4lü dönerli ve 29'lu aysan için en uygun traktör hangisi olabilir?

Ynt: 4lü dönerli ve 29'lu aysan için en uygun traktör hangisi olabilir?

gönlüne göre 90-95 hplik bir traktör,bütçene, toprak yapına, bölgendeki bayii yedek parça ve servis durumuna
göre bir modelde değerlendirmeni kendin yapmalısın bence..

4 12 ünlü dönerliyi benim tek çeker td85 cok rahat cekiyo .. ama turgutlunun arazilerini bilmiyorum abi .. sen ala$ehir tarafınınkini biliyosan ordan kar$ıla$tırma yap .. ama sen 100 beygir üzeri dü$ün .. bende dei$tiricem traktörü .. 5060 ve 6020 arasında gidip geliyorum .. bizim bölgeyi dü$ündüğünde nhden ba$ka traktör alıncak gibi değil .. servis agı ve yedek parça konusunda .. cok ince eleyip sık dokudum .. aynı fiyata daha üstün traktör var lakin yedek parca ve servis yok :) claasda a$$ægı yukarı aynı paralarda ama .. servis yok yedek parça yok .. newhollandı biliyosun heryer yedek parça git bi kasabanın benzinliginde bile yag filtresinden farına hepsi bulunuyo burlarda .. massey ve nhlerin .. masseyde dü$ünebilirsin .. ama ben newholland diyorum ..

millet traktöre göre pulluk soruyor siz pulluka göre traktör soruyorsunuz pulluğu aldınız traktörüde sonra alırım diye bir düşünceniz mi vardı yoksa :)

ahmetornek link=topic=53624.msg560454#msg560454 date=1331502137' Alıntı:
millet traktöre göre pulluk soruyor siz pulluka göre traktör soruyorsunuz pulluğu aldınız traktörüde sonra alırım diye bir düşünceniz mi vardı yoksa :)
Doğrusuda bu değilmi aslında asıl sermayeyi traktör bağlıyor. Hali hazırda 285 işimizi görüyor 4lü 12 no pulluk ve 21 li aysan, 32 ' li çekili diskaro ve 13 lü merdaneli tiller kullanıyorum ben 285 ' de.Birde 800 lt ' lik makina ile ilaç atıyor bana başkada bir iş yaptığı yok. Diskaro, ialç makinesi ve tiller 80-90 beygir bir traktörede uyar ancak aysanı büyütmek ve pulluğuda dönerli pulluk almak gerekir onlarda traktör kadar para tutmaz. Ya şartları zorlayacağız ya da bu düzeni hiç bozmadan aynen devam edeceğiz elimizdekilerle. Buradaki arkadaşlarımın fikrini almak istedim birazda bu konuyu açmak suretiyle. Katkısı olan herkese teşekkür ederim.

Normal sürümde td 85 iş yapabilir ancak bazı yıllar mısır biçimleri geçe kalıyor, yağmurdan sonra biçilen yerleri de döverbiçerin çiğnemesi yeri mahvediyor sürmekte çok zorlanıyoruz. Böyle bir yılda traktörün güçlü olması gönlüne göre iş yapmanı sağlar. Yeni new hollandlar gerçekten çok güzel ama ona şimdilik çok fazla para bağlamakta istemiyorum açıkçası. 285 i alırken aynı yerde 95 66 new holland vardı galerici bunu al dedi bana esasında tam bana göreymiş ama nasip kısmet işte. Gerçi onda kabin yokte ve tek çekerdi. Ondan da biraz canım istememişti. Çok güzel motorlarmış sonradan öğrendim tabii.

dönerli pulluklarda kulak cıkartmak çok kolay bence öyle yıl denk geldimi .. 1 er kulak iptal edersiniz abi .. sonucta 2 tane civata tutuyo .. söküp takması cok kolay .. bence sen traktörü dei$tirmeden al bi 4 12 hafif tip ünlü .. alpler ve aydın pulluk agır gelir .. ne kullanıyolar bilmiyorum ama malzemesi daha agır aydın pulluk ve alplerin .. ünlü ise daha hafif traktörü zorlamıyo

Ali SARAÇ link=topic=53624.msg560495#msg560495 date=1331503839' Alıntı:
dönerli pulluklarda kulak cıkartmak çok kolay bence öyle yıl denk geldimi .. 1 er kulak iptal edersiniz abi .. sonucta 2 tane civata tutuyo .. söküp takması cok kolay .. bence sen traktörü dei$tirmeden al bi 4 12 hafif tip ünlü .. alpler ve aydın pulluk agır gelir .. ne kullanıyolar bilmiyorum ama malzemesi daha agır aydın pulluk ve alplerin .. ünlü ise daha hafif traktörü zorlamıyo
Bu yılı atlattık nasılsa eğer traktör işi olmazsa deneriz bunuda var burda o tip pulluklardan kullananlar td85 ' e takıyorlar. Ama ben pek umutlu değilim 285, TD85 ' in yaptığı işi yapamaz.