STANDT ERKUNT,, DENİZLİ FUARI

Ynt: STANDT ERKUNT,, DENİZLİ FUARI

tavaslı_okan link=topic=52738.msg545209#msg545209 date=1329943658' Alıntı:
paylaşım için teşekkürler... cihan ve aycan abi cumartesi fuara gelcekseniz bir buluşma ayarlasak nasıl olur???
olur tabii bir terslik olmassa ben geleceğim

Öncelikle Erkunt ve çalışan tüm personelini kutluyorum... Paylaşımlarınız için sizlerede teşekkür ederim harika görüntüler...
İlk izlenimlerimi sunmak istiyorum tabiki bunlar daha ilk üzerinde çalışmalar olur, fakat direksiyon yükseklik ayar kolları biraz geliştirilse göze güzel görünmüyor bunlar ayrıca ilk internette yayılan fotoğraflarda arka çamurluk ortaları kırmızıydı öyle daha güzeldi bence. Birde bu kaput altı siyah plastik motor kapakları çok yerinde olmuş Servet 80.4lerde de orası çok açık onlarada takılsa çok güzel olacak kanaatindeyim...

cevo link=topic=52738.msg545107#msg545107 date=1329940255' Alıntı:
paylaşım icin teşekkürler aycan bey benimde dikkatimi çekti o düğme

img2997z.jpg

Arkadaşlar şu resimdeki sinyal düğmesinin altındaki siyah düğmeyi diyorsunuz sanırım. Onun hakkında bir bilgim var şöyle ki; İlçemize bir nimet 70m girdi traktör Eskişehir bayisine geldiğinde traktörü görmeye gittik ve o düğmeye bastığımızda çalışıyordu traktör basmayınca çalışmıyor bayiye sorduk traktör m serisi olduğu için o düğmenin kuyruk mili emniyeti olduğunu ve traktör ilk çalışmada kuyruk mili çalışmasın diye basıldığı söylendi tabi benim hiç inanasım gelmedi mantıklıda gelmedi açıkcası fazla kurcalamadım onlarda bilmiyordu pek. fakat servetlerde yoktu o düğme şuan burda bidaha gördüm tam bilgisi olanlar aydınlatırsa bende sevinirim...

-*M@L!CL!_€MR€*- link=topic=52738.msg545292#msg545292 date=1329945835' Alıntı:
Öncelikle Erkunt ve çalışan tüm personelini kutluyorum... Paylaşımlarınız için sizlerede teşekkür ederim harika görüntüler...
İlk izlenimlerimi sunmak istiyorum tabiki bunlar daha ilk üzerinde çalışmalar olur, fakat direksiyon yükseklik ayar kolları biraz geliştirilse göze güzel görünmüyor bunlar ayrıca ilk internette yayılan fotoğraflarda arka çamurluk ortaları kırmızıydı öyle daha güzeldi bence. Birde bu kaput altı siyah plastik motor kapakları çok yerinde olmuş Servet 80.4lerde de orası çok açık onlarada takılsa çok güzel olacak kanaatindeyim...
size katılıyorum .öncelikle kabin içinde işçilik ve kalite arttırılmalı .döşemeler kalitesiz, direksiyon. ve gaz kolu biraz daha kibar olabilir .koltuk grammer olmalı .bu gibi küçük detaylara önem verilmeli bencede
doganbey1 link=topic=52738.msg545321#msg545321 date=1329946951' Alıntı:
Aycan abi eline sağlık. İnşallah kaliteyi devam ettirirler de çifçilerimiz mağdur olmaz.
sağolasın doğan .geleceği parlak erkunttun .yerli malımızla gurur duyuyoruz

vale link=topic=52738.msg545332#msg545332 date=1329947424' Alıntı:
size katılıyorum .öncelikle kabin içinde işçilik ve kalite arttırılmalı .döşemeler kalitesiz, direksiyon. ve gaz kolu biraz daha kibar olabilir .koltuk grammer olmalı .bu gibi küçük detaylara önem verilmeli bencede sağolasın doğan .geleceği parlak erkunttun .yerli malımızla gurur duyuyoruz

aynen katılıyorum aycan abi, gaz pedalı bence acilen tüm kabinli modellerde değiştirilmeli ve askı tip olmalı. Böyle kalırsa orda bir delik olacağını toz ve sesin oradan gireceğini düşünüyorum. Birde servetlerde diferansiyel pedalıda aynı şekilde kabin altındaki delikten kullanılıyor bunuda askı tipe dönüştürülmeli örn: tümosan bu gaz ve diferansiyel pedallarını askı tipe çevirdiaynen öyle yapılabilir...

Ayrıca bu konuda daha önce sitemizin değerli üyesi Ersan abi ile konuştum onun bana cevabı şu şekildeydi:
Erkuntun pedalları konusunda ise; diferansiyel kilidinde herhangi bir problem yok, o pedal, dana gözü de denilen, traktör ekipman kollarındaki gözlere benzer bir parça içinden geçiyor, bu nedenle bastığnda hem takılı kalmıyor, hem de toz ve ses girmesi engellenmiş oluyor. Yalnız gaz pedalında, pedal çubuğu eğri olduğu için böyle birşey kullanma şansımız yok, pedal küçük bir yarık içinden aşağıya iniyor, etrafında lastik olsa da diferansiyel kilidindeki gibi bir yalıtım sağlanamıyor.

-*M@L!CL!_€MR€*- link=topic=52738.msg545331#msg545331 date=1329947405' Alıntı:
img2997z.jpg

Arkadaşlar şu resimdeki sinyal düğmesinin altındaki siyah düğmeyi diyorsunuz sanırım. Onun hakkında bir bilgim var şöyle ki; İlçemize bir nimet 70m girdi traktör Eskişehir bayisine geldiğinde traktörü görmeye gittik ve o düğmeye bastığımızda çalışıyordu traktör basmayınca çalışmıyor bayiye sorduk traktör m serisi olduğu için o düğmenin kuyruk mili emniyeti olduğunu ve traktör ilk çalışmada kuyruk mili çalışmasın diye basıldığı söylendi tabi benim hiç inanasım gelmedi mantıklıda gelmedi açıkcası fazla kurcalamadım onlarda bilmiyordu pek. fakat servetlerde yoktu o düğme şuan burda bidaha gördüm tam bilgisi olanlar aydınlatırsa bende sevinirim...

$ahsi fikrim ısıtma olabilir o düğme ..

bereket. link=topic=52738.msg545334#msg545334 date=1329947587' Alıntı:
eline sağlık, teşekkürler.hayırlı uğurlu olsun, milletimize...
ayarlı yan kol çok kullanışlı olur. ok-*-s
bencede iyi düşünülmüş. ok-*-s
Çağrı link=topic=52738.msg545338#msg545338 date=1329947782' Alıntı:
Eline sağlık abi,teoride benim de hoşuma gitti bakalım pratikte nasıl olacak.Satış yapmış mıydı erkunt :)
sağolasın çağrı .ben iki sefer girdim .bu stand.ta bakan çoktu ama alan yoktu sanırım .zaman az olduğu için muhabbet ortamı olmadı yoksa sorardım

-*M@L!CL!_€MR€*- link=topic=52738.msg545352#msg545352 date=1329948293' Alıntı:
@Ali SARAÇ : Benimde aklıma ilk gelen şey ısıtma ama her çalışmada ısıtma yapılmaz ki bir traktöre bence motor çok soğuksa yapılır her çalışmada basılması şart değil ıstmaya.
her çalı$tıgında basılcak demedim ki .. o tu$ bence ısıtma diyorum .. her calı$mada basmaya gerek yok .. ben senin bu tu$ ne i$e yarıyor soruna fikrimi söylüyorum .. belki ba$ka bi$ey olabilir .. ama kimse bilmiyor ne oldugunu .. ısıtmaya benziyo sadece ..

Ali SARAÇ link=topic=52738.msg545371#msg545371 date=1329949490' Alıntı:
her çalı$tıgında basılcak demedim ki .. o tu$ bence ısıtma diyorum .. her calı$mada basmaya gerek yok .. ben senin bu tu$ ne i$e yarıyor soruna fikrimi söylüyorum .. belki ba$ka bi$ey olabilir .. ama kimse bilmiyor ne oldugunu .. ısıtmaya benziyo sadece ..
ısıtma ıhtımalı olmasansı yok oyle bırsey koyacak olsalar arabalardakı gıbı otomatık koyarlardı kontagı acınca gerektıgıkadar ısıtırdı!!!