acaba neden ... 90 bg bir makina satılıpta aynı güçte yenisi alınmak istenir?

Ynt: acaba neden ... 90 bg bir makina satılıpta aynı güçte yenisi alınmak istenir?

Bence memnun değiller bahane uyduruyor belkide traktörden memnun değil yada değişiklik istiyor olabilir burdan çıkacak sonuç çok.

Ynt: acaba neden ... 90 bg bir makina satılıpta aynı güçte yenisi alınmak istenir?

Otomatik vitesine, pulluğu otomatik kaldırmasına, vb birçok özelliğine vuruldu ve fiyatı cazip geldi. Sonra bindi motora ama anladı ne olduğunu. Hele birde arıza yaptıysa ve servisi gerekli müdahaleyi yapmadıysa veya yapıpda randuman alamadıysa motordan soğudu. Satılığa çıkardı ama alan yok. Hadi dedi bari takas yaptırayımda öyle böyle gitsin bu motor dedi :D

LS Çorlu servisi çok kalitelidir servis ve yedek parça sorunu olmaz bu traktörde. Lüleburgaz a da bir zamanlar çok sattılar
ama arazılar kullanıcılarını bu traktörlerden soğuttu.

88 bg motor alacagım motor 110 hp olacak diyor takımlarım buyük geliyor dedi ardım 60 binde yazmış aldığı fiyatta o zaten
ls traktör sahibiyim benim ls powershuttleli 4 vitesi 4 bölüyor buda 8 vites yapıyor istedigim hız aralıgını buluyor buda bi + kazandırıyor motora ben cekisin den yakıtından servisin den memnunum hiçbir şikayetimde yok şöyle bi örnek veryim td90 yeni td85 3.085 aynı tarlada deneme yaptık 4 turda bitur attı ve 18 litre mazot azaldı şimdi 3,085 sahibi 100 plus a yazıldı..

• Beğen
Tepkiler: rehisbay17

95-100 bg yazıyor.. orda sizin yorumunuzu öğrenmek istedik kullanıcısınız ... zaten mesaj atarkende altında bir şey aramayınız dedim
mecidiyeli link=topic=53271.msg554819#msg554819 date=1330888618' Alıntı:
88 bg motor alacagım motor 110 hp olacak diyor takımlarım buyük geliyor dedi ardım 60 binde yazmış aldığı fiyatta o zaten
mustafagursacli arkadaş bana özelden mesaj cekmiş ls traktör sahibiyim ya benim ls powershuttleli 4 vitesi 4 bölüyor buda 8 vites yapıyor istedigim hız aralıgını buluyor buda bi + kazandırıyor motora ben cekisin den yakıtından servisin den memnunum hiçbir şikayetimde yok şöyle bi örnek veryim td90 yeni td85 3.085 aynı tarlada deneme yaptık 4 turda bitur attı ve 18 litre mazot azaldı şimdi 3,085 sahibi 100 plus a yazıldı..

mecidiyeli link=topic=53271.msg554819#msg554819 date=1330888618' Alıntı:
mustafagursacli arkadaş bana özelden mesaj cekmiş ls traktör sahibiyim ya benim ls powershuttleli 4 vitesi 4 bölüyor buda 8 vites yapıyor istedigim hız aralıgını buluyor buda bi + kazandırıyor motora ben cekisin den yakıtından servisin den memnunum hiçbir şikayetimde yok şöyle bi örnek veryim td90 yeni td85 3.085 aynı tarlada deneme yaptık 4 turda bitur attı ve 18 litre mazot azaldı şimdi 3,085 sahibi 100 plus a yazıldı..
kötü makina değilki ls dönme dercesi olsun özellik olsun iyi bir makina. ama satışı nh gibi tümocan gibi çok değil.

ali_durmuş link=topic=53271.msg554831#msg554831 date=1330888914' Alıntı:
kötü makina değilki ls dönme dercesi olsun özellik olsun iyi bir makina. ama satışı nh gibi tümocan gibi çok değil.
ali arkadaşım tamam doğru yeni piyasa motoru ama nh de tümo yada ısınamadım hiçbir degişiklik yok ya bu motoru bu piyasa kabulleneme di bi türlü bizim köy acayip nh fiat massey fanatigi bende fiyat hastasıydım ama ısınamadım çok farkvar aralarında bana nekadar kızdılar düzeni bozdun diye bir bilseniz...

mecidiyeli link=topic=53271.msg554839#msg554839 date=1330889355' Alıntı:
ali arkadaşım tamam doğru yeni piyasa motoru ama nh de tümo yada ısınamadım hiçbir degişiklik yok ya bu motoru bu piyasa kabulleneme di bi türlü bizim köy acayip nh fiat massey fanatigi bende fiyat hastasıydım ama ısınamadım çok farkvar aralarında bana nekadar kızdılar düzeni bozdun diye bir bilseniz...
dayıma diyorum ls aL diye yok beğenmiyorum diyor. birazda tip meselesi var gibi. ben geçen yıl kullandım ls90 bayi yeni açılmıştı. güzel ve konforlu makinaydı ama biraz basit geldi bana.

ali_durmuş link=topic=53271.msg554845#msg554845 date=1330889539' Alıntı:
dayıma diyorum ls aL diye yok beğenmiyorum diyor. birazda tip meselesi var gibi. ben geçen yıl kullandım ls90 bayi yeni açılmıştı. güzel ve konforlu makinaydı ama biraz basit geldi bana.
bu ls90 mekanik bi traktör degil elektronik makina herşe elinin altında senin görüşün öyle saygı duyarım..

bilmediği ot eşeğin başını ağrıtırmış bakalım civatasını bulabiliyormu bulsada nerelerden buluyor nasıl buluyor kaça buluyor gönderilen nekadar uyuyor ...... vb.

sami ÖZKAN link=topic=53271.msg554915#msg554915 date=1330891566' Alıntı:
bilmediği ot eşeğin başını ağrıtırmış bakalım civatasını bulabiliyormu bulsada nerelerden buluyor nasıl buluyor kaça buluyor gönderilen nekadar uyuyor ...... vb.
herkes bildigini okur çocu firmadan kaliteli servisi var cıvatasıda var taş gibi motor...
bu arada eşşekte olduk...

dene istersen tumosanın birde ls nin parcalarını ara ve han gisi daha ucuz ve hangisine daha cabuk ulasabiliyorsun önce arastır sonra konus ama lutfen yalansız...

Türkiyede sence Tümosandan başka marka varmı ?