Avcılık

Avcılıkla ilgilenen arkadaşlar, abiler... :S Avcılıkla ilgili konuşalım, Tüfeklerimizi yazalım, Ne avladığımızı yazalım ok-*-s

İlk olarak ben yazayım.. Genel olarak Kışları Tavşan avına gideriz. Yazlarıda tarım ürünlerine zarar veren domuzlarla ilgileniriz. Huğ-lu Huğsan 12 Kalibre Pompalı ve Üzümlü 12 Kalibre Yarı Otomatik tüfeğimiz var. Önümüzdeki yılda TORUN marka yarı otomatik X3 model tüfeği almak istiyorum.

Ynt: Avcılık

İzmir ' de kışın köpekle tavşan , çulluk , avlarız keklik tükenmiş olduğu için kekliğe hasretiz. Çullukta çok yok tek tük var. Yazın üveyik avlarız bıldırcın olmadığı için avlayamıyoruz malesef göç gelmiyor bizim buralara ayrıca yazın domuz maceralarımız da olur ... Tüfek olarak Star Huğlu süperpze ve Robust 222 kullanıyorum ...

1 - italyan accıoa breda b-4 12cal... tahtalı ,ördek ve kaz avında
2 - vursan 4+1 12cal. bıldırcın üveyik gibi avlarda
3 - kollu kırıkkale tipi 36cal... uzak mesafeli domuz gibi avlarda
4 - süper poze kırıcı 36cal... hemen hemen hepsinde
5 - el yapımı çifte 16cal .. .kullanmıyorum dede yadigarı
6 - pet fişekli tek kırma 9mm atüs ..garaja dadanan serçe ve farelerde etkilidir

bukadar oap*-s

huğlu 7+1 yarı otomatik 401 A var tavşan avını severim fazlası usandırıyor en fazla senede 3-4 sefer yerim fazlası bıktırıyor ama bıldırcın onun avına doyamam keklik avına gitmem kesinlikle vurulmasına karşıyım 15 civarı var şimdi ama herkeside uyarıyoruz çok tatlı hayvanlar drahthaar cinsi köpekle avlandım şimdi pointer var onunla avlanıyorum AMA DRAHTHAAR BAŞKAYDI...

arkadaşlar bendede 16 cal. huğlu s.poze ve 12 cal. khan tek kırma var. bu gün domuz avındaydık. bişey çıkmadı genelde bıldırcın ve domuz avlarından hoşlanırım. birde çayda elle balık tutmayı çok seviyorum. fotolarla paylaşıma devam...
leopar 4+1 y.otomatik dayımın. emaneten o gün kullanmıştım. diğeri huğlu poze arkadaşın..

burdada üveyik ben ve huğlu 16 cal.

yazın boynuna delik açtığım domuz. tarlamdaki darı(kuş yemi) bitkisini çok sevdiğinden yiyor yatırıyor. kısaca zarar veriyor..

Konuya ilginiz için tüm abilerime kardeşlerime teşekkürler. Bunlarda benden huğlu pompalı 8+1 .. Dağa köyün su tamiri için gittiklerinde atış yapmışlar. O kadar silahın içinde sadece bu karşıda bir yerdeki direği vurabilmiş. Güzel tüfektir.

huğlu 16 cal. çiftkırma var, bu sene 2 defa ava gittim, bişey vuramadım. Yaşlandık mı nedir avlanmayı pek etik bulmuyorum, sezon kapanmasına rağmen köyün etrafı teksas gibi, son tavşanı vurana kadar avlanıyoır millet.

nailyetek link=topic=52263.msg537997#msg537997 date=1329257778' Alıntı:
huğlu 16 cal. çiftkırma var, bu sene 2 defa ava gittim, bişey vuramadım. Yaşlandık mı nedir avlanmayı pek etik bulmuyorum, sezon kapanmasına rağmen köyün etrafı teksas gibi, son tavşanı vurana kadar avlanıyoır millet.
abi sendemi 16 cal. kullanıyorsun.. fişekleri istediğin gibi bulunmuyor burada. sende sıkıntı çekiyormusun.

fatih DUMAN link=topic=52263.msg537441#msg537441 date=1329234679' Alıntı:
Senatör 4+1 magnum
ok-*-s

R.çiftçi link=topic=52263.msg537488#msg537488 date=1329236832' Alıntı:
üssan 8 atar var birkaç senedir ava bile gitmiyoruz.
Git abi iyidir açılırsın

bereket. link=topic=52263.msg537986#msg537986 date=1329257031' Alıntı:
üzümlü 12 kalibre otomatik tüfeğim var....
gençken ava giderdim...
yıllardır avlanmıyorum, özellikle keklik avına karşıyım (sünenin en doğal ilacı)
nişancılığa meraklıyım...
Bende daha çok nişancılığa meraklıyım :8

nailyetek link=topic=52263.msg537997#msg537997 date=1329257778' Alıntı:
zuha-*-s Aynı bizim köy yeterki fırsat olsun sabah 10 oldummu her taraftan silah sesi geliyor zuha-*-s

12 kalibre Huğlu 401 A mekanik 6+1 ve 16 Kalibre İspanyol Noris çiftem var. Eskisi gibi çil falan kalmadı,genellikle göçmen türü kuşlar ve bazen de tavşan avı olabiliyor. Ama artık yaş ilerledi,eskisi kadar pek gezmesemde yine de kurtları kırmadan duramıyoruz... Avcılığı herşeyden önce spor olarak görmek ve kurallara uyarak avlanmak dileklerimle tüm avcı arkadaşlarımıza rastgele. :)

http://a1202.hizliresim.com/u/p/2x7js.jpg

http://a1202.hizliresim.com/u/p/2x7ky.jpg

768 link=topic=52263.msg544466#msg544466 date=1329844167' Alıntı:
12 kalibre Huğlu 401 A mekanik 6+1 ve 16 Kalibre İspanyol Noris çiftem var. Eskisi gibi çil falan kalmadı,genellikle göçmen türü kuşlar ve bazen de tavşan avı olabiliyor. Ama artık yaş ilerledi,eskisi kadar pek gezmesemde yine de kurtları kırmadan duramıyoruz... Avcılığı herşeyden önce spor olarak görmek ve kurallara uyarak avlanmak dileklerimle tüm avcı arkadaşlarımıza rastgele. :)

http://a1202.hizliresim.com/u/p/2x7js.jpg

http://a1202.hizliresim.com/u/p/2x7ky.jpg
Aynen abi, kurallara uymak ve spor olarak görmek lazım. Affetmemişsin indirmişsin :) otomatikte güzelmiş. maşallah.