Hacettepe'den üzücü haber

Hacettepe ' den üzücü haber

Hacettepe Üniversitesi (HÜ), iki kol ve iki bacak nakli yapılan Şevket Çavdar ' ın yaşamını yitirdiğini bildirdi.
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, 24 Şubat ' ta sabah saatlerinde kol ve bacak nakli yapılan Çavdar ' ın nakil sürecine ilişkin bilgilere yer verildi. Açıklamada, şunlar kaydedildi:

' ' Hastamızda gelişen metabolik dengesizlik maalesef hastamızın yaşamını ciddi düzeyde etkileyecek duruma gelmiş, alınan tüm önlemler ve uygulanan yoğun tedavi yaklaşımlarına rağmen hastamız 27.02.2012 tarihinde saat 19.20 ' de kaybedilmiştir. Yaklaşık 90 saate varan süreyle 200 ' e yakın doktor ve sağlık personelinin insanüstü bir çaba göstermesine karşın hastamızı kaybetmenin derin üzüntüsünü duymaktayız.

Bu süreçte, hastamıza dokularını bağışlayan verici ailesine minnettarlığımızı bildirirken, kan bağışlarıyla destek veren halkımıza ve bu zorlu süreçte yanımızda olan Sağlık Bakanlığı ' na müteşekkiriz. Hastamıza Allah ' tan rahmet, yakınlarına sabır ve baş sağlığı diliyoruz. ' '

Açıklamada ayrıca yüz nakli gerçekleştirilen Cengiz Gül ' ün sorunsuz olarak izlenmeye devam ettiği bildirildi.

Ynt: Hacettepe'den üzücü haber

ramazanpullu link=topic=52982.msg549350#msg549350 date=1330376649' Alıntı:
sov yapar gibi aynı anda 2 kol ve 2 bacak nakli
Antalya yaptı bizde yaparız ya arkadaş hacettepe bu zamana kadar en güzel tıptı şimdi kötümü oldu düzgün karar alınmalıydı bence komisyonda ilk nakli yapan hekimin de görüşleri alınmalıydı ....

Hacetepeden uzucu haber

Allah ( c.c ) o doktorlarin belasini versin onlar onun yasamina engel oldular bu dupeduz bi DENEYDi o gariban arkadasimizda bu deneye bilmeyerek alet oldu bunu herkes anlamali yaziklar olsun yaziklar olsun yaziklar olsun insan hayati bu kadarda mi deyersiz oldu .

Ynt: Hacetepeden uzucu haber

Hebun021 link=topic=52982.msg549363#msg549363 date=1330377101' Alıntı:
Allah ( c.c ) o doktorlarin belasini versin onlar onun yasamina engel oldular bu dupeduz bi DENEYDi o gariban arkadasimizda bu deneye bilmeyerek alet oldu bunu herkes anlamali yaziklar olsun yaziklar olsun yaziklar olsun insan hayati bu kadarda mi deyersiz oldu .
canı sağolsun umut dünyası bu olayı ilk duyduğumda aklıma gelmişti iddaa olduğu kar mı ettiler aslında yarın gidip mahkemeye verecen bunları....

Bu haberi okumadan 1 kaç dk. önce pc yi açarken aklımdan geçti. 1 aydır sol elimin küçük parmağı incinmeden dolayı sıkıntılı ve canım adeta orada.:)
Acaba dedim organ nakli yapılan arkadaş nasıl uyum sağlıyacak bu işe, hiç mi ağrı sızısı olmıyacak.?:(
Allah rahmet eylesin.

Tabi ki kaderdir ama daha yeni antalyada daha ufak boyutta olan operasyonda bile sıkıntı çıktı,onu da düşünmüşlerdir illaki ama ne diyelim.Ölen arkadaş acaba öyle yaşamayı mı tercih ederdi yoksa şansını denemeyi mi :S Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah

Çağrı link=topic=52982.msg549399#msg549399 date=1330378125' Alıntı:
Tabi ki kaderdir ama daha yeni antalyada daha ufak boyutta olan operasyonda bile sıkıntı çıktı,onu da düşünmüşlerdir illaki ama ne diyelim.Ölen arkadaş acaba öyle yaşamayı mı tercih ederdi yoksa şansını denemeyi mi :S Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah
ölen arkadaşın yerine 1 dk kendimiz koysak ameliyatı tercih ederdik burdaki sorun Sidik yarışı .... Antalyadakiler kıbrısa kadar yaptı bunlarda taaa biz ankaradan yaparız dediler

mustafagursacli link=topic=52982.msg549404#msg549404 date=1330378224' Alıntı:
ölen arkadaşın yerine 1 dk kendimiz koysak ameliyatı tercih ederdik burdaki sorun Sidik yarışı .... Antalyadakiler kıbrısa kadar yaptı bunlarda taaa biz ankaradan yaparız dediler
Sonuçta bunlar da doktor ben inanmak istemiyorum sırf gösteriş uğruna bir insanın hayatını tehlikeye attıklarını.Yani inşallah öyledir,yoksa bence tez elden atılsın hepsi doktorluktan.İnsan hayatı bu sonuçta onların adını duyurmasından çok daha önemli,ama ben de olsam yerinde ameliyat olmayı tercih ederdim gibime geliyor.

Çağrı link=topic=52982.msg549415#msg549415 date=1330378478' Alıntı:
Sonuçta bunlar da doktor ben inanmak istemiyorum sırf gösteriş uğruna bir insanın hayatını tehlikeye attıklarını.Yani inşallah öyledir,yoksa bence tez elden atılsın hepsi doktorluktan.İnsan hayatı bu sonuçta onların adını duyurmasından çok daha önemli,ama ben de olsam yerinde ameliyat olmayı tercih ederdim gibime geliyor.
her hangi bir doktorun polikinliğine inşallah yolun düşmezde düşerse ki inşallah bu ziyaret için olur her duvar da katılım sertifikası vardır bu olay onlar için mükemmel prim eğer bu yaşanan bir sene sonra yaşansa kimse bunları düşünmezdi etiketi düşündüler... bence insan hayatı için koordineli çalışabilirlerdi misal bizim kurumda Osman bey diye birisi var kim mevzuatta bir şeye daralsa bu adamı arar ondan büyükjlerde arayanlar içinde anayasa mahkemeside var incilermi dökülüyor asla bunlarda deneyimlerinden istifade edebilirlerdi hele bası toplantısı gövde gösterisiydi ...

Hacettepeden uzucu haber

Herseyi kadere baglamamak gerekir bazi olaylarin gerceklesmesi icin sebebler meydana gelir ornek verirsek ben birini oldurursem buna sebeb ben olurum yanliz olen kisinin kaderindede benim onu oldurecegim yazilidir .

Her ne kadar şu an sağlıklı olsakta, yaşadığımız sürece hepimiz birer engelli adayıyız. Dert sahibi olmadan derman aranmazmış.
Azıcık empati yaparsak; bu ameliyata karar veren rahmetli ve onu bu tehlikeli ve bi o kadar da umutlandırıcı sürece heveslendiren tıp dünyasına da hak vermiş olurz.
Lütfen acımasız yorumlar yapmayalım.

işin içinde ' ' bir bit yeniği var ' ' demek insafsızlıktır bu organların bekletilip birini üç gün sonra birini beş gün sonra nakletme gibi bir imkan yok o doktorlar saatlerce o hastayı iyi etmek için uğraştılar ama başarısız olundu bu kadar acımasız insafsız yorumları hak etmiyorlar yinede tek amaçları hastayı iyileştirmek olan hekimlere şov yapmak gibi ifdeleri kullanmak bana mantıklı gelmiyor

kimse sonucun böyle olmasını istemez .... onlar yaptı bizde yaparızda var işin içinde... tabi bu organlar beklemez hepsi bir olaaktı en azından verilen bilgiler o yönde böyle bir tehlikede olabiliceğide olasılıklar arasındaydı ... ancak ard arda olması akılları kurcalıyor ....bende hekimin yanlış kararının mağduru oldum ama içinde bir şey aramadım hata yapılır ama o hata ile bu farklı...