Japonya'da geçen mart ayında meydana gelen 9 büyüklüğündeki deprem sonrasında 11 kenti yutan 17 metrelik dev tsunami dalgaları şimdi de ABD'nin başını ağrıtmaya başladı. 19 bin kişinin hayatına mal olan ve dev dalgaların bu yerleşim birimlerinden okyanusa sürüklediği 25 milyon ton kalıntı, adalar halinde ABD'ye doğru yolculuk ediyor. Hawaii Üniversitesi'ne göre içinde binlerce insan kalıntısının da bulunduğu tahmin edilen kalıntılar 7 bin 250 kilometre yol katederek 2014 yılından itibaren ABD sahillerine vurmaya başlayacak.

- Uluslararası Pasifik Araştırmaları Merkezi tarafından yapılan bilgisayar simülasyonuna göre rüzgarın şiddetine bağlı olarak tsunami kalıntıları akıntıyla birlikte ilk olarak turist cenneti olarak bilinen Hawaii adalarını vuracak. Kümeler halinde okyanusta yüzen milyonlarca ton kalıntı daha sonra Kuzey Amerika’ya ulaşacak. Tsunami kalıntılarının 2016 yılında ABD sahillerine daha büyük zarar vereceğine dikkat çeken uzmanlar, bu atıkların 3-4 yıl boyunca ABD kıyılarına vuracağı uyarısında bulundu.

[img]http://Japonya'da geçen mart ayında meydana gelen 9 büyüklüğündeki deprem sonrasında 11 kenti yutan 17 metrelik dev tsunami dalgaları şimdi de ABD'nin başını ağrıtmaya başladı. 19 bin kişinin hayatına mal olan ve dev dalgaların bu yerleşim birimlerinden okyanusa sürüklediği 25 milyon ton kalıntı, adalar halinde ABD'ye doğru yolculuk ediyor. Hawaii Üniversitesi'ne göre içinde binlerce insan kalıntısının da bulunduğu tahmin edilen kalıntılar 7 bin 250 kilometre yol katederek 2014 yılından itibaren ABD sahillerine vurmaya başlayacak.

[img]Japonya'da geçen mart ayında meydana gelen 9 büyüklüğündeki deprem sonrasında 11 kenti yutan 17 metrelik dev tsunami dalgaları şimdi de ABD'nin başını ağrıtmaya başladı. 19 bin kişinin hayatına mal olan ve dev dalgaların bu yerleşim birimlerinden okyanusa sürüklediği 25 milyon ton kalıntı, adalar halinde ABD'ye doğru yolculuk ediyor. Hawaii Üniversitesi'ne göre içinde binlerce insan kalıntısının da bulunduğu tahmin edilen kalıntılar 7 bin 250 kilometre yol katederek 2014 yılından itibaren ABD sahillerine vurmaya başlayacak.

- Uluslararası Pasifik Araştırmaları Merkezi tarafından yapılan bilgisayar simülasyonuna göre rüzgarın şiddetine bağlı olarak tsunami kalıntıları akıntıyla birlikte ilk olarak turist cenneti olarak bilinen Hawaii adalarını vuracak. Kümeler halinde okyanusta yüzen milyonlarca ton kalıntı daha sonra Kuzey Amerika’ya ulaşacak. Tsunami kalıntılarının 2016 yılında ABD sahillerine daha büyük zarar vereceğine dikkat çeken uzmanlar, bu atıkların 3-4 yıl boyunca ABD kıyılarına vuracağı uyarısında bulundu.- Uluslararası Pasifik Araştırmaları Merkezi tarafından yapılan bilgisayar simülasyonuna göre rüzgarın şiddetine bağlı olarak tsunami kalıntıları akıntıyla birlikte ilk olarak turist cenneti olarak bilinen Hawaii adalarını vuracak. Kümeler halinde okyanusta yüzen milyonlarca ton kalıntı daha sonra Kuzey Amerika’ya ulaşacak. Tsunami kalıntılarının 2016 yılında ABD sahillerine daha büyük zarar vereceğine dikkat çeken uzmanlar, bu atıkların 3-4 yıl boyunca ABD kıyılarına vuracağı uyarısında bulundu.

[/img]