ERKUNT KIYMET 90 AĞIRLIK BİLGİSİ

Arkadaşlar, sitede tartışma konusu olan Yeni Kıymet 90ın ağırlığı konusunu, bana sürekli özelden mesaj atıp soran arkadaşlar olduğu için açıklığa kavuşturmak istiyorum.

Kıymet 90 kabinlinin bütün ek ağırlıklar takılmış haldeki ağırlığı 4650 kg civarındadır. 110luğun ağırlığı ise henüz netleşmemiş olmakla birlikte maksimum 5050 kg civarında olacak.

Ynt: ERKUNT KIYMET 90 AĞIRLIK BİLGİSİ

bilgilerin için teşekkürler.peki sizin erkuntta yetkili birisydiniz yanlış hatırlamıyorsam sizden ricam bizi daha çok bilgilendirseniz ne zaman gorucuye cıkacak, iç ve dış dizaynı ile ilgilide bilgi verseniz çok süper olacak türk çifcimiz acısından... saygılarımla

Ersan bey bilgilendirdiginiz icin tesekkurler lutfen bizi bilgilendirmeye
devam edin bi kac kendini bilmez arkadas yuzunden form a yazmaz oldunuz sizin bilgilerinize ihtiyacimiz var her kafadan ses cikiyo

konu nihayet açıklığa kavuşmuş. konuyu açıklığa kavuşturduğunuz için teşekkür ederim. ben sizden eminim. sizden memnun olmayan bi elin parmağını geçmeyecek varsaonlarada yazıklar olsun. onlar size bildiklerinden değil kesinlikle bilmediklerinden sataşıyor.zaten bilmeyen insan çok sataşır onlara aldırış etmeyin.
ersanakyai link=topic=52676.msg544096#msg544096 date=1329804424' Alıntı:
Arkadaşlar, sitede tartışma konusu olan Yeni Kıymet 90ın ağırlığı konusunu, bana sürekli özelden mesaj atıp soran arkadaşlar olduğu için açıklığa kavuşturmak istiyorum.

Kıymet 90 kabinlinin bütün ek ağırlıklar takılmış haldeki ağırlığı 4650 kg civarındadır. 110luğun ağırlığı ise henüz netleşmemiş olmakla birlikte maksimum 5050 kg civarında olacak.

Erkunt konularındaki bilgi kirliliğini ortadan kaldırmak için sitemize geri döndüğünüz için canıgönülden teşekkürler.Değerli paylaşımlarınızın devamını herzaman bekliyoruz. :)

Ersan abi bilgilendirme için teşekkür ederiz. Herkesin kafasını kurcalıyordu. En sonunda yetkili bir ağızdan duymak herkesi rahatlatacak. Bende 5800 Kg ' için fazla olduğunu düşünmüştüm. Açıkçası traktöre göre baktığımda bir türlü bu kadar ağırlığın neresine sığacağına anlam verememiştim. Bu değerde bir anormallik olduğunu düşünüyordum. Bizim ARES ' in ağırlığı kadar ağırlık demek oluyordu. Oda gözle karşılaştırdığım zaman imkansız gözüküyordu. Yorumlarınında devamı gelir inşallah. Sen sitedeki bazı cahil arkadaşlarımızı mazur gör. Herkesin site ile çok sıkı fıkı iletişimi yok. Ara sıra girip kulaktan doğma bilgiler ile yalan yanlış yorumlarda bulunuyorlar. Onlarıda maruz görmek gerek. Onlarda bayi, servis veya başkalarının söyledikleri ile bilip bilmeden hareket ediyorlar...

ersan abi bilgi kirliliğini önlemek için bizimle paylaşıma devam etmelisin.zaten yarım aklımız var onuda cahiller alacak. bu sadece erkunt içindeğil. birçok konuda bizi aydınlattığın olmuştu..

bende hiç inanamamıştım dış ağırlıklarına bakıyorum eskilerle 300 kg filan oynuyor aralarında. Sonra birisi şanzumanın eti kalın filan dedi bizde öyle demekki dedik ;D Teşekkür ederiz..

Ynt: Erkunt kiymet 90 agirlik bilgisi

Katalog bilgilerini incelerseniz en ağır model olan 110luğun üzerinde 10 adet 30ar kg ' lık çanta ağırlık, ön teker göbeklerinin her birinde 3er adet 50 kglık çanta ağırlık, arka tekerlek göbeklerinin her birinde 4er adet 50 kglık çanta ağırlık olduğunu göreceksiniz ve traktörün bu haldeki ağırlığı 5050 kg. İlla ben bu traktörü 6 tona çıkarmak istiyorum derseniz saydığım ağırlıklardan kaçar adet kullanılması gerektiğini hesaplayın, olmaz diye bişey yok ama traktör traktörlükten çıkar, ağırlıklar; tekerleklerden yarım metre dışarıya taşar.

Bayiler kendilerince tahmin yürütmüş olabilir ya da reklam politikasıdır, orasını bilemem. Nasıl ki buradaki arkadaşlar, bir fotoğrafa bakarak bu traktör 5,5-6 ton gelir diyebiliyorsa bayiler de aynı gözle olaya bakıyor olabilirler.

geche1965 link=topic=52676.msg545420#msg545420 date=1329957666' Alıntı:
bunu erkunt bayileri fabrikalar söledi biraz araştırırsanız şimdide 5 tona çekmişler yarın yine çıkartırlar belki :D:D

Arkadaşlar traktörün broşürü çıkmış 4650 kg yazmış,burda ersan abi de belirtti zaten daha neyin inadındasınız sağdan soldan söylenen değil erkuntun resmi sitesinde belge var işte adamlar daha ne yapsın afiş falan mı bassınlar bu traktör 4650 kg diye :)