ERKUNT NİMET 70 KUYRUK MİLİ GÜCÜ

28.04.2011
1,790
205
KARS

ARKADAŞLAR ERKUNT NİMET 70 LÜKS ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM YANLIZ BİZİM BURDA PEK OLMADIĞI İÇİN Bİ KAÇ SORUM OLACAK KULLANICILARINA MEMLEKET KARS TOPLAR GEZER PATOZLARI BİLİRSİNİZ KUYRUK MİLİ GÜÇLÜ OLMAYAN TRAKTÖRLER GÖTÜRMÜYO BU PATOZU MESELA FİAT 640 KUYRUK MİLİ KUVVETLİ BİÇERDÖVERİN BİÇTİĞİ TARLAYI OTOMATİK SAP TOPLAMALI PATOZ İLE SAMAN EDİYO YANLIZ TOPLAR GEZERE GİRDİĞİ ZAMAN GÖTÜRMÜYO TOPLAR GEZERİ ERKUNTUN SİTESİNDEN BAKTIM KUYRUK MİLİ GÜCÜNÜ DE DEVRİNİDE BELİRTMEMİŞLER VE SİTE İÇİNDE DE BAYAĞI ARAŞTIRDIM BULAMADIM BU KONUYU

540 DEVİR DE ACABA KAÇ BEYGİR KUYRUK MİLİ GÜCÜ VAR ERKUNT NİMET 70 İN KULLANICILARINDAN YADA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLARDAN TARAFSIZ Bİ ŞEKİLDE YORUMLARINI BEKLİYORUM

İLGİNİZ İÇİN HEPİNİZE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM :)

Ynt: ERKUNT NİMET 70 KUYRUK MİLİ GÜCÜ

kardes bende de var 70 lüx al kıyruk mili devrı gavet iyi iki secenek var zorlanmassın bence eger tarlarasın çok egımle degılse tekçeker işini görür ama tabı 4*4 herzaman iyidir yanı tereddütün olmasın al

kederci link=topic=52535.msg541430#msg541430 date=1329575446' Alıntı:
kardes bende de var 70 lüx al kıyruk mili devrı gavet iyi iki secenek var zorlanmassın bence eger tarlarasın çok egımle degılse tekçeker işini görür ama tabı 4*4 herzaman iyidir yanı tereddütün olmasın al

kederci kardeşim tarlalarımız düz sen kuyruk mili ile belya makinası veya diğer saman makinalarına koştun mu hiç 70 i kuyruk mili güçlü olması benim için çok iyi olur

delihan link=topic=52535.msg541242#msg541242 date=1329563717' Alıntı:
ÇİFT ÇEKER İŞİMİZ İTİBARI İLE BİRAZ FAZLA GELİYO BİZİM İÇİN YA

kendimizin yok ama bizim bi tanıdığın var nimet 70 tek çeker ama eski modellerinden lüx değil, saman makinasınıda çok rahat çalıştırıyor bu senede balya makinası aldılar bu sezon baya bi çalıştılar onunlada

büyük ihtimalle eskisinin de yenisinin de kuyruk mili güçleri aynıdır bildiğim kadarı ile bu sitede erkuntun fabrikasında çalışan üst düzey abilerim vardı onların bu konuda fikirleri bilgileri de çok önemli olacaktır benim için çünkü bu işi en iyi onlar bilirler diye düşünüyorum sonuçta onlar üretimde önemli bi role sahipler

delihan link=topic=52535.msg544772#msg544772 date=1329924080' Alıntı:
büyük ihtimalle eskisinin de yenisinin de kuyruk mili güçleri aynıdır bildiğim kadarı ile bu sitede erkuntun fabrikasında çalışan üst düzey abilerim vardı onların bu konuda fikirleri bilgileri de çok önemli olacaktır benim için çünkü bu işi en iyi onlar bilirler diye düşünüyorum sonuçta onlar üretimde önemli bi role sahipler

kardeş 70 lik işni rahat görür ben sizin oralara gitmedim ama oradan tanıdıklarım var arkadaşında aynı sizin makinada vardı onların traktör 60-56 o çeviriyorsa nimet 70 lik daha rahat çevirir ,ayriyeten çif çekerde olsa tek çekerde olsa kuyruk mili gücü aynı olur sonuçta motor hp si aynı.çif çeker sadece tarlada yamaçlarda bayırlarda diklerde rahat olur bide çamura filan batıpta kalmaz 4*4 alırsan üzülmezsin yakıtında değişeceğini sanmam 4*2 ile 4*4 aynı yakar gibi geliyor çifde zorlanmadığı için 4*4 daha ergonomik gibi derim yinede sen bilirsin ama 70 lik işini rahat görür

70 lik te işimizi görür çünkü 65 70 tümosan da rahatlıkla götürüyo makinayı ben erkunt 70 alacağım için kuyruk mili gücü kaç hp onu öğrenmek istemiştim sağolsun arkadaşlar aydınlattılar

kardeşlerim nh td 65 d bile götürüyo makinayı 70 lik rahat götürür 80liğe gerek yokta ben sadece kuyruk mili gücünü bilmiyorum 80 lik bütçeyi aşar :)) 70 liğin kurkuk mili devri ve gücünü kesin bilen bir arkadaşımız varmı ???

delihan link=topic=52535.msg556645#msg556645 date=1331067655' Alıntı:
kardeşlerim nh td 65 d bile götürüyo makinayı 70 lik rahat götürür 80liğe gerek yokta ben sadece kuyruk mili gücünü bilmiyorum 80 lik bütçeyi aşar :)) 70 liğin kurkuk mili devri ve gücünü kesin bilen bir arkadaşımız varmı ???

ersan bey siteye giriş yapınca seni net aydınlatır.. ama td65 inki ile aynıdır asagı yukarı yada tumosan 65-80 ile..

itina ile konu hortlatılır :) sonunda erkunt nimet 70 in kuyruk mili gücünü buldum 42 kw yani 42*1,37=57,54 hp kuyruk mili gücü 57 hp iyi bi veri bu sizde elinizde bulunan traktörlerin kuyruk mili gücünü burada belirtirseniz hangi marka kuyruk miline güç aktarımında en başarılı diye bir kıyaslama yapabiliriz mesela