Doner Pullukta Hangi Marka Tercihi?

Döner Pullukta Yerli Üreticilerden Hangi Marka Tercih Edilmeli?

• Kullanılan toplam oy
    156

Not: Döner Pulluklar ile ilgili açılmış marka karşılaştırma konularının tamamı bu başlık altında toplanacağından ilk mesajda ufak bir edit yapılmıştır.

Arkadaşlar, döner pulluk almaya karar verdik ama markada karar veremedik.

Sizce yerliler içinde döner pulluktaki en iyi marka hangisi?

Ynt: Doner Pullukta Hangi Marka Secimi

Abi bu pulluk işlerini benden daha iyi bilirsin ama 5 12 ağır gelir bence 8175 ' e tek çeker zaten.. Benim konuların birinde Tümocan(9580) vardı onda da 4 lü dönerli kullanıyorlar 14 numara sanırım... :)

demir45 link=topic=52315.msg537142#msg537142 date=1329175088' Alıntı:
Abi bu pulluk işlerini benden daha iyi bilirsin ama 5 12 ağır gelir bence 8175 ' e tek çeker zaten.. Benim konuların birinde Tümocan(9580) vardı onda da 4 lü dönerli kullanıyorlar 14 numara sanırım... :)
nerden bulabiliriz konunu :)

ne alırsanız alın agır tipinden alın .. cünkü hafif tipleri özellikle ünlüde şasede esneme yapıyo sonra sürüm kalitesi düşüğ motoru sağa sola çekiyo .. alplerin malzemesi daha sağlam kim ne derse desin bendede ünlü var ama alpler bi başka pullukta .. bide manisa akhisarda kemal aksezgin var gerçekten süper pullukları var onlarıda görmeni öneririm .. ben dönerliyi ordan alıcam kullandım dönerli pulluklarını çünkü ..

Cihan_özece link=topic=52315.msg537144#msg537144 date=1329175282' Alıntı:
nerden bulabiliriz konunu :)

Abi ufacık resim zaten motorun yarısı gözükmüyor, pulluklu resmide yok ben evlerininde gördüm başında birşey yapıp duruyorlardı...Bakmadım da ne yapıyorlardı diye ama pulluk 4 lüydü ve rengi yeşildi.. :) :)

vale link=topic=52315.msg537149#msg537149 date=1329176303' Alıntı:
sizin oralarda taş falan yoktur dönerli alacaksan hafifini seç derim cihan çeviriken rahat çevirmesi açısından
dönerkende 4 lüler uzun geldiği için esneme yapıyor .. taşla alakası yok .. zaten emniyet pimleri var taş şaseyi yamultmaz vale .. eski tip oklulardan değil ki pimli profil şase üstüne pulluklar onu taş yamultmaz pim kestirir .. döndürdüğünde hafif tipler yamuluyor 3 5 sene sonra ..

cruelmann link=topic=52315.msg537151#msg537151 date=1329177039' Alıntı:
dönerkende 4 lüler uzun geldiği için esneme yapıyor .. taşla alakası yok .. zaten emniyet pimleri var taş şaseyi yamultmaz vale .. eski tip oklulardan değil ki pimli profil şase üstüne pulluklar onu taş yamultmaz pim kestirir .. döndürdüğünde hafif tipler yamuluyor 3 5 sene sonra ..
bigi için teşekkürler

vale link=topic=52315.msg537153#msg537153 date=1329177216' Alıntı:
bigi için teşekkürler
bilgiçlik yapmak istemedim yalnı$ anla$ıldıysam affola .. 1995den beri döner pulluk kullanıyoruz .. arazimizde sapanla atılcak taş yok .. hafif tip dönerlimiz vardı ünlü 4 12 ' bi kaç yıl sonra ortadan esneme yaptı arkası çok önü az batıyordu .. sonra sattık düzeni kaçınca .. şimdi kemal aksezgin alıcaz nasip olursa .. agır tip 4 14 '

• Beğen
Tepkiler: Aygün 10

cruelmann link=topic=52315.msg537154#msg537154 date=1329177428' Alıntı:
bilgiçlik yapmak istemedim yalnı$ anla$ıldıysam affola .. 1995den beri döner pulluk kullanıyoruz .. arazimizde sapanla atılcak taş yok .. hafif tip dönerlimiz vardı ünlü 4 12 ' bi kaç yıl sonra ortadan esneme yaptı arkası çok önü az batıyordu .. sonra sattık düzeni kaçınca .. şimdi kemal aksezgin alıcaz nasip olursa .. agır tip 4 14 '
yok yanlış anlamadım ..döner pulluk kullanmadım ama kullanan arkadaşların pulluklarını inceledim .tabii siz uzun süredir kollanıyorsanız tecrübelisiniz demektir,teşekkürler

alpler ve ünlü pulluklarını yakından biliyorum aydın pulluklarına bişey diyemem sizin motora tahminim 5 li 12 no ağır gelebilir tahminimce bencede 4 /14 inç uygundur diye düşünüyorum

dönelilerde inç ayarlamalılardan olsun 14 den 16 ya çıkabiliyor ayrıca +1 ek olanlardan tercih et derim burada ünlü alanların çoğu düşük fiyata takasta verip alplere çevirdiler iki marka arasındaki fark tarla yüzeyinde gözle net görülüyor alplerde anızlıı bir tarla simsiyah toprak görünürken ünlüde anızları yüzeye serpiştiriyor malzeme bir sefer alınıyor turanı bilmiyorum

• Beğen
Tepkiler: cengavergokhan

8175 dt olsaydı ikisindede aynı pullugu kullanabilirdin dicem... de tekceker 75 bg bi motor 5 12 ile zorlanır... 4 14 almak daha mantıklı...
ama 75 bg bi motora 4 14 alınıp kullanılan bir toprakta 95 80 de 5 13 ü filan ceker gibime geliyor...
bana kalsa ikisine de ayrı ayrı pulluklar alırdm... yinede secim senin cihan abi ;)

marka olaraktan topragınız sert ise alpleri normal ise ünlü yü öneririm:..

cruelmann link=topic=52315.msg537146#msg537146 date=1329175390' Alıntı:
ne alırsanız alın agır tipinden alın .. cünkü hafif tipleri özellikle ünlüde şasede esneme yapıyo sonra sürüm kalitesi düşüğ motoru sağa sola çekiyo .. alplerin malzemesi daha sağlam kim ne derse desin bendede ünlü var ama alpler bi başka pullukta .. bide manisa akhisarda kemal aksezgin var gerçekten süper pullukları var onlarıda görmeni öneririm .. ben dönerliyi ordan alıcam kullandım dönerli pulluklarını çünkü ..
kemal aksezgin pulluklarının namını bende duydum. bende 3 lü 14 no dönerli almayı planlıyorum ama nasip..cihan kardeşim bence bu kemal pulluklarını iyice bi araştır derim.. ve 4 lü 14 no olmalı bence 5linin kilosu fazla olur 2wd yi zorlar

• Beğen

aksazli kardeş ben alplerinde ünlününde pulluklarını kullandım .. kemal aksezginde de kullandım .. 100 tane pulluk alsam 100ünüde kemal aksezgin alırım hic motoru yormuyo arkada pulluk var mı yok mu belli değil .. malzeme kalitesi alplerden aşşagı kalır değil .. fiyatıda alplerden uygun misal geçen yıl manisa tarım fuarında .. 3 14 alpler 6 binlira iken .. 4 14 kemal aksezgin 5 bin liraydı .. ancak şimdi hibe desteklerine soktular hepsinin fiyatı ikiye katlandı .. çakal ya bu firmalar hemen fiyatları 2 ye katladılar devlet yarısını ödüyo diye ..

• Beğen