Miras, sıkıntılı bir konu.

Ynt: Miras, sıkıntılı bir konu.

mustafagursacli link=topic=52988.msg550073#msg550073 date=1330445873' Alıntı:
fettah öğrnmek için çok uğraşmam ..... ancak her ekilende belkide sizin değildir sen hiç tapu senetlerinizi inceledininmi

bakın verasette iştirak halindeki mülkiyet taşınmaz adamın elini kolunu bağlar hareket alanını daraltır böyle 300 olacağına müstakil 200 olsun ....

ektiğin alanı yazmışsındır ayrıca siz yeni tarla aldınız kardeş.....
Tapuları biliyorum 50 dönüm kadar ninemin 150 babamın gerisi dedemin tüm tarlaların yeni aldıklarımızı babam üstüme yapacak )))

ByFreST0N link=topic=52988.msg550081#msg550081 date=1330445977' Alıntı:
Tapuları biliyorum 50 dönüm kadar ninemin 150 babamın gerisi dedemin tüm tarlaların yeni aldıklarımızı babam üstüme yapacak )))
kardeşim kusura bakma doğru söyleyenleri ayırırım 500 dekar eken olur ama tapulu arazisi o kadar olan çok az sayıda arkadaşımız var yazanı doğru olan 1931 tevellütlü dedemin baba malı 50 dekar yeri var ekiyoz biçiyoz sırtımızda yük iştirakli tapu neye yarar adama 30 m yer düşer hissesini vermiyor olmasa kafamız rahat olur hiç deyilse ...

mustafagursacli link=topic=52988.msg550091#msg550091 date=1330446240' Alıntı:
kardeşim kusura bakma doğru söyleyenleri ayırırım 500 dekar eken olur ama tapulu arazisi o kadar olan çok az sayıda arkadaşımız var yazanı doğru olan 1931 tevellütlü dedemin baba malı 50 dekar yeri var ekiyoz biçiyoz sırtımızda yük iştirakli tapu neye yarar adama 30 m yer düşer hissesini vermiyor olmasa kafamız rahat olur hiç deyilse ...
Tapu olmayınca sorun çıkıyor sadece 10 dönüm yerin tapusu yok bizim kafan rahat hiç değilse.

Bu konudan bende mustaribim.ne kadar BABA ve annemize suç bulsakta her işin sorumlusu yine bizleriz. Hakkımıza razı gelmiyorlar.
O kadar yazılacak çooook şey varki ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

Miras sikintili bi konu

Tabi herkes bir olmaz her insanin ila bi sikintisi vardir lakin eyer bi insan miras icin anna babasinin kalbini kiriyorsa anna babada sorun yok evlata sorun vardir cunku anna baba hayatayken kime malini vermek isterse verir buna kimse bisey diyemez yasalarda bisey diyemez Seriat da bisey diyemez

mazot inek buzak... destekleme türlerinden hiçbirini alamıoruz duva*-*0 belkide inekleri kesime satıp kurtulmak en mantıklısı çünkü işletmeye bile mirascılar imza atıvermiyolar slk-*-s

Miras sikintili bi konu

islam evladin ergenlik cagina geldigine kadar sorumluluk masraf hizmeti anna babadadir diyor eyer baba evladini islam terbiyesi ile buyutmusse ergenlik cagini gectikten sonra askere yolamis ve evlendirmisse evladin anne baba uzerinde bi hakki kalmamistir diyor

Şimdi ölüm hak ve miras helal ama ne kadar hak muristen oğula oğulun ölümü ile eşine ve çocuklarına çocuk öldüyse touna torun öldüyse onun eşi ve çocuklarına eşi torundan önce öldüyse direk çocuğa..... bu direk çocuğun 2880 hissede 96 hisseside bir 2784 hisse de bir şimdi adam malın yarısını isterse anlaşmak mümkünmü ?
Hebun021 link=topic=52988.msg550359#msg550359 date=1330453333' Alıntı:
Tabi herkes bir olmaz her insanin ila bi sikintisi vardir lakin eyer bi insan miras icin anna babasinin kalbini kiriyorsa anna babada sorun yok evlata sorun vardir cunku anna baba hayatayken kime malini vermek isterse verir buna kimse bisey diyemez yasalarda bisey diyemez Seriat da bisey diyemez

Ynt: Miras sikintili bi konu

Hebun021 link=topic=52988.msg550391#msg550391 date=1330454361' Alıntı:
Mustafa abi sorunu anlamadim ki ona gure bi cevap verim .
Ana babaın bir ölümü le mirasın çocuklara ordan bir çocuğun ölümü ile torunlara ordanda bir torunun ölümü ile torunun çocuğuna miras kalırsa .... burdaki en alttaki çocuk dayısı kadar hak isterse anlaşma olurmu ben çok mirasçı gördüm .... kendi ailenizle kimseyi kıyaslamayın zira ne adamlar var