Kubota Traktörleri Hidrolik Levye Testi / NewHolland ile Karşılaştırma

Ynt: Kubota Traktörleri Hidrolik Levye Testi / NewHolland ile Karşılaştırma

gerçekten hidro shuttle farkı çok ..ve kullnım rahatlığı ..ama nh nin td 90 larına koydular sanırın shuttle

kubotanın levyesini bayır aşağı 25 km hızla giderken denedik yavaşladı durdu ve aynı hızla geriye doğru gitmeye başladı yavaşlayarak bunu yapması şanzumana zararı önleyen harika bir sistem....

bu sıstem gercekten guzel ama sunun hasasıyetını bır ayarlı yapsalar ... ornegın bos calısırken serı bır sekılde ılerı gerı kavrama yapsın , tarlada calısırken bıraz daha hassas olsun ve asfalt uzerınde romork ılerı gerı ıttırıp cekerken ılerı gerı hareketını cok sert yapmasın ...

ertac sahın link=topic=53607.msg560185#msg560185 date=1331491355' Alıntı:
bu sıstem gercekten guzel ama sunun hasasıyetını bır ayarlı yapsalar ... ornegın bos calısırken serı bır sekılde ılerı gerı kavrama yapsın , tarlada calısırken bıraz daha hassas olsun ve asfalt uzerınde romork ılerı gerı ıttırıp cekerken ılerı gerı hareketını cok sert yapmasın ...
aslında sakat ancak düzenli kullanmak lazım tam gaz giderken bile geri geri gidilebilir kullanıcı çok dikkat etmeli yanında şaka yapmak isteyen zerzevat bulundurmamalı bu tarz makinalarda

birinin ileri geri mekanizması elektrohidrolik birininki mekanik... mantıksız cidd*-*-*

ertac sahın link=topic=53607.msg560185#msg560185 date=1331491355' Alıntı:
o yagın sıcaklıgıyla alakalı abi... ve de kalibrasyon ayarıyla ;)
motor ögle vakti cok hassas sekilde kalkıs yapıyo, ahtta debriyaj kullanmdan romorka bile yanasıyorum ;D
ama sabahları ilk calıstırıldıgından 1-2 saat kadar süre sert tepki veriyor ;)

Aramıza hoşgeldiniz. Güzel bir şekilde deneme yapmışsınız. Fakat bu denemeleri mısır tarlasında, ara işlerde, sürümlerde de yaparsanız çok iyi olacaktır. Farkları görmek açısından. Sizinlede tanışmayı isterim. Adapazar 1.5 saat mesafemde.

başlık bana göre yanlış nh ile karşılaştırma yerine levye ile shutle arasında fark olsaydı daha iyi olurdu..
shutle ile levye arasında tabi fark var. ben levyeyi daha çok seviyorm çünkü pati fln yapıyor direk geri geri gidiyor.ama dişlilere zararıda var o ayrı.
Dqn link=topic=53607.msg560193#msg560193 date=1331491850' Alıntı:
Muzaffer olacakki hızlandırsın levyeyi çekip geri geri yardırsın ;D ;D ;D
ahh ah o td yi bana vercektinizki kubotayı öttürürdüm orda :D ama traktörün sağlığı için zararlı :D

slm..arkadaşlar aslında kubatonu ileri geri geçişlerde durmadan hareket ediyor uzun vadeli kullanımlarde traktöre zarar vereceğini düşünüyorum...birde yanılmıyorsam schutle diğer adıyla...pulluk ve römorka yanaşırken çok dikkat gerktiriyor...

Kubatonunda yaptığı traktörde hep nh nin yerli modeli birazda avrupa olsada anlasak kimin daha iyi olduğunu. :D kubatoya laf yok ancak kıyaslama japon malı ile türk malı olamamsı lazım. olursa sonuç hep bilindik olur.

doganbey1 link=topic=53607.msg560344#msg560344 date=1331497872' Alıntı:
Aramıza hoşgeldiniz. Güzel bir şekilde deneme yapmışsınız. Fakat bu denemeleri mısır tarlasında, ara işlerde, sürümlerde de yaparsanız çok iyi olacaktır. Farkları görmek açısından. Sizinlede tanışmayı isterim. Adapazar 1.5 saat mesafemde.

Hoşbulduk doganbey . Direksiyon turlarını ve traktörün levye özelliğini bilmeyen müşterilerimizin aklında ki sorulara biraz olsun cevap vermek için böyle bir video hazırladım . Fakat bizim traktörlerimiz tarlarda kullanıldığı kadar Hayvan Çiftliklerinde veya Fabrikalarda da kullanılıyor . Bu yüzden zemine fazla takılmadım . En azından kullanıcılar fikir sahibi olmuş olur . Tabiki tarla performansı çok önemli . İnşallah önümüzdeki zaman içerisinde tarla performanslarınıda çekebilirim . Bende sizinle tanışmayı çok isterim . Müsait olduğunuz birgün beklerim iş yerimize .

Platin Otomotiv link=topic=53607.msg560553#msg560553 date=1331508271' Alıntı:
Hoşbulduk doganbey . Direksiyon turlarını ve traktörün levye özelliğini bilmeyen müşterilerimizin aklında ki sorulara biraz olsun cevap vermek için böyle bir video hazırladım . Fakat bizim traktörlerimiz tarlarda kullanıldığı kadar Hayvan Çiftliklerinde veya Fabrikalarda da kullanılıyor . Bu yüzden zemine fazla takılmadım . En azından kullanıcılar fikir sahibi olmuş olur . Tabiki tarla performansı çok önemli . İnşallah önümüzdeki zaman içerisinde tarla performanslarınıda çekebilirim . Bende sizinle tanışmayı çok isterim . Müsait olduğunuz birgün beklerim iş yerimize .
Şu sınavlar bir bitsin ziyaretinize gelecem inşallah. Tekrar teşekkür ederim.

mustafagursacli link=topic=53607.msg560180#msg560180 date=1331491168' Alıntı:
kubotanın levyesini bayır aşağı 25 km hızla giderken denedik yavaşladı durdu ve aynı hızla geriye doğru gitmeye başladı yavaşlayarak bunu yapması şanzumana zararı önleyen harika bir sistem....
bence öylebi sistem yok..konya fuarında adam ileri giderken geriye çekince veriyodu patinaja.. M7040