ELMA AĞAÇLARIMA KARA LEKENİN OLMAMASI İÇİN NE YAPMAM GEREK

MERHABA ELMA AĞAÇLARIMA KARA LEKENİN OLMAMASI İÇİN NE YAPMAM GEREK SON 3 YILDA LEKE ORANI DURMADAN ARTTI GÜZ DÖNEMİNDE BORDO BULAMACI ATTIM ÇİÇEK DÖNEMİNDE VE ÇAĞLA DÖNEMİNDEDE SIVI ŞEKİLDE TARIMCILARIN SATTIGINDAN ALDIM ATTIM YİNEDE YENEMEDİM BU YIL AĞAÇLAR GEÇ AÇACAK MALSUL İYİ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM HERKES İÇİN BEREKETLİ OLUR İNŞALLAH
YARDIMCI OLABİLİRSENİZ SEVİNİRİM
İL KAYSERİ
İLÇE YEŞİLHİSAR
KÖY/MAHALLE OVAÇİFTLİĞİ

Ynt: ELMA AĞAÇLARIMA KARA LEKENİN OLMAMASI İÇİN NE YAPMAM GEREK

İlacı var,eniştem bahçecilik yapıyor onlar bir ilaç atıyo hiç olmuyor ilaçla alakalı olabilir.Ne ilacı attıklarını tam bilmiyorum,başka bir ilaçcıya sorsanız belki daha farklı bir ilaç önerir.

karaleke mantari bir hastalık bildigim kadarıyla,yağışların 2 senedir haziran ayının ortalarına kadar kuvvetli olması yüksek nem hastalığı azdırıyor böyle dönemlerde etken maddesi farklı 2 karaleke ilacını karıştırıp(ilaçlardan biri hem karaleke hem külleme ilacı olursa 2 hastalıgada koruma sağlar) kullanmak iyi bir koruma sağlar

1. İlaçlama : Çiçek gözleri kabardığında(Dal sıracası bulunan yerlerde 3-5 gün önce)
2. İlaçlama : Gözlerin uyanmasını takiben yapraklar fare kulağı kadar olunca.
3. İlaçlama : Pembe çiçek tomurcuk döneminde(Çiçekler kısa saplarıyla ayrı ayrı görülünce)
4. İlaçlama : Çiçek taç yaprakları % 70-80 dökülünce yapılmalıdır. Diğer ilaçlamalar hava koşulları ve kullanılacak ilacın etki süreleri dikkate alınarak uygulanmalıdır.

nabolant link=topic=53307.msg555311#msg555311 date=1330945865' Alıntı:
karaleke mantari bir hastalık bildigim kadarıyla,yağışların 2 senedir haziran ayının ortalarına kadar kuvvetli olması yüksek nem hastalığı azdırıyor böyle dönemlerde etken maddesi farklı 2 karaleke ilacını karıştırıp(ilaçlardan biri hem karaleke hem külleme ilacı olursa 2 hastalıgada koruma sağlar) kullanmak iyi bir koruma sağlar

1. İlaçlama : Çiçek gözleri kabardığında(Dal sıracası bulunan yerlerde 3-5 gün önce)
2. İlaçlama : Gözlerin uyanmasını takiben yapraklar fare kulağı kadar olunca.
3. İlaçlama : Pembe çiçek tomurcuk döneminde(Çiçekler kısa saplarıyla ayrı ayrı görülünce)
4. İlaçlama : Çiçek taç yaprakları % 70-80 dökülünce yapılmalıdır. Diğer ilaçlamalar hava koşulları ve kullanılacak ilacın etki süreleri dikkate alınarak uygulanmalıdır.
İyi bir cevap vermiş arkadaş bizde bahçecilik yapıyoruz elma bahçelerimizde var ilacını falan tam bilmiyorum ama sizin attığınıx iyi bir ilaç değil onuda biliyorum ;)

atıyorum hocam sorunsuz ve eksiksiz bir sekilde benimle birlikte aynı yerde alanlarda atıyor ilacı ben attıgımda bene hatalık var onalrda yok hayretle şaşıyorum bahçelerimizde yankın bölge değişikliliğide yok