new holland tt50 tt55 tt65

Arkadaşlar bir haftadır bi arkadaşa tt55 almak için dolaşıyoruz yalnız gittiğimiz new holland bayileri israrla tt50 tt55 tt65 üçüde aynı diyor bu nasıl iş servisine gittik bir saat bize nutuk attı aynı diye böyle bişey nasıl mümkün o zaman tt65 e 15 20 bin lira neden fazla para veriyor bu insanlar bide böyle yaparak kendi mallarını kötülemiş olmuyorlar mı?

Ynt: new holland tt50 tt55 tt65

Abi olmaz mı hiç, aralarında güç farkı var...50hp 55hp 65 hp..Diğer özellikleri aynı, sadece TT50 ' de 540 d/d kuyruk mili var..Diğerlerinde 540 540E var sanırım...

Adamlar ısrarla diyor ki tmm motor güçleri 50 55 65 ama silindir hacmi aynı bi tek tork biraz fazla onuda pompaya bi ayar yaptıralım 50 beygir 65 olur diye iddia ediyorlar.Benim anlamadığım sanki tt50 new holland da diğer tt55 tt65 masseyin sanki yada jd nin servisi de aynı şeyi söylüyor ortak mı çalışıyorlar acaba bayiy le yada tt50 nin kar payı mı yüksek nedir bilmiyorum burda new holland servisi yada bayisi olanlar varsa cevap yazarlarsa memnun olurum

avdanlı link=topic=52474.msg540396#msg540396 date=1329493743' Alıntı:
Adamlar ısrarla diyor ki tmm motor güçleri 50 55 65 ama silindir hacmi aynı bi tek tork biraz fazla onuda pompaya bi ayar yaptıralım 50 beygir 65 olur diye iddia ediyorlar.Benim anlamadığım sanki tt50 new holland da diğer tt55 tt65 masseyin sanki yada jd nin servisi de aynı şeyi söylüyor ortak mı çalışıyorlar acaba bayiy le yada tt50 nin kar payı mı yüksek nedir bilmiyorum burda new holland servisi yada bayisi olanlar varsa cevap yazarlarsa memnun olurum

Olur mu abi öyle şey orjinaliyle oynayacaklar motorun sonra bir sorun çıksa üstüne de almazlar...Mağdurum da mağdurum olursunuz...

bayilerinde servislerinde bazen çok cahilleri ile karşılaşabiliyoruz boşver dinleme onları hiç aynı olurmu silindir hacmi aynı olan her motor aynı mı oluyor tork önemli birşey sana bir örnek de perkinsten vereyim perkinsin 1103 serisi3 silindir motorlarının hepsinin silindir hacmi 3.3 ama biri 50 hp 196 tork diğeri 79 hp 310tork veya td 75 ile td 100 aynımı ikisi aynı pulluğumu çekiyor aynı yakıtımı yakıyor aynı işimi görüyor

tt 55 kullanıcısı olarak sunları soleyebılırım.2010 tt 55 var.tt 65 le yukte ve dıger kosullarda 1 vtes duusk gıdıo.ama tt 55 turbo taktıranlar oldu.yakıt tt 65 den bıraz az ve cekıs aynı oldu.yanı tt 55 tek eksıgı turbo..su an sıfır cıkanlar nasıl bılmıom.ama cok abartılck kadaar bı fark olmadıgını dusunuyorumm

TT ' lerde 8+2 vites var.bu günümüz teknolojisine göre en ilkel vites.

3 traktörü aynı demek haksızlıktır.

TT50 Turbo-intercooler 2,9 litre motor 200 tork var. bu modelde ekonomik kuyruk mili yok.asansörlü pehlivan çeki de yok sanırım.
tt55 ' teki üstünlük 226 tork var. pehlivan çeki var.hidrolik kollarının yan kazkıları zincir değil.boru.
tt65 in farkı ise.265 tork var.
Dingiller çok yakın olduğu için süper manevra var.ama tt65 lerde lastik büyüdükçe traktörün görüntüsü çirkinleşiyor. TT65 alacak olsam çift çeker düşünürdüm.
Mantıken tt50 nin turbo basıncını arttırıp ayarlarını değiştirip güçlenmesi mümkün gibi.Fabrika bunu önleyecek teknik engeller koyuyor.servislerin bunu yapması yasak bildiğim kadarıyla.
tt65 in pompasının bizimkilerden fazlalıkları var. traktörün garantisi gider bir kere.
Traktörün ayarlarıyla oynandığında randıman alınmama ihtimali yüksek..

Benim eskiden MF 3050 vardı.servise gittim.turbo takalım 3060 olsun dedim. servis 40 yıllık emektar bir usta.pompada ve diğer yerlerde pekçok parça değişecek çok masraflı olur dedi.

new holland ın en büyük özelliği hp gücüne göre yakıtın çok iyi ayarlanmış olması tt55 in yakıtıyla oynayıp 60 hp ye kadar yükseltebilirsin ama o zaman da new holland olmaz

50 hp motoru sona dayayıp 70 hp yani yaklaşık 20 hp artırsınız ama,
hertürlü sorun açacaktır
revizyon çok daha erken gelir
mazot deli gibi içer
garanti kapsamının dışına cıkacaktır
yük çekme yarışlarında normal motorları yarıştıracaklarsa önce pompayı sonaa kadar acarlar kara duman dikilir tabi

TT55 in yakıtı TT50 den yüksek mi? o zaman. Örneğin hafif işlerde ve yolda hangisi çok yakar. Turbo atomizörde fark nasıl olur. Biraz açıklar mısınız arkadaşlar?

Arkadaşlar servisin dediği doğru burada önemli olan motorun gücü değil.motor kodu.3 traktörün ve hatta td80 dahi aynı motora sahip.Bu tamamen satış politikası.yani tt50den 80hp güç alabilirsin ve hiç bir sakıncası olmaz.çünkü td 80 ile bire bir aynı motor.yada tt65 ile aynı motor.pompa olayı da hepsinde LDA pompa var aynı turbo var tt50nin gücü çok kısık olduğu için haliyle az hava basını oluşur ve turbo da az çevirir