New Holland td75d çift çekerde takılı kaldı

Arkadaslar merhaba,
Bugün traktörle bir yere gidecektim çalıştırdım hareket etmeye başlayınca,traktörün sesinden çift çekerde olduğunu anladım.Daha sonra düğmeye baktım tek çekerdeydi.Düğmeye 2-3 kere bastım yine çift çekerde kaldı.Sizce sebebi nedir ?

Ynt: New Holland td75d çift çekerde takılı kaldı

Dqn link=topic=53865.msg565229#msg565229 date=1332000213' Alıntı:
Geçmiş olsun. Elektronik makinaları kaliteli üreteceksinki hep durmadan arıza vermesin.. Muhtemelen elektrik sisteminden kaynaklanan bir sorun..
bende şöyle düşündüm.bizim traktörlerde frene basınca ciftcekere takıyor.Acaba fren mi takılı kaldı ?

Emin01 link=topic=53865.msg565253#msg565253 date=1332002213' Alıntı:
bende şöyle düşündüm.bizim traktörlerde frene basınca ciftcekere takıyor.Acaba fren mi takılı kaldı ?
emin yeni td serilerinde frene bastığın zaman 4 ü birden tutar. şimdi düzelmedimi hala aynımı? bende yıkattığım zaman oluyordu ama bizamandan sonra geçiyordu.

frenı motosiklette vites deiştirir gibi yıkarı çek dzelr beki .
bende geçen köye gtyodum motru bı trlu tek çekere alamadm. çift çekerde gttm. bıraktım geldm hayla çiftçekerde duruyomu blmem. :D bizimki kollu. indiriyom indiriyom düzelmiyodu. :D

Emin01 link=topic=53865.msg565253#msg565253 date=1332002213' Alıntı:
frende sadece müşürle ilişkisi var bildiğim kadarıyla.. başka bişeye neden veya sonuç olmaz..

emin şimdi bizim arkadaşın 75 56 s DT 2011 modelde göstergede DT de simgesi yanıyor ama tek çekerde . ben derimki hemen yaptırın çünkü kablolardan yapacak bi şase allah göstermesin motoru yakar başımıza geldigi için söylüyorum . firen olayıda tek çekerdede olsa çift çekerdede olsa 4 ü birden tutar tekerler tekerlerle alakalı bişey degil

elektronik motor muhtemelende beyinde var beyinden yapıyo olabilir benim başıma geldi tn75te hidrolik kolu kırılmıştı şarj dinamosunun fişlerinin çekip kaynattırmış babam eski traktörler gibi zannetmiş 1-2 ay sonra senin dediğin gibi oldu

bizim td yi servise götürdüğümde td85 in başına aynısı gelmiş onu yapıyodular gayet basit bi işi var büyük ihtimal o şipşağın içindeki bi parçası kırılmıştır. müşüre sıkışmış o kırık basıyosun ama anlaşılmıyo orayı söktü tornovida ile sonra yenisini taktı gitti adam. ama geciktirme hemen götürüp yaptırın.