ARKADAŞLAR TRAKTÖRÜNÜZÜN İSMİ NEDİR ACABA BEN BİŞEY BULAMADIM DA?

Traktörü ılk aldıgımızda o zaman koydeki en buyuk traktör bızımkıydı o zaman benım kuzen IMPARATOR dıye bır cıkartma stıcker getırıp traktorun onune yapıstırmıstı ama oyle azla goze batacak kadar buyuk degıl kucuk bı yazıydı 1997 yılından berı hala duruyor yazı ama hep dusunmusumdur soyle okkalı bır ısım bulayım dıye ama bır turlu bısey uyduramadım 285s mf pekı sızınkılerın ısmı nedır acaba :)

Ynt: ARKADAŞLAR TRAKTÖRÜNÜZÜN İSMİ NEDİR ACABA BEN BİŞEY BULAMADIM DA?

Yavv KRAL genel ısımde yınede herkesın kendıne gore bır ısmı vardır mesela bızım komsunun bırınde bır fıat 640 vardı adam almancıydı ben cocukken o traktore komsular MÜRİYET derdı cunku adamın karısının adı murıyetti bırısındede mf 168 vardı onada selvet derlerdi onun karısının adıda selvettı ama soyle anlatayım rıvayetlere gore bu adamlar almanyadan geldıkce motorlarını karılarının adıyla seslenerek oksarlarmıs bunuda goren dıger komsular olmus ondan sonra motoorların adı oyle kalmıs yoksa baska bısey degıl haa yanlıs anlasılmasın dedıgım olaylar 80 yıllarda olmus bu arada müriyet hala koyde ama selvet coktan satıldı...

LORUOĞLU link=topic=53319.msg555382#msg555382 date=1330954974' Alıntı:
Yavv KRAL genel ısımde yınede herkesın kendıne gore bır ısmı vardır mesela bızım komsunun bırınde bır fıat 640 vardı adam almancıydı ben cocukken o traktore komsular MÜRİYET derdı cunku adamın karısının adı murıyetti bırısındede mf 168 vardı onada selvet derlerdi onun karısının adıda selvettı ama soyle anlatayım rıvayetlere gore bu adamlar almanyadan geldıkce motorlarını karılarının adıyla seslenerek oksarlarmıs bunuda goren dıger komsular olmus ondan sonra motoorların adı oyle kalmıs yoksa baska bısey degıl haa yanlıs anlasılmasın dedıgım olaylar 80 yıllarda olmus bu arada müriyet hala koyde ama selvet coktan satıldı...
Anladım doğrudur öyle arabasına traktörüne isim koyanlar var etrafta.Ben öyle bir gereksinim duymadım açıkçası,zorlandığı durumlarda hadi koçum aslanım diye gaza getirmeye çalışıyorum ama bir faydası var mı bilmem ;D ;D

Bizde bir 266 vardı ikinvi el almıştık gelince üstünde son efsane VAHDET YAZIYORD BİZDE VAHTEDİ KAZIDIK son efsane kaldı biz ona hep efsane diyorduk ama sattık geçen yıl

Bizim köyün en büyüğü TM120 arka camda TARLA KOMANDOSU yazıyor şekilli harflerle
Komşu Köyde bolunun en büyğü diyebileceğimiz tw15 var arka camda CESARETİN VARSA TARLAYA ÇIK yazıyor uyumlu yazı ;D
Bende tarla faresi yazdırmayı düşünüyorum ama kaputa ;D

Valla Fiat 55-56 çift sürerken şaha kalktımı kovboyların atları kırbaçlaması gibi deponun yan tarafına vurup bağırıyom yürü be kocaoğlan kim tuttar seni diye ama kabortaya yazdırmak nasip olmadı :D *Kocaoğlan* :D

hntr-mhmt link=topic=53319.msg555698#msg555698 date=1330973888' Alıntı:
Valla Fiat 55-56 çift sürerken şaha kalktımı kovboyların atları kırbaçlaması gibi deponun yan tarafına vurup bağırıyom yürü be kocaoğlan kim tuttar seni diye ama kabortaya yazdırmak nasip olmadı :D *Kocaoğlan* :D
aynen nadas ederken bnde 70-66s in bögrüne vuruyorm öle ;D