KUBOTA'nın Türkiye'ye gelme aşaması....

Japon devi Kubato, Türkiye'ye yatırıma geliyor
Abdullah Gül'ün ziyareti uğurlu geldi. 20 milyar dolar cirolu, motor üreticisi firma Türkiye'ye yatırım kararı aldı.
06 Haziran 2008 / 19:46www.ekoayrinti.com
Ekonomik Ayrıntı
ikincikalite @alisayin3 @ekoayrinti siz karadenizde yazmıştınız...o yüzden yazdım FLAŞ!! Karadeniz'de bir kuyuda, çok büyük miktarda doğalgaz bulundu 17 minutes ago · reply · retweet · favorite

Join the conversation Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Japonya ziyareti uğurlu geldi. Dünyanın sayılı motor devleri arasında yer alan Kubota Motor, Türkiye pazarına girme kararı aldı. Karar, önümüzdeki hafta bir basın toplantısı ile duyurulacak.

Türkiye gündemi Anayasa Mahkemesi'nin türban düzenlemesi ile ilgili verdiği karar ile çalkalanırken, Japonya'dan bir dev Türkiye pazarında büyük yatırımlara hazırlanıyor. Japonya ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün çantasında olan Kubota firması, Türkiye'ye geliyor.

Japonya'da bulunan Türk işadamları da konuyu doğrularken, Abdullah Gül'e de bu konuda bilgi verildiğini belirttiler.

Dünya genelinde 27 bin çalışanı bulunan ve yıllık cirosu 20 milyar doların üzerinde olan Kubota, ilk aşamada traktör ve iş makinleri satışına başlayacak. Yüzde 100 Japon sermayesi ile Türkiye'de kurulacak şirket aracılığı ile yapılacak satışlar için bayilikler de verilecek .

Bir yıl içinde ise, üretim için hazırlıklar başlayacak. Yine bir Japon firması olan Marubeni şirketinin pazarlama direktörü Yusuf Kadam, Kubota'nın Türkiye'ye gelme kararını, üç yıldır düşündüğünü ancak geçtiğimiz günlerde karara bağladığını söyledi.

Kubota'nun dünyanın en büyük dizel motor üreticilerinden biri olduğu bilgisini veren Kadam şunları söyledi: “Firma, Türkiye pazarını yaklaşık 3 yıldır araştırıyordu. Abdullah Gül'e Japonya ziyareti öncesi firmanın Türkiye ile ilgilendiği iletildi. Ziyaret sayesinde de bu yatırım büyüdü. Şu an firmanın traktörleri gümrükte. Büyük bir satış ekibi ile Türkiye pazarında liderliğe oynamak istiyrorlar. Yatırım için yer bakıyorlar”

Metin Can/Habertürk

Ynt: KUBOTA'nın Türkiye'ye gelme aşaması....

tümosan 8095 link=topic=52743.msg545287#msg545287 date=1329945681' Alıntı:
bence Türkiyede tutulur ..ama biraz pahalı..japon yaptı ve kendi ülkesinde yaygın kullanılıyosa ..o makina almaya deger..benim düşüncem..
abi sahibinden.com da 90-91-92 -93 yılları corolla sayılarını bir incele bişrde 94 e bak ... kubotanında durumu bu şu an kubota 93 yılındaki toyota konumunda....

sizin oralarda japon malından geçilmez .... farkı araştırmanız görmeniz gerekir bu traktörde cdıs motor var hondanın ivtec toyotanın d4d gibi kara düzen motor yok yakıtı ona göre hesaplayın...... yayılma konusunda bu sitede ilk bir kişide vardı 1 senede 15 kişi siteye üye alan var en az bizlere sorupta alanda onlarca kişi var toyotanın 1991 yılı ardından 92 ye bakın sonra 93 ve kubonıun satış adetlerine bakın gelecekteki yeri için size ön bilgi veriri....
kobra47 link=topic=52743.msg570535#msg570535 date=1332947934' Alıntı:
zor gelir 4 yıl gelmemiş daha gelse kurulma aşaması yıne 2,3 yıl alır

mustafagursacli link=topic=52743.msg570545#msg570545 date=1332948154' Alıntı:
sizin oralarda japon malından geçilmez .... farkı araştırmanız görmeniz gerekir bu traktörde cdıs motor var hondanın ivtec toyotanın d4d gibi kara düzen motor yok yakıtı ona göre hesaplayın...... yayılma konusunda bu sitede ilk bir kişide vardı 1 senede 15 kişi siteye üye alan var en az bizlere sorupta alanda onlarca kişi var toyotanın 1991 yılı ardından 92 ye bakın sonra 93 ve kubonıun satış adetlerine bakın gelecekteki yeri için size ön bilgi veriri....

o gün bayiye gitim diyarbakırda vardı servıs yokmuş kalitesine bir şey demiyorum ama kaliteli bir firma ilk önce alt yapısını haleder zaten alt yapıyı haletın mi ondan sonra başarıda gelir bende bir ara düşündüm ama servis eksikliği bayağı ınsanı uzaklaştırıyor ve yahut diğer firmalar gibi tarla günleri düzenleyip mılete tanıtır burda 100 çiftçiden 5 bu traktörü tanımaz bizim bölgede

sizin bölgede tarla günleri yapıldı ... yakında Diyarbakırda felan hareketlilik başlar bu traktörü doğu almaya başlayınca arkası kesilmez sen olsan almazmıydın düz pompa kubota motor (cdıs -kubota motor en büyük dizel motor üreten firma )
kobra47 link=topic=52743.msg570554#msg570554 date=1332948530' Alıntı:
o gün bayiye gitim diyarbakırda vardı servıs yokmuş kalitesine bir şey demiyorum ama kaliteli bir firma ilk önce alt yapısını haleder zaten alt yapıyı haletın mi ondan sonra başarıda gelir bende bir ara düşündüm ama servis eksikliği bayağı ınsanı uzaklaştırıyor ve yahut diğer firmalar gibi tarla günleri düzenleyip mılete tanıtır burda 100 çiftçiden 5 bu traktörü tanımaz bizim bölgede