buda bizim 285 s ile gübre atıyoruz

Ynt: buda bizim 285 s ile gübre atıyoruz

Buğdaylar çok küçük gübreler erken atılmış oldu sanki.Bende üre attım. Ama kardeşlemede atınız deniyor.Erken atmak kardeşlenmeyi engelleyerek buğdayın direk sapa kalkmasından korkuyorum.Üre atılsaydı bir nemze iyi olurdu.Çünkü üre geç etkilidir. daha sonra da 33 lük atılır 3. olarak .
Birde 2. gübrede üreyi 7,8,9, kğ/da. üçüncü gübrelemeyide ;8 kğ 33 lük deniyor.gübre firmalarının tavsiyelerinde.Daha fazlasının sularımızı kirleteceğinden şüpheliyim.
Bu rakamlar kök gübresinin 20.20.0+zn ; 35-50kğ/da. olarak atıldı kabul ediliyor arkadaşlar.
Herkese kolay gelsin.

maygun10 link=topic=52994.msg549620#msg549620 date=1330418712' Alıntı:
Buğdaylar çok küçük gübreler erken atılmış oldu sanki.Bende üre attım. Ama kardeşlemede atınız deniyor.Erken atmak kardeşlenmeyi engelleyerek buğdayın direk sapa kalkmasından korkuyorum.Üre atılsaydı bir nemze iyi olurdu.Çünkü üre geç etkilidir. daha sonra da 33 lük atılır 3. olarak .
Birde 2. gübrede üreyi 7,8,9, kğ/da. üçüncü gübrelemeyide ;8 kğ 33 lük deniyor.gübre firmalarının tavsiyelerinde.Daha fazlasının sularımızı kirleteceğinden şüpheliyim.
Bu rakamlar kök gübresinin 20.20.0+zn ; 35-50kğ/da. olarak atıldı kabul ediliyor arkadaşlar.
Herkese kolay gelsin.
Abi mecburen erken atmak zorunda kaldık. Buğdaylar ne büyüyor ne kardeşleniyor, çıktığı gibi duruyor,biraz gelişsinler diye 26 nitrat attım, üreden çekindim biraz, ekinler çok küçük yakar diye tereddüt ettim. Kardeşlenmeye doğru bir daha atıcaz artık mecburen. Herkese hayırlı işler, bereketli mahsuller.

üre ilerde bizde ekınde yatma meydana getirdiği için atmıyoruz 26 nıtrata erımesı bıraz zor 33 normal bir serpıntıylede erıyebiliyor onun için kaç senedır suluda 33 atıyoruz

kobra47 link=topic=52994.msg549642#msg549642 date=1330419729' Alıntı:
üre ilerde bizde ekınde yatma meydana getirdiği için atmıyoruz 26 nıtrata erımesı bıraz zor 33 normal bir serpıntıylede erıyebiliyor onun için kaç senedır suluda 33 atıyoruz
Ürenin ekinde hassas kullanılması gerekiyor, sapı yaktığından ya da zayıflattığından mıdır yoksa mevsim şartlarından mıdır bilemiyorum bazı yıllarda üre kullanıldığında ekinde yatma yaptığını bende gözlemledim.

İkinci fotoda mibzer izlerinde hiç eğrilik yok. ok-*-s ama köstebek gavuru teşrif etmiş gibi duruyor. Üreyi bizde her yıl 30 kg.olarak tek seferde atarız. Fakat bu yıl birisinin tavsiyesine uyarak 15 kg.sülfat,15 kg.üre olarak bu yıla özgü yeni bir uygulama yaptım. Daha sonra da 25 kg. 26 lık nitrat atacağım. Bakalım nasıl olacak. :)

bizi bu şekılde birkaç senedır suluda 400,500, dönüm ektığımız sulu buğdayda toplamda ortalama 550 kg alıyoruz bizim ekınler sıcaklık başladımı çalışmaya başlıyorlar 15 günde bir sizlere sert buğday olsun yumuşak olsun fotolarını atacam beraber analızleri ALLAH ,ın iznıyle yapacağız daha yeni fareyle mücadele etmeye başlayacağiz