Erkunt KIYMET,KUDRET,HAŞMET Broşürleri

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ynt: Erkunt KIYMET,KUDRET,HAŞMET Broşürleri

ersanakyai link=topic=52742.msg545506#msg545506 date=1329988090' Alıntı:
5435in değerlerini yeni gördüm, dediğiniz gibi onun kataloğunda bir hata olabilir, çünkü gücü Erkuntun 90lığı ile aynıyken, torku Erkuntun 100lüğü ile aynı :)
çünkü 5435 75 kw hattatın 102 beygiri ile aynı motor ve tork değerleri motor üzerindede adwertiset kw 75 yazıyo

Aşağıda onu da belirttim zaten; 110un 90dan tek farkı teker ebatı ve arka tekerleklerdeki ekstra 3er adet 50şer kglık ağırlık.

Dqn link=topic=52742.msg546428#msg546428 date=1330097769' Alıntı:
Benim 110 luktan bahsettiğimi bilmiyordunuz heralde ıh-*-s

ersanakyai link=topic=52742.msg545158#msg545158 date=1329941487' Alıntı:
Yazılan ağırlıklar ek ağırlıklar dahil ağırlığı. İsterseniz hesaplayabilirsiniz, 90-100-110un ağırlık konusunda fark yaratacak tek noktaları lastik ebatları ve ek ağırlıkları. Örneğin 90lıkta arkada 1er tane 50lik varken, 110lukta 4er tane var. Dolayısıyla 4650 + 2x(3x50) +100 kilo da tekerlek ebatından gelir = 5050 kilo. Hesap ortada.

Gazetede yazan değer reklam amaçlı veya gazetenin abartısı olabilir.

Dqn link=topic=52742.msg546428#msg546428 date=1330097769' Alıntı:
Benim 110 luktan bahsettiğimi bilmiyordunuz heralde ıh-*-s

Olum ekranda yazıyor ağırlık...Ne yapsan Ersan abi daha....İnandırmak için uğraşıp duruyor..Kıymetini bilelim... ;)

Erkunt ailesini tebrik etmek gerekli , bu güçte traktör üretmek için kendinizi aşmanız gerekli. Buda kolay olmuyor , ciddi zaman , emek , akıl ve tabiki finansal destek istiyor. Beğenin yada beğenmeyin , alın yada almayın yapılan işe ve harcanan emeğe hepimizin saygı duyması gerekli. Daha önceden 100 bg sınırını Uzel geçmişti , son dönemde Hattat , NH ve Tümosan ' ın yerli üretici olarak çalışmaları vardı. Yüksek güçlü traktörlerde , traktörü oluşturan malzemelerin sağlamlığı daha çok önemli oluyor , çünkü 70 bg bir traktöre takılan malzeme ile 100 bg üzeri traktöre takılan malzeme takdir ederseniniz ki bir değil , daha fazla güç , daha fazla kuvvet ve daha fazla dayanıklık istiyor traktörden. Yerli firmalarımız bu sınavlarıda başarıyla geçecektir. Yüksek beygir gücü segmentinde , özellikle transmisyon ve hidrolik sitemi sağlamlığı daha çok ön plana çıkıyor. Bu noktlarda bir istikrar yakalandığı takdirde dünyanın dev traktör üreticileri ile her alanda rekabet edemememiz için hiçbir neden yok. Bu tartışmadada ağırlık konusunda eleştiren arkadaş-kardeşlerime nasihatım , küçük resme odaklanıp , resmin tamamını görme şansını kaçırmasınlar. Birkaç yıl içinde yeni çıkan ürünleri tarlada gördükçe , ürünler kendini ıspatlayacaktır ve insanlar alışacaktır. Ben şahsen sadık MF kullanıcısı olarak bir sonraki traktör değişiminde ciddi ciddi Erkunt ' a geçmeyi düşünüyorum. Tekrar tebrikler Erkunt.

7 aylık erkunt nimet 70 kullanıcısı olarak keske 1 sene daha duraydımda 90 lık alaydım.tebrikler erkunta.kısa surede buyuk ısler basardı.cok degıl yakın bır surede her çifçinin evinde bı erkunt gorecegız insaallah.eskıden fiattı ama sımdı erkunt.

erkuntu gerçekten tebrik etmek lazım yerli olarak gurur duyuyoruz güzel gelişmeler gösteriyor, burdan ersay bey aracılığı ilede isteklerimizi iletebiliriz mesela hostes koltuğuda güzel olurdu diğer bütün konularda erkunt çok başarılı tebrik ediyorum....

ersanakyai link=topic=52742.msg546430#msg546430 date=1330097967' Alıntı:
Aşağıda onu da belirttim zaten; 110un 90dan tek farkı teker ebatı ve arka tekerleklerdeki ekstra 3er adet 50şer kglık ağırlık.
ersan abi sen kendini yorma bu arkadaş inanmamak için inat etmiş yaşının verdiği bir inatlık ve asabilik var dqn arkadşımızda

erkuntu tebrik ediyorum kısa zamanda büyük işler başardı ve dahada başaracaktır eminim diğer büyük firmalar artık erkuntun kendileri için ciddi bir rakip olduğunu anlaycak ve kendilerine çeki düzen verecektir bizde bu kendi yerli firmamızı desteklemeli sahip çıkmalıyız yabancı hayranlığı yapıpta paramızı gayri müslimlere vermeyelim daha sonra bizim paramızla bizi terbiye etmeye kalkarlar

SmhGwz link=topic=52742.msg546458#msg546458 date=1330100482' Alıntı:
dangalak dangalak konuşup durmayın ya sanki alcanız motor o agırlıgı bilmm neyi alcak adam alsın amma takıyorsunuz ortam germeye gerek yok.
bu mesajı benim mesajımdan sonra yazmışsın ama ben o motoru alacam tamam mı lafın umarım bana değildir eğer banaysa cevabını vermesini de bilirim

Yeni modellerle ilgili yazışmalarınıza diğer konulardan devam edebilirsiniz, bu konunun gidişatı iyi değil.

--------------KİLİT----------------------

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...