tarımda domuz zararı ve önemleri

Ynt: tarımda domuz zararı ve önemleri

poyraz2030 link=topic=52624.msg543228#msg543228 date=1329748888' Alıntı:
ben 7 8 sene önce 21 gün sabaha kadar domdomu pezoya koydum gallardan barınak yapıp tarlada bekledim. yeni radyo aldım geceleri sesini son ses açıp bıraktım 1 2 gece gelmedi 3. gece gelmiş duman etmiş ortalığı. trt fm iyi çekiyor ses net çıkması lazım. frekans kayarsa faydası olmaz...
3. gece niye geldi pili mi bitti ? trt fmdeki kadının sesine mi alı$tı acaba ?

pili bitmede sayılmaz ama samsunda 1 yaşındaki dana kadardır domuzlar. dalgasını elle ayarlamalı radyo bu sabah gittiğimde cızırtı yapıyodu.frakans kaymış. ama radyonun sesi çok çıkmalı.

bizim burlarada da var domuz. aynaz diye mevki var çok farklı toprağı var. ama domuzlar ele geçirmiş gibi bişey kışın sera işi olamıyor çok yağmurlardan deniz seviyesinden düşük olduğu için sel alıyor. yazında açık sebze veya mısır gibi işler yapmak çok zor oluyor. domuzdan. :(

çare-1 akü +adaptör+ hareket sensörü + flaş her sensöre 2 flaş takacaksın kasur kusur gelirken flaş çakacak ne oldugunu anlamadan U dönüşünden daha keskin bi dönüşle vııııııııııııııııııınnnnnnnnnnnnnnnnnnnn zuha-*-s zuha-*-s

çare -2 sessizce bekliceksin havayi fişegin fitili yakınında duracak domuzun tarlaya girdigini duydun mu fitili ateşle ve kaçışları izle gümbürtüleri 2 kmden duyuluyo vesselam ben denedim birinci fişekten bir hafta sonra yine geldiler sessizce yavaş yavaş 2 nciyi de salladım bi kaçışları vardı gülmekten karnımıza agrılar girdi bi daha hiç gelen olmadı zuha-*-s birde tarlanın etrafına eski kasetlerden ve cd lerden havaya gerdim gece ugultu yapıyo ve ay oldugu akşamlar pırıl pırıl oluyo

çare - 3 snip-*-s

http://www.trakkulup.net/ciftci-muhabbetleri/domuz-beklerken-eglence/

BU NAMUSSUZ HAYVANDAN BİZDE ÇOK ÇEKTİK PANCAR NOHUT KILÇIKSIZ BUĞDAY NOHUT HEP MAHVETTİ.BEKLEDİK OLMADI VURDUK BİTMEDİ AMA ÇAREYİ BULDUM NOUT VE PANCAR TARLALARINA KÖPEK BAĞLADIM KORKUYA GELEN DÖNÜYO ZARAR YOK.ZOR TARAFI HER GECE KÖPEKLERE EKMEK SU VERMEK .GÜNDÜZ YORGUNLUĞUDA OLUNCA BİRAZ ZOR OLUYO AMA GECE 1 SAATTE DOLANIP GELİYON.BEN NOHUTU BİÇTİĞİM GECE 3 KÖPEK VARDI KÖPEKLERİ EVE GÖTÜRDÜM ERTESİ SABAH YERİ BOZMAYA GİDİNCE NOHUT TARLASINI BOŞVER NADASLARI BİLE DİZ BOYU EŞELEMİŞLER.

takmaklı link=topic=52624.msg543854#msg543854 date=1329768772' Alıntı:
BU NAMUSSUZ HAYVANDAN BİZDE ÇOK ÇEKTİK PANCAR NOHUT KILÇIKSIZ BUĞDAY NOHUT HEP MAHVETTİ.BEKLEDİK OLMADI VURDUK BİTMEDİ AMA ÇAREYİ BULDUM NOUT VE PANCAR TARLALARINA KÖPEK BAĞLADIM KORKUYA GELEN DÖNÜYO ZARAR YOK.ZOR TARAFI HER GECE KÖPEKLERE EKMEK SU VERMEK .GÜNDÜZ YORGUNLUĞUDA OLUNCA BİRAZ ZOR OLUYO AMA GECE 1 SAATTE DOLANIP GELİYON.BEN NOHUTU BİÇTİĞİM GECE 3 KÖPEK VARDI KÖPEKLERİ EVE GÖTÜRDÜM ERTESİ SABAH YERİ BOZMAYA GİDİNCE NOHUT TARLASINI BOŞVER NADASLARI BİLE DİZ BOYU EŞELEMİŞLER.
eskiden burda birisi köpegi karpuz tarlasına baglamış domuz çok gelince köpegi de öldürmüşler sabah adam köpegi iki parça tarlada bulmuş

BENİM KÖPEKLER ARABACI BIDİĞİ DEĞİL YALNIZ KIRMA KANGAL. KOYUN KÖPEĞİ .BOYUNLARINDA 1 ER KOYUN ÇANI O ŞANGIRTIYA DOMUZU BIRAK BİLMEDEN GELEN SÜRÜ NERDE DİYE SORUYO.

YESİN ARKADAŞIM KÖPEK YAZIN TARLADA BAŞKA BULURUZ 2 GÜNDE O SIKINTI DEĞİL.BEN YAPTIĞIMI ANLATIYOM SEN YOK KÖPEĞİ BÖLMÜŞ YOK KÖPEĞİ YEMİŞ DİYON .BİZİM KÖPEKLER KIYMETLİ DEĞİL MAHSUL KIYMETLİ.

takmaklı link=topic=52624.msg543923#msg543923 date=1329770943' Alıntı:
YESİN ARKADAŞIM KÖPEK YAZIN TARLADA BAŞKA BULURUZ 2 GÜNDE O SIKINTI DEĞİL.BEN YAPTIĞIMI ANLATIYOM SEN YOK KÖPEĞİ BÖLMÜŞ YOK KÖPEĞİ YEMİŞ DİYON .BİZİM KÖPEKLER KIYMETLİ DEĞİL MAHSUL KIYMETLİ.
tabikide mahsulün önemli bir yıl çalışıp ugraşıp domuza yedirmek olmaz ama hayvanada yazık olmaz mı

takmaklı link=topic=52624.msg543923#msg543923 date=1329770943' Alıntı:

Sonuçta o da bir canlı sizin kadar onunda yaşamaya hakkı var... noo*-*-

ARKADAŞ DOMUZ DAN NASIL KURTULURUZ DİYE KONU AÇILMIŞ YAPTIĞIMIZI ANLATTIK .ÇARESİ BU DEDİK İŞ KÖPEK MUHABBETTİNE DÖNDÜ.YAZDIĞIMA PİŞMAN ETTİNİZ .BAŞINA GELMİYEN BİLMEZ ALLAH KİMSE YE DOMUZ VERMESİN.BİLEN ANLAR.

takmaklı link=topic=52624.msg543964#msg543964 date=1329772027' Alıntı:
ARKADAŞ DOMUZ DAN NASIL KURTULURUZ DİYE KONU AÇILMIŞ YAPTIĞIMIZI ANLATTIK .ÇARESİ BU DEDİK İŞ KÖPEK MUHABBETTİNE DÖNDÜ.YAZDIĞIMA PİŞMAN ETTİNİZ .BAŞINA GELMİYEN BİLMEZ ALLAH KİMSE YE DOMUZ VERMESİN.BİLEN ANLAR.

evet Amin. varya koçanı geçtik. mısırın sapını inekler hiç yemiyo at gibi kokutuyo mısırın sapını...

En mantıklı uygulama elektrıklı cıt uygulaması bencede.bende bu sene sonunda yaptırmayı dusunuyorum.Yaptıranlar oldukca memnun burada.Ses bombası rafya uygulamarının etkısız kalıyor

Stelyo link=topic=52624.msg544005#msg544005 date=1329773632' Alıntı:
En mantıklı uygulama elektrıklı cıt uygulaması bencede.bende bu sene sonunda yaptırmayı dusunuyorum.Yaptıranlar oldukca memnun burada.Ses bombası rafya uygulamarının etkısız kalıyor
eywallah karde$im bende yaptırıp memnun kalan varmı diye aklıma takmı$tım .. iyi oldu bunu söylediğin .. 2 milyar para vericez sonucta çöpe atmayalım ..