YERLİ ÜRETİM BAŞAK TRAKTÖRÜN GÖSTERİSİ

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

YERLİ ÜRETİM BAŞAK TRAKTÖRÜN GÖSTERİSİ

AZ MAZOT YAKAN ; BOL VE UCUZ YEDEK PARÇA ;YURDUMUZU HER YERİNE DAGILMIŞ BAYİ VE SERVİS AĞ İLE

Ynt: YERLİ ÜRETİM BAŞAK TRAKTÖRÜN GÖSTERİSİ

balıkesır_susurluk link=topic=5937.msg63508#msg63508 date=1218147852' Alıntı:
guzel resımler emegıne saglık
basak traktorun farklı renk seceneklerı oldugunu bılmıodum

tşk ederim renk secenekleri var ama cogunlukla kırmızı gidiyor .. özel istek olarak istiyen bayilere her renkden gönderilir.

trkkulupte bıle acılısta reklamı yapılıyor reklam satısı arttırır dıye bosuna demıyorlar

evet reklamın iyisi kötü olmaz yeni çıkan bir ürünü reklam yaparak tanıtım şart oyuzden bence reklamın cok buyuk bir önemi var trakkulup de son derece güzel bir site oldugundan dolayı ve bu sitede devamlı artan üye sayısı ile çok büyük yerlere gelicegini umud ediyorum trakkulup de başaraılar dileriz. ..

Benim araştırmama gerek yok arkadaş. el gazı, el freni, gösterge, kapı kilidi, kaporta kilidi, kumanda kolu topuzları gibi parçalar nerdeyse standartlaşmış parçalardır. Tedarikçisi bellidir. Aynı kolu a markası da kullanır, b markası da, c markası da.

Bence sen iyi araştır.

naıl_59 link=topic=5937.msg178063#msg178063 date=1241806892' Alıntı:
en küçük örnek el gazı bile aynı tamamen hepsi degil ama ii arastır

ersanakyai link=topic=5937.msg178065#msg178065 date=1241807103' Alıntı:
Benim araştırmama gerek yok arkadaş. el gazı, el freni, gösterge, kapı kilidi, kaporta kilidi, kumanda kolu topuzları gibi parçalar nerdeyse standartlaşmış parçalardır. Tedarikçisi bellidir. Aynı kolu a markası da kukllanır, b markası da, c markası da.

Bence sen iyi araştır.
ersan abinin dediği doğru..mesela bayramoğlu kabini hem tümosan kullanıyor hemde başak..bu demek oluyor ki fason üretim fabrikasyonun heryerinden gerekiyor.yoqsa kabin için ayrıca kapı kilidi,kumanda kolu için ayrı fabrika yaplıması gerekiyor traktör fabrikası bünyesinde,buda ayrı bi maliyet tabii ki.

Önceleri Başak, arka hidrolik komplesini erkunttan satın alıyordu ama şimdi kendisi üretmeye başladı. Onun dışında herhangi bir ortak üretimi yok. Dediğim gibi traktör alt parçalarını zaten traktör firmaları üretmiyor, hepsinin bir yan sanayisi var.

Hatta hatta kabini kabinciden, motoru motorcudan, şanzumanı şanzumancıdan, dingili dingilciden, kaportayı kaportacıdan, tekerleği tekerlekçiden, dökümü dökümcüden alıp traktör üreten firmalar var. Traktör aslında toplama bilgisayar gibi bişey. sadece neyi nereden alacağını bileceksin. Tabi herşeyi hazır bulamıyorsun, tasarlayıp yaptırman gereken oldukça fazla parçası da var.

naıl_59 link=topic=5937.msg178079#msg178079 date=1241807897' Alıntı:
bana 3 yıl önce erkunt fabrikada calısan bi arkadas demıstı basakla uretım ortaklığı falan die yanlış biliyomuşum

ersanakyai link=topic=5937.msg178080#msg178080 date=1241808278' Alıntı:
Hatta hatta kabini kabinciden, motoru motorcudan, şanzumanı şanzumancıdan, dingili dingilciden, kaportayı kaportacıdan, tekerleği tekerlekçiden, dökümü dökümcüden alıp traktör üreten firmalar var. Traktör aslında toplama bilgisayar gibi bişey. sadece neyi nereden alacağını bileceksin. Tabi herşeyi hazır bulamıyorsun, tasarlayıp yaptırman gereken oldukça fazla parçası da var.

:) bu güzel olmuş Ersan abi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...