Erkunt bereket 60 bahçe 472 saatte.

bizim köydeki tamirhanede denk geldi motorda bizim köyden sahibi küfür ediyodu adamın çok az yeri var yatırım amaçlı aldı bunu yaptığı saatin çoğunuda yolda haif işlerde yapmış ama 472 saatte debriyajı sıyırmış.

Ynt: Erkunt bereket 60 bahçe 472 saatte.

50 bin tl para ver sonra sanayşde servisler pğaraçılar para toplasın yazık çok yazık..
tüm markalar için geçerli önceden aletler sağlam olur 10 senede tık demezmiş şimdi 3 ay sonra parçalanmaya başlıyor..

yazık sahibine parçalarıda dunya para tutmustur kullanıcı hatası demişlerdir birde halbuki bu tür traktörlerin hep debriyaja yüklensen bu satte gene plaka sıyırmaması lazım

akyel54 link=topic=52330.msg537724#msg537724 date=1329247741' Alıntı:
yazık sahibine parçalarıda dunya para tutmustur kullanıcı hatası demişlerdir birde halbuki bu tür traktörlerin hep debriyaja yüklensen bu satte gene plaka sıyırmaması lazım
aynen dediğiniz gibi bide adam prim yapan traktör düşüncesiyle aldı bunu daha önce mf 240s vardı fazla fazla görüyodu işini 10 sene anahtar vurmadan kullanmış demekki dertsiz başına dert almış.

:( :( :( :( üzüntü verici bir olay insanlar ne emekle makina alıyor .. Ahmet Kardeşin Forda Dgn Muhammedin 168 mf ye bartu abinin me 9000 ne imrenmemek mümkün değil sağlamlık konusunda ...

traktörde ana özellikler olmalı ve teferruat en az olmalı sadece işi kolaylaştıran çekere ve kuruk miline düğme ile geçmek ve shutle haricinde bence her şey traktörde lüks ... çünkü ne kadar teferruat o kadar sorun ....

Yaradan Allahım malımızı ağız tadıyla kullanmayı nasip etsin

evet mustafa öyle bizim köy çok lükse düşkündür parası olmasa bile en iyisine binmeye çalışılar landini mccormick gibi ithal elektronik traktörler aldılar mccormick arkadaşın 800 saatte komple dağıttı debriyajı 90lık bi mccormick ön taraftaki dişlileri doğradı adamın içi kan ağlıyo ama dışa belli etmiyo yinede iyi demekten geri kalmıyo ve ben 7610u alırken hepsi benimle dalga geçtiler arkamdan konuştular ama umursamadım bana sanki alıcak paran yok al bi 100lük landini bak işine ne yapacaksın 20 yaşında motoru dediler ne olur 100lük landiniden 94.000 peşin fiyatı ben aldım 35.000e ama şimdi çoğu en iyisini sen yaptın diyolar..

Ahmet745 link=topic=52330.msg537771#msg537771 date=1329249831' Alıntı:
evet mustafa öyle bizim köy çok lükse düşkündür parası olmasa bile en iyisine binmeye çalışılar landini mccormick gibi ithal elektronik traktörler aldılar mccormick arkadaşın 800 saatte komple dağıttı debriyajı 90lık bi mccormick ön taraftaki dişlileri doğradı adamın içi kan ağlıyo ama dışa belli etmiyo yinede iyi demekten geri kalmıyo ve ben 7610u alırken hepsi benimle dalga geçtiler arkamdan konuştular ama umursamadım bana sanki alıcak paran yok al bi 100lük landini bak işine ne yapacaksın 20 yaşında motoru dediler ne olur 100lük landiniden 94.000 peşin fiyatı ben aldım 35.000e ama şimdi çoğu en iyisini sen yaptın diyolar..
traktör seçimini bir kaç ay evvel bizde yaptık ... biz bu altımızdaki 60-56 yı nasıl bu kadar kullandık bu makina nasış dayandı sorusunu sorduk kendimize ve teferruat yok sağlam gibi kelimeler bulduk ... sonra me serisi kubo ilgimi çekti nasip bunaymış ancak sağlamlıkta me serisi malın olacak 100 serisi mf malın olarak sendeki forda 2010 yaz anlaşılmaz durum bu

mustafagursacli link=topic=52330.msg537776#msg537776 date=1329250052' Alıntı:
traktör seçimini bir kaç ay evvel bizde yaptık ... biz bu altımızdaki 60-56 yı nasıl bu kadar kullandık bu makina nasış dayandı sorusunu sorduk kendimize ve teferruat yok sağlam gibi kelimeler bulduk ... sonra me serisi kubo ilgimi çekti nasip bunaymış ancak sağlamlıkta me serisi malın olacak 100 serisi mf malın olarak sendeki forda 2010 yaz anlaşılmaz durum bu
fuarda inceledim benimde çok ilgimi çekti az teferruat az masraf çok iş helal olsun adamlara hakikaten verdiğin paranın hakkını verecek traktör benim dayı oğlunda mf 3060 var fuarda kubotaya götürdüm inceledi geçenlerde muhabbeti geçti kubotanın benim 3060 giderse bundan sonra kubotadan başka motor girmez benim garaja diyo

Ahmet745 link=topic=52330.msg537809#msg537809 date=1329251483' Alıntı:
yok kardeşim ne garantisi garantisi sahibi.
Burda Tanıdıgımızın birisi, de aynı durumdaydı 190 Saatte balatayı sıyırdı. Kepçede kullanıyorlardı, Bereket60E 4Wd. Garantiye girmiyormuş ama, çok ugrastılar fabrıka, bölge müdürü vs. Sonunda Garantiden yaptırmışlar.

Abi motorun lastikler radial olmasa ilk çıkanlardan sanacaktım. Çok yıpranmış. Kullanımda fark ediyor mesela sürüm esnasında ayağını debriyajda tutmak baskıyı bozuyor. Yada devamlı debriyajla haşır neşir olmak balatanın ömrünü kısaltıyor.

Ahmet745 link=topic=52330.msg537823#msg537823 date=1329251804' Alıntı:
bu o kadar uğraşmadı kalayladı geçti.
Bunlar çok kalayladı. Bahsettiğim Amca 60 ' lı yaşlarda Muhtar, dişli biri çok, Tumosanları da var. Yakarım bu motoru ibreti alem için, Pankart Asarım Dolandiririm Sorgun ' dan Tüm ilçelere diye, Fabrikayla neler neler.. Bu konularda Çok ısrarcı olucaksin, nerden baksan Bu Traktöre Cebinden 600 liraa ödemiştir. Masraf nekdar peki?

konbey link=topic=52330.msg537747#msg537747 date=1329248951' Alıntı:
arkadaşlar bildiğiniz markadan şaşmayın mf olsun fiat olsun
evet malesef öyle şimdi erkuntu öve öve yere göğe sığdıramayan arkadaslar var bu sitede görsünler bu fotoları inşallah daha kaliteli traktörler yaparlarda böyle kücük ciftciyi mazot gübre yem zaten yakmış birde traktörler yakmasın