satılık 2006 Fendt 209 s

Ynt: satılık 2006 Fendt 209 s

ISSIZADAM link=topic=53047.msg550647#msg550647 date=1330464534' Alıntı:
arkadaşlar sizce nasıl çok uygun değilmi bu modellerin yakıtlarını özelliklerini bilen varmı mesela traktörde webasto varmış ne işe yarar bilemedim:D

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-2006-fendt-209-s-64217981/detay

EK KABİN ISITICISI / Webasto

Ek kabin ısıtıcısı, piyasada üreticisinin adı ile yani 'Webasto' olarak bilinir. Webasto, ek kabin ısıtıcısı, sunroof, kalorifer ve klima sistemleri üreten bir firmadır.

Ek kabin ısıtıcısı, motordan bağımsız olarak kabini ısıtmak amacı ile ağır taşıtlarda kullanılan bir sistemdir.

İki tipi mevcuttur : Akü bağlantılı ve Kendinden motorlu.

Akü bağlantılı olanı, direkt olarak enerjisini aküden alır. Kendinden motorlu olanı ise, enerjisini kendi motorundan alır ve bu motorun yakıtı direkt olarak ağır taşıtını yakıt deposundan çekilir. Bunlar da kendi arasında ikiye ayrılır : Sulu ve Susuz

Sulu tipi, motorda devirdaim amacı ile kullanılan suyu kullanılır ve bunu ısıtarak kabinin ısınmasını sağlar. Susuz olanı ise, rezistans kullanır ve klima gibi bu rezistanstaki sıcaklık ile sıcak hava akımı yaratarak kabini ısıtır.

Isıtma süreleri, ek kabin ısıtıcısının ayarlanma derecesine göre değişir ve tabi ki tipine göre. Akü bağlantılı olanlar akü bitinceye kadar, kendinden motorlu olanlar ise yakıt tükeninceye kadar çalışır. Kendinden motorlu olanlar, akülü sistemlere göre avantajlı olup aynı zamanda bazı tipleri su kullandığı ve motordaki suyu sürekli olarak sıcak tuttukları için, her türlü hava koşulunda ağır taşıt tek marşta çalışır...

Her iki sistemde de sıcak hava akımı bir hava kompresörü ile kabine basılır. Bu kompresör gücünü akülü versiyonda aküden, kendinden motorlu versioynda ise motorun devirdaim sisteminden alır...

ISSIZADAM link=topic=53047.msg550647#msg550647 date=1330464534' Alıntı:
arkadaşlar sizce nasıl çok uygun değilmi bu modellerin yakıtlarını özelliklerini bilen varmı mesela traktörde webasto varmış ne işe yarar bilemedim:D

http://www.sahibinden.com/ilan/is-makineleri-sanayi-is-makinesi-satilik-is-makinesi-2006-fendt-209-s-64217981/detay

vebasto traktör çalışmadan kalorifer sistemini ısıstan çok az bir yakıtla yüksek ısı üreten bi ufak motor

webastonun ne olduğunu çok iyi biliyorum bizim tırda uyku için kullanıyoruz ayrıca holmerdede var makinayı stop eder webasto sayesinde kabinin içinde sıcacık uyuduğum oldu (gerçi rölantide çalışan makinada 6-7saat uyumuşluğum bile var :D) -40 derece falan çalıştırırsın webastoyu 20dakikada motorun çalıştıktan sonra radyatör suyunu kaloriferi yüksek ısılara ulaştırır motoru ısıtır.. ayrıca biz karavandada kullanıyoruz çok güzel birşey ama fendtte ne amaçla konulmuş gerçekten şaşırtıcı :)) webasto varsa ben traktörün içinde uyurum yani bu yönden güzel :) ısınmak için motoru çalıştırmaya gerek yok AMA ALMAN BENCE ÇOK İNCE DÜŞÜNMÜŞ SOĞUK HAVALARIDA DÜŞÜNMÜŞ....
peki ilanı arayıp soran yokmu fiyat cazip böylesi bulunmaz bence.. ,)