Otomatik Pullukta Alpler mi Ünlü mü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

otomatik(yaylı) pulluk almayı düşünüyorum alplerinki üstten dikine yaylı ünlününkü yatay yaylı düz pulluk alsam kesin alpler alırdım ama ünlünün otomatiğini görünce bir soru işareti oluştu kafamda 5 li 14 almayı düşünüyorum

Ynt: Otomatik Pullukta Alpler mi Ünlü mü?

KARDEŞ BENDE O KONUDA SIKINTI ÇEKTİM AMA ÜNLÜYÜ KARAR VERDİM BURDAKİ HERKES ALPLER ALDIĞINA ÇOK PİŞMAN HATTA SATIP ÜNLÜ ALIYORLAR VE ÇOK TA MEM NUNLAR BENDE KARAR VERDİM VE ÜNLÜNÜN HELEZON YAYLI 5Lİ 14 İNCINI ALDIK AMA DAHA GELMEDİ İNŞ. İYİ OLUR BANA KALIRSA ÜNLÜ DERİM YANİ ok-*-s

semi_dj link=topic=52582.msg541984#msg541984 date=1329654747' Alıntı:
KARDEŞ BENDE O KONUDA SIKINTI ÇEKTİM AMA ÜNLÜYÜ KARAR VERDİM BURDAKİ HERKES ALPLER ALDIĞINA ÇOK PİŞMAN HATTA SATIP ÜNLÜ ALIYORLAR VE ÇOK TA MEM NUNLAR BENDE KARAR VERDİM VE ÜNLÜNÜN HELEZON YAYLI 5Lİ 14 İNCINI ALDIK AMA DAHA GELMEDİ İNŞ. İYİ OLUR BANA KALIRSA ÜNLÜ DERİM YANİ ok-*-s
kaça aldınız ünlü yü birde sizin makina nedir acaba

bizde de bir phantom 3085 var birde kıymet olacak inş kıymete almayı düşünüyorum ama ünlü de önceki konularda malzeme kalitesinin zayıflığından ve toprağı çevirmemesinden şikayet var bir de alplerin güç gereksinimi 90-100hp ünlünün 120-150 hp gözüküyor sitedeki bir veriye göre yani ünlüdeki soru işaretleri bu üçü alpleri zaten biliyouz alplerden yana soru işareti yok ama bazen markalarda değişiklik gerekiyor galiba o yüzden ünlüyüde düşündüm bu kez

Bu yıl pulluklarda da destekleme olacağından mı bu fiyatlar fırladı böyle. Daha yakın zamana kadar 4-5 bin lira olan pulluklar olmuş 8-9 bin. Yine sanayicinin pazarıyız. Bizim sırtımızdan devleti söğüşle devri. Amma iyiymiş.

phantomerkunt link=topic=52582.msg542003#msg542003 date=1329655460' Alıntı:
bizde de bir phantom 3085 var birde kıymet olacak inş kıymete almayı düşünüyorum ama ünlü de önceki konularda malzeme kalitesinin zayıflığından ve toprağı çevirmemesinden şikayet var bir de alplerin güç gereksinimi 90-100hp ünlünün 120-150 hp gözüküyor sitedeki bir veriye göre yani ünlüdeki soru işaretleri bu üçü alpleri zaten biliyouz alplerden yana soru işareti yok ama bazen markalarda değişiklik gerekiyor galiba o yüzden ünlüyüde düşündüm bu kez
kardeş bak doğrusu burda diğer konudaki arkadaş yanlış paylaşmış.bu helezon yaylının değil(hidrolikli olanın yağ var içinde bunun) ama bi fark yoktur diye düşünüyorum buyrun :resmin üstüne tıklatın

http://img21.imageshack.us/img21/766/sdfsdfsdfsdr.jpg

kardeşim şimdiden hayırlı olsun ama kullananların genel memnuniyeti ünlünün otamatiklerde daha iyi olduğunu gösteriyo tavsiyem ünlüdür. kullanan arkadaşlar tabi daha iyi bilir. ok-*-s

ünlü otamatik kullanıcısı olarak ünlü derim ama ünlü biraz ağır olabilir pullukta destekleme vardenmiş destekleme listesi belli oldumu

taha66 link=topic=52582.msg542028#msg542028 date=1329656736' Alıntı:
ünlü otamatik kullanıcısı olarak ünlü derim ama ünlü biraz ağır olabilir pullukta destekleme vardenmiş destekleme listesi belli oldumu
pulluk hariç diğer tarım ekipmanları diye biliyorum :D

taha66 link=topic=52582.msg542028#msg542028 date=1329656736' Alıntı:
alpler daha agır ünlüden... bu yüzden bizim burda kullananlar (aynı pulluk) pancar yeri oupta sert topraklı tarlalara ünlünün gecmediğini alplern gectigini söylüyolar..gecse de alplere göre iyi cevirmiyor diyolar...
ben de alpler kullanıcısıyım...
otomatik te bende ünlü derim...

ben gecen yıl 7500 aldım 4+1 alplerın 12-14-16 yarlanırını çok memnunum 930 kg ağırlığı topragıda gayet güzel çeviriyor çok taş kaya soktum pim bile kesmedi. Bu arada ünlü sağ solada hareketli yonca yeri veya sert köklü bitki yerleri sürerken sağ dogru bıçakları açacaktır buda toprağa batmasını zorlayacak düzgün bir sürüm olmayacak sürme ihtimali bile yok bizzat gördüm. alpler yukarı aşaği hareket ettiğinden böyle bir sorun yok.

turan pulluk bence eskişehirden aldım 2010 da memnunum taş tezek çıkarmıyo toprağıda iyi çeviriyor yalnız benimki yarı otomatik 4+1 12 inç fiyatı 4700 tl + 300 tl de ambar nakliyatı 5000 tl geldi bana

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...