Arkadaslar tavsiyelerinize ihtiyacim var

Selamueleykim . Benim diyarbakirda ortaklasa minibus hatim var 5 te 1 i benim buda yaklasik 200 220 bin para eder son zamanlarda belediye bize acik acik zulum ediyo dagda para kalmamis heralde boyuna ceza kesiyo dun katildigim toplantida belediye minubusleri yarim otobus yapma karari almis son 2012 7 temuza kadar ya otubus yapacaz ya satacaz . Otubus yapmalari guzel fikir bizim icinde karli olucak gibi yanliz bu belediyenin derdi cekilmiyor artik dava acsak kazaniriz ama belediyenin cocuklari gelip sana yada ailene zarar verir onun icin kafam baya bi karisik simdi ben hati satayimmi satmayimmi satim diyelim 200 bin parayla ne is yapsam karli olurum tavsiyelerinize ihtiyacim var tesekurler . Not benim buyukbas sut besiciligi yapma fikrimde var yanliz bana aylik gelirde lazim ciftligi tarlalardan gelen parayla yapacam Allah ( c.c ) izin verirse . Bana bu 200 bin parayla ne is yapmayi tavsiye edesiniz teskurler ...

Ynt: Arkadaslar tavsiyelerinize ihtiyacim var

otobüs yaparlar. ilerde parayı belediyeden alırsınız. bu arada belediye hafif raylı sistem kurar.
senin hisse 200 binden düşer 100 bine.

bursa batı bölgesinde yıllar önce 2 minübüsü 1 otobüse çevirdiler. ilk zamanlar parayı kendi topluyorlardı. plakalar 600 bin tl ye kadar çıkmıştı. daha sonra belediye otobüslerde para toplamayı kaldırdı. kartla biniyorsun. otobüsçüler ay başında faturayı kesip parayı belediyen alıyorlar. resmi olduğu için bu seferde vergi çok çıkmaya
başladı. bu aradada belediye raylı sistem kurdu. otobüslerin kazançları düştü.çoğu satıp
ticari taksi aldı. sizin orda taksi kazançları nedir bilemem ama. taksi daha iyi gibi.

Mete abi yorumun icin tesekurler ayni dedigin seyler simdi bizim basimiza geliyo hafif rayli sistem diyilde burdada otubus olunca kartla binecen hat sahibi belediyenin verdigi hesap numarasindan her ay basi parasini cekecek benimde canimi sikan bu belediye bu ay basi parani az verirse ne diyebilirsin ki hele hele bizim belediyeye hic bisey diyemezsin . Taksinin plaka fiyatlari buralar artista 40 bin falandi simdi 60 70 bin falan olmus diye duydum araba haric .

daire almanı önermem. para kazandırmaz. maddi durumunu bilemem.
benim arkadaşım 2 yıl önce cadde üzerinden işyeri aldı. 500 bine. 200 bin nakiti vardı.
üstüne kredi çekti. bim marketlerine kiraya verdi.aylık 5000 tl.
500 bine en fazla 4 daire alırdı. kira getirisi en fazla 2500 tl. olurdu.

artık belediyeler çok üçkağıtçı olmuş yangel osman bitarla bostan ehsabı kendini pay çıakrcak iş arıyor..
bence hayvancılıgada girme oda başlıbaşına dert..
bence dükkan gibi bişeyler edin ew fln değil bankalara yada büyük aracı sirketlere kiralayıp bişeyler elde edebilirsin yada kendin ticaret yap ..

diyarbakırda işiniz zor be kardeşim osman baydemir ne derse o olur hayvancılık güzel onada adamın olması lağzım zahmetli iş bukez orayada el atar bu gurup

Arkadaslar onerilerinize ihtiyacim var

Yok dostum yanlis biliyorsun osman baydemir sadece bi kukla onu takan yok arkasindakiler olmasa 5 dkda havaya ucururlar adami . Kiredi isine giremem bana yaramiyo kiredi falan bide faiz gunahi falan cekemem :) . Markete is var diyorlar ama ondanda ben anlamam hayirlisi olsun .

Her bölgeyi kendi şartlarında değerlendirmek lazım. başka başka yerlerdeki insanların fikirler vermesi ne kadar sağlıklı olur? Sizin şartlarınız en iyi siz biliyorsunuz, en iyi kararıda siz vereceksiniz. Vereceğiniz karar sizin için hayırlı olsun. Başarılar dilerim.