fendt in vario sumu yoksa johndeerenin autoquad özelliğimi

biz traktoru alırken bu ıkı secım arasında cok dusunduk cunku ıkısıde bırbırınden saglam traktorler ancak fendtın sonsuz vıtes secenegı bızı cezbetmedı deıl ama bız vıtesın bıraz daha basıt olması yada motoru daha ıı zorlatacanı dusundumuzden jd sectık ve cokta memnunuz . peki sizce hangisi.... ??*-s

Ynt: fendt in vario sumu yoksa johndeerenin autoquad özelliğimi

bu arada ben sıteyı yenı buldum ve bıseyler gnderıom kımdır bu sıtenın kurucusu daimi uyeleri tanısmak ısterım muhendıslıkte okuon bı çiftçi olarak :))

kardeş öncelikle siteye hoşgeldin......konuyu anketler bölümğne acmalıydın.....neyse gerekli kişiler taşırlar.....bence fendt neden dersen kademesiz....şanzman war yani autoquad da bile kademe war heralde....sora fendt teknoloji lideri bi makina....

mirza3455 link=topic=5901.msg61967#msg61967 date=1217730868' Alıntı:
biz traktoru alırken bu ıkı secım arasında cok dusunduk cunku ıkısıde bırbırınden saglam traktorler ancak fendtın sonsuz vıtes secenegı bızı cezbetmedı deıl ama bız vıtesın bıraz daha basıt olması yada motoru daha ıı zorlatacanı dusundumuzden jd sectık ve cokta memnunuz . peki sizce hangisi.... ??*-s

VARIO şanzımanda yüke göre gücü sabit tutma şansınız var yani makinanın arkansında yük nekadar değişken olursa bu motordan aldığınız güce etki etken olmaz

Başka bir deyişle VARIO da baskı balata sistemi yok motor şanzımanla direkt akuple bağlıdır yani dişli sistemiyle haraketini alıp tekrardan farklı bir hıza çıkmak yada hızını düşürmek için dişli senkromenç sistemini kullanmaz VARIO nun arıza yapma olasılığı 10000 de 1 ( onbinde bir dir )

Dünyada zirai tarım araçları içerisinde hidrolik yağ basıncı ile haraket sağlayan şanzıman sadece FENDT te var üzüldüm hayırlısı olsun sitede kalırsan anlatmak istediklerimi yavaş yavaş daha iyi anlayacaksınız buarada FENDT tede auto guide var

Detaylı anlatım ve tekniği hakkında linklere bakabilirsin

http://www.trakkulup.net/index.php/topic,2133.0.html
http://www.trakkulup.net/index.php/topic,1298.0.html

kardeşim öncelikle aramıza hoşgeldin,
konu hakkında herkes vario nun sonsoz hız seçeneğini öne sürüyo,arkadaşlar zaten tarlada çalısırken gideceğiniz hızlar bellidir,bunu atıyorun jd nin 2.vitesinde 4 kademeyle ayarlayabilirsiniz zaten.yani sonsuz hız seçeneği bi artı özellik değil benim için.AMA bi noktaya dikkat çekelim,Vario sisteminde artı olan özellik motorun ürettiği gücü en az kayıpla sanzımandan geçirip hareket organlarına aktarmasıdır.bu arada mirza3455 kardeşim memleket neresi?

DoYRaNLı link=topic=5901.msg62010#msg62010 date=1217752394' Alıntı:
konu hakkında herkes vario nun sonsoz hız seçeneğini öne sürüyo,arkadaşlar zaten tarlada çalısırken gideceğiniz hızlar bellidir,bunu atıyorun jd nin 2.vitesinde 4 kademeyle ayarlayabilirsiniz zaten.yani sonsuz hız seçeneği bi artı özellik değil benim için.AMA bi noktaya dikkat çekelim,Vario sisteminde artı olan özellik motorun ürettiği gücü en az kayıpla sanzımandan geçirip hareket organlarına aktarmasıdır.bu arada mirza3455 kardeşim memleket neresi?

linklere bakmamışsınız belli bakmanızı tavsiye ederim artı olarak neler var sonrasında tartışalım VARIO yu

insomnia link=topic=5901.msg62014#msg62014 date=1217753032' Alıntı:
linklere bakmamışsınız belli bakmanızı tavsiye ederim artı olarak neler var sonrasında tartışalım VARIO yu
sevgili kardeşim eksiklerimin olduğu doğrudur,
bu bilgilere zaten değerli ferruh ustamızın biligilerinden yola çıkarak yazdım eğer yazdıklarımda yanlış olan bir bilgi varsa (eksik demiyorum )düzeltin lütfen.ben burada sadece sonsuz hız seçeneğini ele aldım,ve bana göre artısını yazdım,Değerli biligilerinizi bizlerle paylaşın ki öğrenelim.

insomnia link=topic=5901.msg61986#msg61986 date=1217744816' Alıntı:
VARIO şanzımanda yüke göre gücü sabit tutma şansınız var yani makinanın arkansında yük nekadar değişken olursa bu motordan aldığınız güce etki etken olmaz

Başka bir deyişle VARIO da baskı balata sistemi yok motor şanzımanla direkt akuple bağlıdır yani dişli sistemiyle haraketini alıp tekrardan farklı bir hıza çıkmak yada hızını düşürmek için dişli senkromenç sistemini kullanmaz VARIO nun arıza yapma olasılığı 10000 de 1 ( onbinde bir dir )

Dünyada zirai tarım araçları içerisinde hidrolik yağ basıncı ile haraket sağlayan şanzıman sadece FENDT te var üzüldüm hayırlısı olsun sitede kalırsan anlatmak istediklerimi yavaş yavaş daha iyi anlayacaksınız buarada FENDT tede auto guide var

Detaylı anlatım ve tekniği hakkında linklere bakabilirsin

http://www.trakkulup.net/index.php/topic,2133.0.html
http://www.trakkulup.net/index.php/topic,1298.0.html

DoYRaNLı link=topic=5901.msg62010#msg62010 date=1217752394' Alıntı:

bu bahsi geçen kayıp olayı VARIO nun en önemli özelliklerinden sadece bir tanesidir buyüzden ferruh ustamızın bize yazmış olduğu bilgiler içerisinde VARIO ve CVT dediğimiz tekniği bizim anlayabileceğimiz dilden anlattı okumanızı tavsiye ederim

olede fendt arza yapmaz dıolar e gelen fendtlerın ıcınden arza ypanlar oldu mesela samsun bafraya gelen fendt gecen sene tak dıe durdu kaldı yurutemedıler gıtmedı motor bafradakı servıs ordan burdan yapamadılar cok karısık en son almnyadan muhendıs geldı soktu motoru ole yapabıldıler ama john deere de bole bı sorun yok servıs herseını halledebılıo
we zor bı durumda fendtden daha ıı zorluo fendtı asırı zorlatamıosunkı oldu yerde donmeye baslıo ama jd vura kıra alıo arkasındakkını

ayrıca hosbulduk ben bafrallıyım ama okul geregı istanbulda kalıorum ama yazları koydeyım her zaman u sene gıdemedım bıtek..

mirza3455 link=topic=5901.msg62055#msg62055 date=1217765797' Alıntı:
olede fendt arza yapmaz dıolar e gelen fendtlerın ıcınden arza ypanlar oldu mesela samsun bafraya gelen fendt gecen sene tak dıe durdu kaldı yurutemedıler gıtmedı motor bafradakı servıs ordan burdan yapamadılar cok karısık en son almnyadan muhendıs geldı soktu motoru ole yapabıldıler ama john deere de bole bı sorun yok servıs herseını halledebılıo
we zor bı durumda fendtden daha ıı zorluo fendtı asırı zorlatamıosunkı oldu yerde donmeye baslıo ama jd vura kıra alıo arkasındakkını

bu geçen sene bafraya gelen FENDT le ilgili araştırma yapacağım

FENDTa hakkında bilgin 0

insomnia link=topic=5901.msg62020#msg62020 date=1217753909' Alıntı:
bu bahsi geçen kayıp olayı VARIO nun en önemli özelliklerinden sadece bir tanesidir buyüzden ferruh ustamızın bize yazmış olduğu bilgiler içerisinde VARIO ve CVT dediğimiz tekniği bizim anlayabileceğimiz dilden anlattı okumanızı tavsiye ederim
teşekkür ederim,,bende zaten tek özelliği bu dememiştim.
insomnia link=topic=5901.msg62061#msg62061 date=1217766184' Alıntı:
bu geçen sene bafraya gelen FENDT le ilgili araştırma yapacağım

FENDTa hakkında bilgin 0
sonucu bizimle paylasırsanız sevinirim,Ayrıca 19 Temmuz da yapılan Samsun tarım fuarına Fendtin neden katılmadığını sordum
Bafra ve Çarşamba Ovalarını barındıran bu bölgenin pazar olarak küçük olduğu için katılmadıklarını söylediler,
ve bu bölgedeki traktör sayıları 3 yada 4 tane,birtaneside Çeltik fabrikalrıda bulunan Yerebakanlar da,,,

DoYRaNLı link=topic=5901.msg62064#msg62064 date=1217766864' Alıntı:
teşekkür ederim,,bende zaten tek özelliği bu dememiştim.sonucu bizimle paylasırsanız sevinirim,Ayrıca 19 Temmuz da yapılan Samsun tarım fuarına Fendtin neden katılmadığını sordum
Bafra ve Çarşamba Ovalarını barındıran bu bölgenin pazar olarak küçük olduğu için katılmadıklarını söylediler,
ve bu bölgedeki traktör sayıları 3 yada 4 tane,birtaneside Çeltik fabrikalrıda bulunan Yerebakanlar da,,,

cevabı gelsin siteye aktarıcağım arkadaş işkembeden sallıyor zorlayamazsın diyor FENDT DLG testlerinin nasıl neden ve niçin yapıldığı hakkında en ufak bilgisi yok sitede tonlarca yazı var FENDT hakkında

Arkadaşım ilk aramıza hoşgeldin arıza yapan Fendt ne zaman arıza yaptı?? ve sizin aldığınız jd kaç serisi ? bide Fendt i zorlatamıyorsun gibi bi tabir kullanmışın Fendt zaten zorlanmıyorki bide olduğu yerde dönüyor demişin bunu dönüş açısı olarakmı söledin yoksa traktör çekmiyorda patinaja veriyor anlamındamı dedin ??????

Samsun daki traktör sahibi bilgilerini satış tarihini modelini ve arıza yapma tarihini alabilirmiyim?

insomnia link=topic=5901.msg62065#msg62065 date=1217767148' Alıntı:
cevabı gelsin siteye aktarıcağım arkadaş işkembeden sallıyor zorlayamazsın diyor FENDT DLG testlerinin nasıl neden ve niçin yapıldığı hakkında en ufak bilgisi yok sitede tonlarca yazı var FENDT hakkında
benim yorumlarımda zorlamıyo diye bi tabir yok arkadasım,