DÜNYA BANKASI %50HİBELİ KREDİ !!!!!

ARKADAŞLAR ANGARA ' DA ÇEVREMİZ VAR DÜNYA BANKASINDAN KREDİ ÇEKECEĞİZ AMA DOSYAYI NE İÇİN HAZIRLATSAK KARAR VEREMİYORUZ...KISACASI HANGİ SEKTÖRDE KREDİ ÇEKMELİYİZ... 12 MİLYON LİRAYA KADAR KREDİ ÇEKEBİLİYORUM..AKLIMDAN İLK GEÇEN BÜYÜKBAŞ SÜT ÇİFTLİĞİ YADA SİLAJ PAKETLEME TESİSİ KURULUMU SİLAJ İŞİNİ ÇOK DESTEKLİYORLAR ÇÜNKÜ ÜLKENİN HAYVANLARINA FAYDA SAĞLADIĞI İÇİN HAYVANCILIKTAN DAHA ÇOK ÖN PLANDA TUTULUYOR.. [size=18pt] SİZ OLSANIZ NE YAPARSINIZ ?[/size]

Ynt: DÜNYA BANKASI %50HİBELİ KREDİ !!!!!

Süt ınekcılıgı yalnız olmaz eger benmadıramı dakuracam sutu ısleyıp satacam dersen olur yoksa hıc bulasma sutunu basına bela edersın pıyasa cok dengesız ama ısler satarsan yogurt peynır suttur buyuk para kazanırsın.

10 milyon param olucak ve ben o parayla buyukbas hayvan isi yapicam he gulerler adama . Hic bisey bilmiyorsan git muthatlik yap otel oteler ac oda olmadi arsa al 70 kurus sut parasiyla 10 milyon para toplanmaz kendini amorti edene kadar yaslanirsin yazik olur sana ve parana .

Cihan_özece link=topic=53417.msg557330#msg557330 date=1331153723' Alıntı:
slajda milletin derdiyle uğşacağına kendi çiftliğindeki hayvanlarınla uğraş strese girmeden daha iyi.ama karar senin.
cihan abi bizim kredi çekme amacımız bina yaptırmak şimdi hayvancılık sektörüne girersek bize hiç bir bina ileride işimize yaramayacak...ve satmak istediğimizde satılacak birşey olmayacak silaj işinde kendimize burada makinalar çalışacak diye önü açık 100-200metreye 20-30 metre boyutunda bina falan yaptırıcaz çünkü adamlara dedimki malı stoklamak için böyle böyle kapalı alan lazım siz nasıl isterseniz dediler şimdi kredi dosyasına nakliye aracından traktöründen ekipmanından silaj biçeri paket makinası göweil ' i teleskopik yükleyicisi falan ne istiyorsan kredilendiririz diyorlar..bu işi yaparkende 3liralık yatırım yaptıysan 7-8lira çekersin en azından %50si hibe olduğundan bedavaya getirceksin işi diye adamın kendisi söylüyor...
demir45 link=topic=53417.msg557334#msg557334 date=1331154196' Alıntı:
İnek çiftliği kurardım ben açıkçası... :)
ülkenin kaba yem ihtiyacını kendi arazinde üretip satmak bize göre daha mantıklı ve karlı bi iş...hiç birşey yapmak istemediğim zamanda satarım makinaları güzel bi bina bahçe üstünede para bana kalmış olucak
köylü link=topic=53417.msg557363#msg557363 date=1331155146' Alıntı:
ne teminat verceksin..
abi teminat işi köydeki araziler arabalar evler ve benzeri şeylerden oluyor sonuçta ne olursa olsun ben borca girmeyeceğim....
rocky link=topic=53417.msg557386#msg557386 date=1331155770' Alıntı:
çekerdim 10 milyon lirayı. yapardım 15-20 tane tavukhane. buda sana ayda 250 bin tl bırakırdı rahatlıkla
-35i gören bir mevkii de bu iş çok zor ama dün aklıma geldi bizim burda 100kmlik güçlü bir doğalgaz var ilçenin birine seramik fabrikasına gidiyor bu doğalgaz hattından kullanım serbestmiş zaten şeker piliç ' in 3tane çiftliği hat üzerinden kullanıyormuş...
Hebun021 link=topic=53417.msg557472#msg557472 date=1331163508' Alıntı:
10 milyon param olucak ve ben o parayla buyukbas hayvan isi yapicam he gulerler adama . Hic bisey bilmiyorsan git muthatlik yap otel oteler ac oda olmadi arsa al 70 kurus sut parasiyla 10 milyon para toplanmaz kendini amorti edene kadar yaslanirsin yazik olur sana ve parana .
bilgi için sağol hebun ama borçlanmak yok anlatabiliyormuyum ????
Çağrı link=topic=53417.msg557473#msg557473 date=1331163775' Alıntı:
Bahsettiğin şey İPARD ise ve de il eskişehirse maalesef oraya hibe destekli kredi yok

Başvuru için ilanı bir oku derim

http://www.ipard.com.tr/Besinci_Basvuru%20_Cagri_Ilani.pdf
konuştuğum adamın biri ipard ' ın sorumlusuydu ama dünya bankasından çekmeyi öneriyor ... http://www.worldbank.org/

alipasalierkan link=topic=53417.msg557559#msg557559 date=1331201990' Alıntı:
Erkut sen bu krediyi çekersen. Kişi başına olan borcumuz artar diye düşünüyorum. Bizide düşün. Sade sen borca girmiyorsun. İstatiksel olarak bakarsak....:D
:) artarsa artıcak ne yapalım..avrupa uyum yasasına uymak lazım:) karşılıklı alışacaz vericez daha çok gelişicez :D

Kendi şirketimi ve bu şirkete bağlı çiftliklerimi kurup hem bağcılık ve şarap üretimi hem de hayvancılık ve süt ürünleri üretimi ya da ikisinden birini yapmak isterdim ...