ARKADAŞLAR TRAFO HIRSIZLIĞINA ÇARE VARMI

bizim evın 700 metre ilerısınde benım sondaj var trafo kablo hırsızları için hemen hemen her gece saat 3. kadar nöbet tutmuş sayılırız bunun çaresini bilen arkadaşlar varmı elektrıkde orda var her gece sondaj evının elektrıklerını açık bırakıyoruz fıkrı olan güvenlık sistemlerınını bilen arkadaşlardan yardım beklıyoruz

Ynt: ARKADAŞLAR TRAFO HIRSIZLIĞINA ÇARE VARMI

700 metre yakın bir yer.İstersen güvenlik çözümleri var değişik paketlerde.Detaylı bilgim yok güvenlik malzemesi satan kuran yerler vardır çevrenizde bir danışın.
Benim düşüncem yüksek yere direğin tepesine devamlı 360 derece dönen led lambalardan takın.traktörde olanlardan değil beyaz ışık veren yavaş yavaş dönenlerden.led olması elektrik tasarrufu sağlar.Trafo evi demişsiniz kapı cam gibi girilebilecek yere ayrılınca tetikleme yapan ufak cihazlar var.Ondan kurun tetikleme yapınca 2-3 dönerli falan lamba birde ufak çaplı ses çıkaran sistemi çalıştırmaya ayarlayın.CIA karargahından farkı kalmaz *098*- *098*- dediğim sistemi elektronikçiye anlatın o yardımcı olur. anlş-*s

omaraga42 link=topic=53350.msg556116#msg556116 date=1331027273' Alıntı:
700 metre yakın bir yer.İstersen güvenlik çözümleri var değişik paketlerde.Detaylı bilgim yok güvenlik malzemesi satan kuran yerler vardır çevrenizde bir danışın.
Benim düşüncem yüksek yere direğin tepesine devamlı 360 derece dönen led lambalardan takın.traktörde olanlardan değil beyaz ışık veren yavaş yavaş dönenlerden.led olması elektrik tasarrufu sağlar.Trafo evi demişsiniz kapı cam gibi girilebilecek yere ayrılınca tetikleme yapan ufak cihazlar var.Ondan kurun tetikleme yapınca 2-3 dönerli falan lamba birde ufak çaplı ses çıkaran sistemi çalıştırmaya ayarlayın.CIA karargahından farkı kalmaz *098*- *098*- dediğim sistemi elektronikçiye anlatın o yardımcı olur. anlş-*s
[/qu

anlayamadım nasıl

kobra47 link=topic=53350.msg556074#msg556074 date=1331021304' Alıntı:
bizim evın 700 metre ilerısınde benım sondaj var trafo kablo hırsızları için hemen hemen her gece saat 3. kadar nöbet tutmuş sayılırız bunun çaresini bilen arkadaşlar varmı elektrıkde orda var her gece sondaj evının elektrıklerını açık bırakıyoruz fıkrı olan güvenlık sistemlerınını bilen arkadaşlardan yardım beklıyoruz
arkadaşım kaça mal oluyor bir trafo kurdurmak. yüksek gerilim yaklaşık 1000 metre uzakta.

kanka sayet trafoyu sureklı kullanıyorsan ve gece trafonun yanındakı barınakta kalmıyorsan eger yaptıracagın cok basıt bısey var once trafo dıregıne gece ve gunduz net bır sekılde en az 25 metre uzaklıktan okunabılecek sekılde ornegın kırmızı fosforlu yazıyla DİKKAT DİREKTE YUKSEK VOLTAJLI ELEKTRIK AKIMI VARDIR diye yazdır ayrıca dıregın yanına 2-3 m uzaktan okunacak sekıldede ve gece ışıklandıymaylada gorulecek sekılde elektrık akımının oldugunu belırten bır levha as en son olarakta dırekten barınaktakı sayaca yer altından bır kablo cek kablonun ucuna bir fiş tak tarlada işin bitip eve giderken fişi 220 lik elektrik pirizine tak git ondan sonra sıkıyorsa cıksınlar trafoya ama sende dıkkatlı ol allah muhafaza kendınde çarpılma ...... ok-*-s

LORUOĞLU link=topic=53350.msg556184#msg556184 date=1331034845' Alıntı:
kanka sayet trafoyu sureklı kullanıyorsan ve gece trafonun yanındakı barınakta kalmıyorsan eger yaptıracagın cok basıt bısey var once trafo dıregıne gece ve gunduz net bır sekılde en az 25 metre uzaklıktan okunabılecek sekılde ornegın kırmızı fosforlu yazıyla DİKKAT DİREKTE YUKSEK VOLTAJLI ELEKTRIK AKIMI VARDIR diye yazdır ayrıca dıregın yanına 2-3 m uzaktan okunacak sekıldede ve gece ışıklandıymaylada gorulecek sekılde elektrık akımının oldugunu belırten bır levha as en son olarakta dırekten barınaktakı sayaca yer altından bır kablo cek kablonun ucuna bir fiş tak tarlada işin bitip eve giderken fişi 220 lik elektrik pirizine tak git ondan sonra sıkıyorsa cıksınlar trafoya ama sende dıkkatlı ol allah muhafaza kendınde çarpılma ...... ok-*-s
[/quot

bizim kanunlara göre bir şey olsa suçlu ben olacam

trafo direkte bizim orda 2 odalı ev ve kamelya gibi şeyler var zaten 8ay zaten ordayız ama kışta orası sahıpsız kalıyor ev ile sondaj evı dedığımız yer arası 700 metre herhangi bir güvenlık sistemı kameralı şu bu olsaydı ıyı olurdu çünkü senenı 8 ayı benım orda 2 tane işçim var pamuk ğa ve buğday sulamasına bakıyorlar

Sen gereklı yazılı ıkazları yaptıktan sonra suclu olmazsın olsan bıle onemsız bır ceza alırsın zaten basına ış gelenın yanı trafoyu calmak ıcın ugrasıpta elektıge kapılanın hırsızlık yapmak ıcın oraya geldıgı kısa sure sonra anlasılır ayrıca bıde trafo dıregını en az 3 m cevresını tel orgu ıcıne almanda şart ki başın belaya kalmasın.....

• Beğen
Tepkiler: ysnyksl66

kobra47 link=topic=53350.msg556174#msg556174 date=1331034167' Alıntı:
omaraga42 link=topic=53350.msg556116#msg556116 date=1331027273' Alıntı:
[/qu

anlayamadım nasıl

Aslında kolay iş.Önce trafonun tepesine dönerli lamba takacaksın.Traktör tepe lambasının camının yarısını kırmızıya boya içine güçlü ampul tak dönsün dursun. adaptörle çalıştırabilirsin lambayı.Otomobillerde olan alarm sistemini trafo direklerine takıyorlarmış.Güvenlik malzemesi satan kuran yerlere danış.'alarm devreye girince bi kaç lamba yaksın ve siren sesi versin' diye söyle yardımcı olur.Maliyeti fazla bişey tutmaz.Bu dediğim basit ve ucuz çözüm yolu.Paraya kıyarsan çok çeşitli güvenlik çözümleri var.

akyel54 link=topic=53350.msg556339#msg556339 date=1331044883' Alıntı:
trafonun ustundeki ayırıcıyı (seksiyoneli) devre dısı birak calısmaz hale getir trafona yaklasamazlar o zaman ... isterlerse yaklassınlar :)

Bu işi yapanlar öyle sıradan hırsız değiller.Bildiğin elektrik mühendisi sanki...Burda çalışan trafoyu elektriği kesip trafoyu indirip kabloları soymaları 1 saat sürmüş.akan suyun kesilme süresi 1 saat.vatandaş varıyor kuyunun yanına ne trafo var ne kablo.birini yakalamışlar civar köyde. 4X4 arazi aracı arkası benim diyen elektrikçide olmayan malzemelerle doluymuş.Gerisini düşünün artık...