erkunt traktore dijital hız km gostergesi montaj resımleri.

3h1gr.jpg

mıknatısın kablolu ucuna ince bır adet pul.kaynak makınesıyle ince pula ufak bi ekleme ve kablo takılı mıknatısı bu sekılde uygun herhangı bi yere monteleyebilirsiniz.

3h1hf.jpg

diger mıknatısı kablo olmayanı yine aynı yontem ile bir adet pula ufak bi kaynak eklemesiyle saglamlayıp jantın bijon olan yerine ic tarafa taktım..

3h1jc.jpg

dikkat edilecek yer iki mıknatısın karsılıklı denk geldigi an arasındakı mesafe 5 mm olması gerek.

3h1l9.jpg

biraz el becerinize kalmıs.son olarak teker tam tur attıgında kac cm oldugu.on tekere bi ısaret koyun tam tur dondugundeki aradakı mesafeyi olcun.benım erkuntta 3127 cm cıktı.bu degeri hız km gostergesinin ayarlar bolumunde gırdıgınız zaman ıslem tamam.

3h1tu.jpg

05426412893 gorusmek ısteyen olursa ırtıbatlasalım.

Ynt: erkunt traktore dijital hız km gostergesi montaj resımleri.

http://www.akilli.tv/video/600135/dijital-hiz-gostergesi-deneme-erkunt-nimet.aspx gayet basrılı oldu bana gore.3 gundur falan sogan yerı surdum hazırladım.traktorun calısırken kac devırde kac km hız yaptıgını gormek guzel oluyo.msl erkunt nimet zf de düz H -1 1600 devirde ciftte 5,8 km hız yapıyo.agır takviye L-4 ise 1600 devirde 6,2 hız cıkıyo.onceden ben düz h-1 i hızlı sanıyodum.fakat videolarını cekme sansım olmadı.simdilik bukadar.

slm sen nimetin 1500 devirdeki bütün vites hızlarını ölçüp tablo olarak siteye eklersen güzel olur bizde gösterge takmadan hangi vteste hangi hızda sürüm yaptığımızı biliriz ona göre vites seçebiliriz tabloyu bekliyorum şimdiden teşekkürler

Arkadaşlar bu işin en kısa ve kesin çözümü şu....Ben yaptım süper oldu. Bir tane NAVİGASYON alacaksınız yerleştireceksiniz traktöre sonra yol bilgisayarını açacaksınız ve hızınızı ölçüm ona göre ayarlama yapacaksınız.Ben pazar günü gübre atarken denedim yolda tarlada vites hızlarını ölçtüm.
Size tavsiyem piyasada bir sürü navigasyon cihazı var işinize yarayan birini alırsınız ister otonuzda isterseniz traktörünüzde kullanırsınız.Ben aldım kullanıyorum memnunum TAVSİYE EDERİM. DİJİTAL HIZ KM göstergesiyle uğraşıp masraf etmeyin hem uydudan takip ediyorsunuz hızınızı

olabilir.ama fıyatı uygunsa.ben 150 tlden asagı uygun bi navıgasyon bulamadım.varsa onuda denerım ...benım traktore taktıgım cıhaz 80 tl.falan.daha ucuzlarıda var.

zerenler bu janta montajladığın mıknatısla kablolu ucu hemen kabinin altına önleri çeviren şafta bağlasak daha sağlıklı olmazmı acaba. şaft tam bir tur yağtığında tekerleğin kaç metre yağtıüını zölçüp cihaza girdiğimiz zaman olur diye tahmin ediyorum

masseysuper90 link=topic=53680.msg561818#msg561818 date=1331631393' Alıntı:
Arkadaşlar bu işin en kısa ve kesin çözümü şu....Ben yaptım süper oldu. Bir tane NAVİGASYON alacaksınız yerleştireceksiniz traktöre sonra yol bilgisayarını açacaksınız ve hızınızı ölçüm ona göre ayarlama yapacaksınız.Ben pazar günü gübre atarken denedim yolda tarlada vites hızlarını ölçtüm.
Size tavsiyem piyasada bir sürü navigasyon cihazı var işinize yarayan birini alırsınız ister otonuzda isterseniz traktörünüzde kullanırsınız.Ben aldım kullanıyorum memnunum TAVSİYE EDERİM. DİJİTAL HIZ KM göstergesiyle uğraşıp masraf etmeyin hem uydudan takip ediyorsunuz hızınızı
nasıl oluyor biraz daha tarif edermisin. navigasyon cihazı senin hızını nasıl gösteriyor

bir navigasyon alıyorsun hepsi bu kadar gerisini navigasyon hallediyor hemde yanılma payı yok teker çapı girme yok yok oğlu yok benim TD90D 2 takviye 2 saatte 6km 2 takviye 3 saatte 9 km hıza ulaşıyor son viteste sürati 32km

marmara591 link=topic=53680.msg562058#msg562058 date=1331657563' Alıntı:
zerenler bu janta montajladığın mıknatısla kablolu ucu hemen kabinin altına önleri çeviren şafta bağlasak daha sağlıklı olmazmı acaba. şaft tam bir tur yağtığında tekerleğin kaç metre yağtıüını zölçüp cihaza girdiğimiz zaman olur diye tahmin ediyorum
ilk once bende safta dusunmustum.cokta guzel olur dıe tahmın edıyodum.ama hız gostergesının ayarı en az 1 metreye kadar oluyo.saft bı tur attıgında ise on teker ancak 50 cm falan olctum.eger hız gostergesınde bu ayar olsaydı safta baglıcaktım.en dusuk 1 metre en yuksek 4 metre cıhaz ayarı.aslında en uygun yerı sanzımanın ıcı oda bıraz zor.bı hız gostergesı ıcın sanzımanı actırmak lazım.en uygunu bu.belkı baska marka traktorlerde safta olur.

Bunu takacak olan arkadaş çay çamur toz toprak işini nasıl halledecek anlamadım.Size koılay yolu tarif ettim ama siz AMERİKA yı yeniden keşfedeceksiniz buyrun uğraşın durun derim...NAVİGASYON kesin çözüm arkadaşlar

ya ısteyen navıgasyon alır ısteyen baska bıse ısteyen hıcbısey.ben kendı capımda bıseylerı yaptım paylastım belkı yararlı olur die.ha bunu ii olurmus kotu olurmus o kısıye gore degısır.sen dıosunkı navıgasyon.tamam guzel bısey.paylas gorelım.dekı fıyatıda su.sunu alırsan daha ucuz olur.bugun konya fuarında erkunt yetkılısı syn tolga saylan beyle tanısma fırsatım oldu.tolga bey vıdeomu seyretmıs.benı tebrık ettı.tasarım departmanına ıstegını ılettım dedı.belkı yaza kalmaz erkuntlarda orjınal olarak gorebılırız bu hız olayını.ben yenı bır bulus yapmadımkı.sadece bugun pıyasada kullanılan bıseyı traktorumdede orjınal olarak gormek ıstedım dedım.eger kabul edılırse benımde capımda ufak bi ıstek ve calısmayla bı katkıda bulunmaktan mutluluk duyarım.(kardes sende sole senın fabrıkaya traktorlerıne navıgasyon taksınlar.fayda faydadır.burda tartısmayalım. uzamasın konu.. anlş-*s alk-*s

navigasyon ne kadar kullnışlı tartışılır ucuz cihazların coğu kapalı havadan bile etkileriniyoken gereksiz

zerenler42 üyemizin yaptığı çalışma bence ck daha başarılı

her iki yöntem de oldukça güzel bence ve mantıklı uğraşıp çaba gösteren paylaşımda bulunan arkadaşıma da ayrıca teşekkür ederim...