NH TT55 İçin Pulluk numarası ve büyüklüğü yardım

Slm arkadaşlar 2011 turbo intercoler tt 55 4*2 traktörüme dün pulluk baktım.Ünlü marka.3 lü 10 numara pulluk işimi görür diye düşünüyorum.Deneyip alma fırsatım olsa çok iyi olurdu ama yok malesef.Traktörüm konyada toprak sert sulama yok.Sizce 3 lü 10 numara traktörüm için uygunmudur.Başka ne tavsiye edersiniz.

Ynt: Pulluk numarası ve büyüklüğü yardım

3-11 de olur abi. 10 küçük biraz. hatta 12 falan. toprak yapısını sen bilirsin tabi ama en azından komşudan filan birinden bulup dene derim abi. ama 3-11 al derim.55 hp turbo intercool okadar ufak düşünme bence

öncelikle traktörünüz hayırlı ugurlu olsn güle güle kullanın...
3 12 filan güzel olur 10 inc ufak olur die düşünüyorum...
konya ' nın neresinde ciftcilik yapıyosnuz?

omerfarukkoc link=topic=52633.msg543108#msg543108 date=1329737310' Alıntı:
öncelikle traktörünüz hayırlı ugurlu olsn güle güle kullanın...
3 12 filan güzel olur 10 inc ufak olur die düşünüyorum...
konya ' nın neresinde ciftcilik yapıyosnuz?
konya doğanhisarda çiftçilik yapıyoruz.daha önce 72 model 480 vardı.tt55 i sıfır aldık kasım da daha tarlada denemedik.Dün baktım pancar kooperatifinde pulluklara ünlü marka vardı manisa yapısı 3lü 11 numara gözüme çok büyük geldi ondan dolayı 3 lü 10 alayım diye düşünmüştüm.Bu arada altınekine geldim oğuzeli kasabasına...

FERHAT AYDIN link=topic=52633.msg543112#msg543112 date=1329737565' Alıntı:
konya doğanhisarda çiftçilik yapıyoruz.daha önce 72 model 480 vardı.tt55 i sıfır aldık kasım da daha tarlada denemedik.Dün baktım pancar kooperatifinde pulluklara ünlü marka vardı manisa yapısı 3lü 11 numara gözüme çok büyük geldi ondan dolayı 3 lü 10 alayım diye düşünmüştüm.Bu arada altınekine geldim oğuzeli kasabasına...
topraklarımız cok farklı değildir...
o yüzden 3 11 -/- 3 12 filan iyi gider die düşünüyorum...
480 e ne kullanıyodunuz?

Almışken 4 l lü 11 12 13 .......al deseydiniz. Canı ne cini ne altı üstü TT55 pehlivan yaptınız ya helal olsun.Burda çok abartılı yazıyorsunuz arkadaşlar biraz gerçekci olun.Bende TD90D var 5 li 12 yi çekmedi bende 4 lü 14 lü alacağım. Size göre tarlada pulluk çekme nası oluyor onu yazın bence öyle anlaşalım. Bana göre pulluğu takarsın arkaya gidersin tarlaya ayarını yapar salarsın toprağa pulluk ulaşabileceği en son derinliğe ulaştığı zaman traktör çekiyorsa her şartta çeker. Sizin düşünceniz şuysa .....ayarı 20 cm yapayım fazla batarsa kolla oynarım..... yazında anlayalım

masseysuper90 link=topic=52633.msg543117#msg543117 date=1329737769' Alıntı:
Almışken 4 l lü 11 12 13 .......al deseydiniz. Canı ne cini ne altı üstü TT55 pehlivan yaptınız ya helal olsun.Burda çok abartılı yazıyorsunuz arkadaşlar biraz gerçekci olun.Bende TD90D var 5 li 12 yi çekmedi bende 4 lü 14 lü alacağım. Size göre tarlada pulluk çekme nası oluyor onu yazın bence öyle anlaşalım. Bana göre pulluğu takarsın arkaya gidersin tarlaya ayarını yapar salarsın toprağa pulluk ulaşabileceği en son derinliğe ulaştığı zaman traktör çekiyorsa her şartta çeker. Sizin düşünceniz şuysa .....ayarı 20 cm yapayım fazla batarsa kolla oynarım..... yazında anlayalım
55 hp 3 lü pulluğu çekemicekse kaçlı takıcak abi ? :S