SATILIK !!!! 2010 model Class Axos 340CX 400'SAATTE !!!!!!!!

Ynt: SATILIK !!!! 2010 model Class Axos 340CX 400'SAATTE !!!!!!!!

alipasalierkan link=topic=53305.msg555223#msg555223 date=1330907199' Alıntı:
Arkadaşlar ilk ben gördüm ona göre. Yarın bir bakacam bakalım. Belki patronları ikna ederim...:D
erkan herşeyi biliyonda şu 340ın mazot teketimi nasıl :)claas ' ta 145 litre depo var mc cormick t110max ile motorlarının tork değerleri bile aynı ama deposu 102 litre... galiba yedek olsun şöförün ruh hali belli olmaz çalışmaya devam eder diye düşünmüşler :D

ISSIZADAM link=topic=53305.msg555225#msg555225 date=1330907548' Alıntı:
erkan herşeyi biliyonda şu 340ın mazot teketimi nasıl :)claas ' ta 145 litre depo var mc cormick t110max ile motorlarının tork değerleri bile aynı ama deposu 102 litre... galiba yedek olsun şöförün ruh hali belli olmaz çalışmaya devam eder diye düşünmüşler :D

İki saatten fazla oldu traktörün ilanı bilgisayarımda açık duruyor. Birkaç marka traktör ile aynı motorlara sahip. Çevremizde bu seriden daha alan olmadı. O yüzden yakıtı için birşey söyleyemiyorum. Daha önce internet üzerinden birkaç kullanıcıya ulaştım. Onlar gayet memnundular. Deposu CLAAS ' ların büyük oluyor. Yakıt problemi olmasın diye büyük koyuyorlar. Bazen gece geç saatlere kadar çalışılıyor. O zaman büyük deponun çok faydası var. Babamlar eskiden 2 Fiat ile tarlaya giderlerdi. Yanlarında da bidonlar olurdu. Şimdi ARES tek başına iki traktörün işin yapıyor. Hemde sabah dolduruyor gidiyor. Akşam geliyor. Mazot takviyesi gerekmiyor.

alipasalierkan link=topic=53305.msg555226#msg555226 date=1330908029' Alıntı:
İki saatten fazla oldu traktörün ilanı bilgisayarımda açık duruyor. Birkaç marka traktör ile aynı motorlara sahip. Çevremizde bu seriden daha alan olmadı. O yüzden yakıtı için birşey söyleyemiyorum. Daha önce internet üzerinden birkaç kullanıcıya ulaştım. Onlar gayet memnundular. Deposu CLAAS ' ların büyük oluyor. Yakıt problemi olmasın diye büyük koyuyorlar. Bazen gece geç saatlere kadar çalışılıyor. O zaman büyük deponun çok faydası var. Babamlar eskiden 2 Fiat ile tarlaya giderlerdi. Yanlarında da bidonlar olurdu. Şimdi ARES tek başına iki traktörün işin yapıyor. Hemde sabah dolduruyor gidiyor. Akşam geliyor. Mazot takviyesi gerekmiyor.
ne bu ilk ben gördüm tutkusu :D benimde ekranda 4saatir açık duruyor :D

doganbey1 link=topic=53305.msg555229#msg555229 date=1330910165' Alıntı:
Ben alacam bu motoru :D ;D Erkan ona göre

Sabah babamlarla konuştum. Gidip bakalım dediler. Bizim 70 ' i garajdan çıkardım. Fotoğraflarını çektim. Tam yola çıkacağız. Bir arayayım dedim. Bakarsın satılır bişey olur boşa gitmeyelim diye. Aradım baştan açan olmadı. Sonra tekrar aradım. Biri çıktı. Görebilirmiyiz falan dedim. Tamam buyrun gelin dedi. Dedim traktör nerde yol boyundaki yerinizde mi? Yok dedi köyde. Köyde deyince benim moral bozuldu. Dedim siz bayiden değil misiniz? Yok dedi. Ben kendim satıyorum. Onlar ilanı koydu sadece dedi. Hepten moralim bozuldu. Biz takas yaparız diye düşündük dedim. Size uyar mı falan dedim. Tarla aldım dedi. O yüzden satıyorum. Para gerekli dedi. Bizim traktörüde gene sordu. Siz kaç istiyorsunuz falan dedi. Söyledim. Ama heralde hesabına uymadı. Yani kısacası bizim iş yattı. Bayide falan olsaydı veya satan arkadaş takas falan yapacak olsaydı. Şimdiye almıştık. Motorun resimlerini koyacaktım siteye...:D

Piyasa hızlandı Erkan , kendiniz satıp alma imkanı varsa değerlendirin derim. Her zaman böyle hesaplı alışveriş olmuyor. Senin traktörde zaten kolay satılabilecek bir model.

alipasalierkan link=topic=53305.msg555381#msg555381 date=1330954902' Alıntı:
Sabah babamlarla konuştum. Gidip bakalım dediler. Bizim 70 ' i garajdan çıkardım. Fotoğraflarını çektim. Tam yola çıkacağız. Bir arayayım dedim. Bakarsın satılır bişey olur boşa gitmeyelim diye. Aradım baştan açan olmadı. Sonra tekrar aradım. Biri çıktı. Görebilirmiyiz falan dedim. Tamam buyrun gelin dedi. Dedim traktör nerde yol boyundaki yerinizde mi? Yok dedi köyde. Köyde deyince benim moral bozuldu. Dedim siz bayiden değil misiniz? Yok dedi. Ben kendim satıyorum. Onlar ilanı koydu sadece dedi. Hepten moralim bozuldu. Biz takas yaparız diye düşündük dedim. Size uyar mı falan dedim. Tarla aldım dedi. O yüzden satıyorum. Para gerekli dedi. Bizim traktörüde gene sordu. Siz kaç istiyorsunuz falan dedi. Söyledim. Ama heralde hesabına uymadı. Yani kısacası bizim iş yattı. Bayide falan olsaydı veya satan arkadaş takas falan yapacak olsaydı. Şimdiye almıştık. Motorun resimlerini koyacaktım siteye...:D
Erkan abey senin bu ares kaç hp yaw :S

ufukk link=topic=53305.msg555487#msg555487 date=1330960779' Alıntı:
Piyasa hızlandı Erkan , kendiniz satıp alma imkanı varsa değerlendirin derim. Her zaman böyle hesaplı alışveriş olmuyor. Senin traktörde zaten kolay satılabilecek bir model.

Hale hazırda bizim 70 ' e bir alıcı olsa olur abi. Ama şimdi satılığa çıkarsak. Müşteri çıkana kadar adam bizi beklemez. Zaten para lâzım olduğu için satıyormuş. Bizim traktöre köyde falan meraklı biri olsa siz alın bende sizin motoru alırım şu paraya dese. Olurdu. Ama bizim köyde falan herkes zaten traktörleri yeniledi. Galeriye versen adam ölü parasına alır bizim traktörü. Onada biz gelemeyiz. Hem biz peşin alır, peşin satarız. Şimdi bizim motoru vermeye kalksak. Peşin para verende çok nadir çıkar. Öylesine biz zaten gelemeyiz. Bizim iş takasla iyi olurdu. Şu para bu para anlaşılır. Üstünüde veririz işi bitirirdik. Ama bayi olmayınca iş bozuldu. Bunu alsak bizimkini sonra satsak. Çok para vermek lâzım. 4 tane traktör olacak. Her yer motor kesilecek zaten...:D

ByFreST0N link=topic=53305.msg555491#msg555491 date=1330960949' Alıntı:
Erkan abey senin bu ares kaç hp yaw :S

105 Hp.

alipasalierkan link=topic=53305.msg555381#msg555381 date=1330954902' Alıntı:
Üzüldüm şimdi be aga. Aga sen gene koy nete sizin 70liği be. Bu motor cidden çok uygun fiyatı. Bir şeyler yap çabala beya. Sen 70 liğe kaç istiyon. Bende belkili yardımcı olurum

doganbey1 link=topic=53305.msg555576#msg555576 date=1330964690' Alıntı:
Üzüldüm şimdi be aga. Aga sen gene koy nete sizin 70liği be. Bu motor cidden çok uygun fiyatı. Bir şeyler yap çabala beya. Sen 70 liğe kaç istiyon. Bende belkili yardımcı olurum

Nete koymak problem değil Doğancan. Motoru koyacağızda biz satana kadar adam satarsa elalemde bizim motoru almak için arayacak. Veya biz satacağız gideceğiz almaya adam satmış motoru. Yani adam bizim keyfimizi beklemezki. Adama para lâzım. Adam zaten normalde satmam memnunum dedi. Tarla alacağım için acil lâzım dedi. Benim dediğim gibi olsaydı bizim motoru heveslisi bir tanıdık. Siz alın bende sizin motoru alırım deseydi. O şekil bizim iş olurdu.

mustafagursacli link=topic=53305.msg555611#msg555611 date=1330966055' Alıntı:
2-1 fiat öndeydi az daha 1-2 class olacaktı desene .... nasip hayırlısı olsun

Öyle olacaktı abi vallah. Bizimkileride ikna etmek zordur. Sabah nasılsa ikna edebildim. Ara ara böyle esiyor. Sabah iyi taraflarından kalkmışlardı. Hiç ikiletmediler. Gidelim bakalım dediler. Hatta az işimiz vardı. Silivri ' ye gittik. Oradan da basıp Tekirdağ ' a bayiye gidecektik. Ben dedim nolur ne olmaz bir arayayım. Sorayım. Boşa gitmeyelim diye. Sonradan iş bozuldu. Yoksa çok iyi olacaktı. Tam benim istediğim ekip olacaktı. Bir dahada zaten en az 10 sene sonra traktör alırdık. O zamana kadar çiftçilik bitmezse buralarda tabi...:D