6 silindir traktör tercihi

Ynt: 6 silindir traktör tercihi

john deree pek sıcak gelmiyor ,diğer markaların 6 silindirleri daha donanımlı sisu motorlu traktörler güzel t7000 serisini kullandım gerçi sadece bir tur döndum ama kalite akıyordu traktörden, ben olsam landini alırdım

keycom link=topic=53255.msg554055#msg554055 date=1330813585' Alıntı:
evet , aradığım cevabı alamadım doğru üstad. Havada kalıyo konu, bikısım arkadaşlar lay lay lom için yazıyo.bilen az, yazan çok.
Dediğim gibi mekanik arıyorsanız bence eski fordlara bakın yada tm serisine.

ByFreST0N link=topic=53255.msg554056#msg554056 date=1330813631' Alıntı:
Dediğim gibi mekanik arıyorsanız bence eski fordlara bakın yada tm serisine.

landini legend 130 (2004 model)
john deere 6520 (2005 model)
nh m135 (1998 model)
ford tw15 (1986 model)
same silver 130 (2007 model)

bunları buldum satış sonrası ve fiyatı başta olmak üzere değerlendiriyorum

TW 15 ' i bir defa eleyin derim. Onlar zaten TİGEM ' den çıkma traktörler. Bu zamana kadar kaç bin saat yaptıkları belli değil. Motorların içi çıkmıştır artık. Büyük traktörler TİGEM gibi yerde o kadar arazide kim bilir ne kadar çalıştılar. Zaten bir çoğunun parçası olmadığı için çalışmayanlardan söküp öbürkülere taktıklarını duymuştum. Karacabey TİGEM ' de öyle yapıyorlarmış. Artık çalışmayacak gibi olanlardan söküp öbürkülerine lâzım olduna takıyorlarmış. Yani kısacası sizi çok uğraştırır. Ha deyince parçasını bulamazsınız. Ford 7740 gibi traktörler ile karıştırmamak lâzım. Bence TW 15 ' i eleyin. Geri kalanlardan mekanik olarak Landini ve Same ' ye bakabilirsiniz. Tekirdağ ' da çiftliklerde bu tarz traktörler vardır. Satanlar olabilir. Araştırırsanız belki bulabilirsiniz. Fuarlara o kadar getiriyorlar. Kağıt asıyorlar. Heralde satın alanlar vardır.

bu tip 6 silindirli büyük traktörler adana tarafında çok kullanılıyor anadoluda da vardır illaki ama genellikle çeltk ekimi yapılan bölgelerde kullanılıyor ve lazer çekiyorlar dolayısıyla çok yıpranık oluyorlar toprak mikseri ekim gibi işleri yapmaksa amacın 90-100 beygirlik 2 traktör fazlasıyla işini görür ama illa 6 slindir olcak diyorsan yeni makine al 2. ele yanaşma yenilerde de dediğim gibi landini hoşuma gidiyor 108 ileri vites hangi traktörde var :D sonraki tercihimde mf olur yine şanzumandan dolayı hem de sisu motoru beğeniyorum deutz filan da güzel ama 3 tercihmde case/newholland olur. bütceni de yazsaydın ona göre yorum yapardık 130 hp 38 bine de motor var 200 bine de

qarizmatiqa link=topic=53255.msg554217#msg554217 date=1330847441' Alıntı:
bu tip 6 silindirli büyük traktörler adana tarafında çok kullanılıyor anadoluda da vardır illaki ama genellikle çeltk ekimi yapılan bölgelerde kullanılıyor ve lazer çekiyorlar dolayısıyla çok yıpranık oluyorlar toprak mikseri ekim gibi işleri yapmaksa amacın 90-100 beygirlik 2 traktör fazlasıyla işini görür ama illa 6 slindir olcak diyorsan yeni makine al 2. ele yanaşma yenilerde de dediğim gibi landini hoşuma gidiyor 108 ileri vites hangi traktörde var :D sonraki tercihimde mf olur yine şanzumandan dolayı hem de sisu motoru beğeniyorum deutz filan da güzel ama 3 tercihmde case/newholland olur. bütceni de yazsaydın ona göre yorum yapardık 130 hp 38 bine de motor var 200 bine de
landpower serisindeki 108vites sayısının bi artısı olacağını sanmıyorum içine binmişliğim incelemişliğim var karacabayda ama sürmedim motoru 2-3bin saat kullansan daha önce hiç kullanmadığın vites kesin olur :D :D 6silindir diyorsanda 160bg den büyüklerde düşüneceksin nede olsa günümüzdeki teknolojik motorlar 4silindir ile 155bg e kadar ulaşabiliyor :)