süt inenkleri alımı

selam arkdaşlar süt inekleri almayı düşünüyorum 2 3 adet inek almayı düşünüyorum hangi inekeler iyi ve nerde ucuza iyi inekelr bulabiliriz şimdiden tşekkürler

Ynt: süt inenkleri alımı

guven link=topic=52218.msg535603#msg535603 date=1329045705' Alıntı:
süt ırkı olacak hebun kardeş ya kendi yöremde satılık inek az hem çok pahalı hamde o kadar iyi değiller üsük kardeş
Güven kardeş dikkat et, damızlık olacak hayvanda 3 aşağı 5 yukarı fiyat önemli değil iyi hayvanlar al, memesi sağlam hastalık riski az olan hayvanlardan bulmaya bak, pazar yerlerinden kaçın pazara nadir iyi hayvan gelir naçizane düşüncem acelen yoksa temiz gebe düve al 6 ayda kendini kurtarır. Olmadı boş düve al kendin yetiştir.

guven link=topic=52218.msg534904#msg534904 date=1328982005' Alıntı:
selam arkdaşlar süt inekleri almayı düşünüyorum 2 3 adet inek almayı düşünüyorum hangi inekeler iyi ve nerde ucuza iyi inekelr bulabiliriz şimdiden tşekkürler
A.slm kardeş arkadaşlarında dediği gibi profilinde memleketin,yaşın vs. görünse iyi olr ona göre herkez fikrini düşüncelerini yazabilir,bunları belirtirseniz bizde kendi önerilerimizi yazarız.

üc bes kurusa bakmayip cevrenden alman en iyisi. bizim köye ceylanpinar tigemden 10 tane hollstein getirdiler. 10 inekden 7 dana aldilar sadece. 3 fire verdi. simdi hepsinin 2. danasinin dogmasi lazimdi ama bunlarin sadece 2 3 tanesinin gebeligi kesin. digerleri hala tuttumu tutmadimi belli degil. eger köyün sigirina katacaksan hollstein a yanasma, git ya simental al ya montofon. bunlar türkiyenin her yerine uyum saglayabilen irklardir. merada 12 saat gezer, yedigini az cok süte cevirir..