2 trilyon paranız olsa ,ticari amaçlı neyapardınız..

Ynt: 2 trilyon paranız olsa ,ticari amaçlı neyapardınız..

camkinoz link=topic=53612.msg560206#msg560206 date=1331492540' Alıntı:
arkadaşlar hayvancılık hariç ,girişimci olarak ,,ulan paramolsa şu işi yapardım dediğiniz bir iş var mı...

var kardeş hemde çok

hemde çoook saymakla bitmez
tarım araç ve gereçleri alarak şirket kurarım memleketin bütün ağır ve zor işlerini ihale ile alır ben yaparım belediyelere iş ilanı ve iş teklifleri götürürüm yapılacak iş çok ama para lazım yapmaya para bulsan adam lazım adam ile iş var ama işte en can alıcı olan para yok

Dqn link=topic=53612.msg560215#msg560215 date=1331493073' Alıntı:
Elimi bir işe sürmemki.. 2 trilyon para istanbulda lüks 10 daire yapar. 1000 liradan ayda 10 bin getirir.. 20 Yılda 2 trilyon kazandırır..

ev alıpda kiracıyla ne boğuşacam biri krayı vermese mahkemelik olacan.paranla rezil olacan,,
benim amcamın ankara ve adanada bir sürü dairesi var ben daha zenginim dedğini duymadım bazen yazları köye gelir babama dert yanar fakirim diye şerrefsiz sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa

3-4 ay önce beyaz haşhaş 3,50 tl /kg idi.gecen hafta 5,5 tl /kilo yu gördü. bileydim traktörü satar alırdım.şimdi satar çift çekere binerdim.

2 trilyon param olsa 1 trilyona yazın haşhaş alır.kışın satardım.

bu yaz dan sonra .kışın fırlayacak.bu sene tapusuz yere ektirmediler.birde kış sert geçti hep öldü afyonlar....yani kıt..

şerefli1 link=topic=53612.msg560223#msg560223 date=1331493384' Alıntı:
ev alıpda kiracıyla ne boğuşacam biri krayı vermese mahkemelik olacan.paranla rezil olacan,,
benim amcamın ankara ve adanada bir sürü dairesi var ben daha zenginim dedğini duymadım bazen yazları köye gelir babama dert yanar fakirim diye şerrefsiz sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa sop-*-sa
burda açıklamak istemiyorum ama bizdede 5-10 daire var eskişehir merkezde en ucuzu 600den en pahalısıda 1400den kirada ama kira toplamak çok sorun 2-3tane dosyamız avukatta duruyor birde kiracılar elit kesim doktordur mühendistir ....

şerefli1 link=topic=53612.msg560223#msg560223 date=1331493384' Alıntı:

'Âdem oğlunun bir dere altını olsa ikincisini ister. Onun ağzını topraktan başka bir şey doldurmaz.' Var mı daha ötesi abi.. :)

TT 55 link=topic=53612.msg560225#msg560225 date=1331493497' Alıntı:
3-4 ay önce beyaz haşhaş 3,50 tl /kg idi.gecen hafta 5,5 tl /kilo yu gördü. bileydim traktörü satar alırdım.şimdi satar çift çekere binerdim.

2 trilyon param olsa 1 trilyona yazın haşhaş alır.kışın satardım.

bu yaz dan sonra .kışın fırlayacak.bu sene tapusuz yere ektirmediler.birde kış sert geçti hep öldü afyonlar....yani kıt..
ali abi onları çizicen çizicen öğle sıcağında :D

demir45 link=topic=53612.msg560227#msg560227 date=1331493545' Alıntı:
'Âdem oğlunun bir dere altını olsa ikincisini ister. Onun ağzını topraktan başka bir şey doldurmaz.' Var mı daha ötesi abi.. :)
bundan 4 yıl öncede gelmiş köydeki ağaçları satacakmış

neymiş beyefendi dünyada iken sahip çıkmadığı babasının yerine biri ağaçların parasıyla hacca gönderecekmiş

etme bulma dünyası en büyük oğlu kendini adam yerine bile koymuyo o kadarki baba bile demiyo adamın babası ölmüş o almanya ya gitmiş o günü bu kadar olurmu ALLAH ona dedemin topraklarında bir şey nasip etmedi o nasipsize köye gelip yerleşecekti gelemedi yengem yatalak oldu hastane hastane gezdirdi zavallı yengeme acıyom yoksa ona az bile yani köye gelipde dedemin yurduna yerleşemedi

Yap işlet devret olayları olabilirdi. Hep düşünmüşümdür bu işleri sermaye var nasıl olsa kur bi işletme biraz işlet sonra kar ederek sat ...

Allah öyle paralar kazanmayı nasip etmesin.onu yapan çoluğundan çocuğundan bulur.
ben kazandığım paraya yiyemiyorum.Fazlasında gözüm yok.
ISSIZADAM link=topic=53612.msg560238#msg560238 date=1331493986' Alıntı:
tarlanın ortasındakilerden 50-60 tane çizersen bulunduğun bölgeyi kısa sürede alırsın pazar konusunda sıkıntı çekersen özelden ulaş :D

şerefli1 link=topic=53612.msg560239#msg560239 date=1331494020' Alıntı:
bundan 4 yıl öncede gelmiş köydeki ağaçları satacakmış

neymiş beyefendi dünyada iken sahip çıkmadığı babasının yerine biri ağaçların parasıyla hacca gönderecekmiş

etme bulma dünyası en büyük oğlu kendini adam yerine bile koymuyo o kadarki baba bile demiyo adamın babası ölmüş o almanya ya gitmiş o günü bu kadar olurmu ALLAH ona dedemin topraklarında bir şey nasip etmedi o nasipsize köye gelip yerleşecekti gelemedi yengem yatalak oldu hastane hastane gezdirdi zavallı yengeme acıyom yoksa ona az bile yani köye gelipde dedemin yurduna yerleşemedi

Malın var kendine yetiyorsa millete yok öyle yok böyle mal kastına girmeye gerek yok ki, ben olduğu halde yok diyenlerden afedersin abi, nefret ediyorum...Şükür etmemek geçtim fazla azgınlık başa bela...
Neyse abi gıybet yapıyok, daha fazlasına gerek yok...Örnek çok zaten etrafta, etrafımda...

demir45 link=topic=53612.msg560245#msg560245 date=1331494335' Alıntı:
Malın var kendine yetiyorsa millete yok öyle yok böyle mal kastına girmeye gerek yok ki, ben olduğu halde yok diyenlerden afedersin abi, nefret ediyorum...Şükür etmemek geçtim fazla azgınlık başa bela...
Neyse abi gıybet yapıyok, daha fazlasına gerek yok...Örnek çok zaten etrafta, etrafımda...

aynen boş ver herkes kendi yoluna gider boş verelim benim çok param olsa zaten yukarda bellirttim ama o kadar parayı dünyada bulamıyız hayal kurmaya gerek yok
ne yaparsak yapalım sonu karatopraklar onu için bir şeyleri yapmak zzorunda değiliz bize iman ve takva lazım gerisi boş olan ne götürmüş ki olursada olmazsada ,
RABBİMİZ in bize bahş etmiş olduğu bu hayata hamd ve senalar olsun dünya malı için sıkıntıya girmeye gerek yok biz sadece gayret ile çalışalım
haramdan uzak durarak yeter bize

2 trilyon paranız olsa alınteri ile kazanmış iseniz çok şeyler yaparsınız. öbür türlü yer içer si... gezersiniz.
para biter. eski haytınızdan daha kötü bir hayata dönersiniz.