üzüm

Ynt: üzüm

hayır amarikan karası denilen siyah üzümden redglop diye penbe renkte olan bi üzüm var birde yalı olmak üzere 3 e ayıracağım öyle planlıyorum hesaplarıma göre biri tutmazsa biri tutar belki diye hem hepsi bir anda olmasın yetişemem diye bu şekilde bolmeyi düşünüyorum

evet ama piyasa da tutuldu redclop hem dayanıklı üzüm soğuk hava deposundada uzun süre saklana biliyo birazda ondan sebep fazla ekmeyeceğim icin beni pek etkilemez baktım para etmiyor keserim dibinden başka birşey aşılarım anac sağlam olsun da öyle düşünüyorum

akyel54 link=topic=52605.msg542747#msg542747 date=1329685673' Alıntı:
evet ama piyasa da tutuldu redclop hem dayanıklı üzüm soğuk hava deposundada uzun süre saklana biliyo birazda ondan sebep fazla ekmeyeceğim icin beni pek etkilemez baktım para etmiyor keserim dibinden başka birşey aşılarım anac sağlam olsun da öyle düşünüyorum
en güzeli şaraplık üzüm. bu yıl sofralik yetiştirenlerden çok şaraplık üzüm satanlar kazandı..

akyel54 link=topic=52605.msg542763#msg542763 date=1329686140' Alıntı:
şaraplık üzümüde hiç araştırmadım bildiğim bir şey değil
şaraplık üzüm her toprakta yetişmiyor. çünkü şarabın kalitesi üzümün derecesine bağlı. yüksek dereceli üzümleri tercih ediyor şarap markaları. onun için üzümleri kesmeden önce derecesini ölçüp ona göre alım yapıyorlar...