STANDT ERKUNT,, DENİZLİ FUARI

Ynt: STANDT ERKUNT,, DENİZLİ FUARI

Paylaşım için tşk nasip olursa c.tesi geleceğiz bizde diğer yıllardan biliyorum denizli fuarını ama değişiklik olsun dıye gelıyoruz

Ali SARAÇ link=topic=52738.msg545371#msg545371 date=1329949490' Alıntı:
her çalı$tıgında basılcak demedim ki .. o tu$ bence ısıtma diyorum .. her calı$mada basmaya gerek yok .. ben senin bu tu$ ne i$e yarıyor soruna fikrimi söylüyorum .. belki ba$ka bi$ey olabilir .. ama kimse bilmiyor ne oldugunu .. ısıtmaya benziyo sadece ..

Evet siz hep basılacak demediniz ama benim Nimet 70m de gördüğüm aynı tuşa basmadığında çalışmıyor traktör, her seferinde basmalısınız o tuşa. Bende ısıtmaya benzettim dedim fakat her çalıştırmada ona basmadan çalışmaması daha değişik bişey gibi geldi bana. Ayrıca fikrinizi paylaştığınız için teşekkür ederim...

-*M@L!CL!_€MR€*- link=topic=52738.msg545391#msg545391 date=1329951842' Alıntı:
Evet siz hep basılacak demediniz ama benim Nimet 70m de gördüğüm aynı tuşa basmadığında çalışmıyor traktör, her seferinde basmalısınız o tuşa. Bende ısıtmaya benzettim dedim fakat her çalıştırmada ona basmadan çalışmaması daha değişik bişey gibi geldi bana. Ayrıca fikrinizi paylaştığınız için teşekkür ederim...
rica ederim .. ben senin nimette gördüğünün ne oldugunu bilmiyorum arkada$ım .. bu fotograftakini dedim yani .. belkide kapıları kilitliyordur merkezi kilit sistemidir zuha-*-s zuha-*-s

Bahsettiğiniz düğme kontak emniyeti, eğer o düğmeye basmazsanız kontağı çevirseniz de traktör çalışmıyor, kontağın takılı kalması gibi durumlarda sistemin emniyetini sağlamak için kullanılmış birşey. Kontağı çevirdikten sonra düğmeye basarsanız da traktör çalışıyor, kontağı çevirmeden önce basarsanız traktör çalışana kadar basılı tutmanız gerekli.

90-100-110 modellerinde kuyruk mili debriyajı elektro-hidrolik kontrollü olduğu için çalıştırma esnasında kendi emniyetini zaten saağlamış oluyor, yani traktörü çalıştırır çalıştırmaz kuyruk milinin dönmeye başlaması gibi bir risk yok. Fakat diğer modellerimizde mekanik kuyruk mili kavraması olduğu için onlar için de ayrı bir emniyet koyuldu, eğer kuyruk mili debriyajını yukarı çekmezseniz, yani boa almazsanız yine traktör çalışmıyor. Bu sayede ilk çalıştırma esnasında kuyruk miline bağlı bir ekipman nedeniyle doğabilecek kazaların önüne geçilmesi hedeflendi.

Ali SARAÇ link=topic=52738.msg545344#msg545344 date=1329948015' Alıntı:
$ahsi fikrim ısıtma olabilir o düğme ..

Kızdırma, kontak üzerinde en baştan beri var, soğuk havalarda kızdırma otomatik olarak devreye giriyor, kontağı açtığınızda gösterge üzerinde bir uyarı ışığı yanar, o ışık sönene kadar beklerseniz soğuk havalarda motorun çalışmasında sorun yaşamazsınız.