Tek Karede Kubota.2012 Konya Tarım Fuarı

Ynt: Tek Karede Kubota.2012 Konya Tarım Fuarı

nailyetek link=topic=53899.msg565937#msg565937 date=1332086565' Alıntı:
Sitede ki tek kare olması lazım.:) Japon bilader gelmiş, kuboyu anlatıyordu bi resim alayım dedim.

http://img2.ressim.net/out.php/i5561668_goruntu044-jpg
senin japon bilader kimse binmesin ayaklarının çamuru bulaşır diye anlatıyormuş gibi görüntü veriyor bence ;D zuha-*-s

bilader adamın telefona mesaj geldi, tam anlatıyordu, yaklaştım mesaj gelince telefona bakmaya başladı.:) Bu alışkanlık japonlarda da var, Türk lerle ortak özellik galiba.

Genel müdürle baya kopnuştuk öncelikle M8540 ın bizim için Ertuğrul Savaş Gemisi olduğunu söyledim sevindi... lift omatik yada e lift diye adlandırdığımız kjaldırıcıyı 60 bg traktörü 50 bg traktörü sordum reklam yapmadıklarını söyledim..... Aldığım cevaplar mantıken aklıma yattı ....

1-lift o matik neden yok ?...bayi toplantısındada görüşüldü İstanb ula dönünce konuyu değerlendirmeye alacağız Asya ve Amerika da pek kullanılmıyor böyle bir talep Türk çiftçisinden geldi .
2-60 bg traktör neden getirmiyosunuz bana 60 bg traktör lazımdı olmadığı için m8540 aldım ...? 60 bg gereğinden fazla pahalı Türkiye için m7040 modeli daha uygun ....
3-50 bg traktör yok ona ne diyeceksiniz ?..... zamanla gelecek hepsinin birden gelmesi servis açısından sıkıntı yaratmamalı satılan her traktöre aynıo anda hizmet verilebilmeli Kubota ismi büyük bir isim zamanla yayılmak gerekmekte bu zaman zarfında 50 bg traktörde gelecek ...
4-fiyatlar neden pahalı ...? fuar alanını ve diğer stantları gezmenizi öneririm tüm traktörleri i,nceleyin Kubota traktörlerindeki mekanik sistemin 2. bir eşine karşılaşmanız mümkün değil ...Ya fendt?.... fendt çok pahalı traktör dolayısıyla daha büyük yatırımla daha teknolojik ve ergonomik traktör yapmakytalar ancak Türkiye şartlarına uygun değil Kubotayı örneğin 85 bg traktör almak isteyen ancak kaliteli olsun diyen her çiftçi alabilir ancak fendti alamaz , ayrıca Kubota kullanım konforu + ekonomisi ile hem üst düzey çiftçiye hem orta düzey çiftçiye hitap etmektedir ...
5-peki orta ölçekli çiftçiden kastınız nedir ? sıfır 70 bg traktör alabilecek çiftçi çünkü Türkiye üretimi traktörlerle arasında sadece 100 de 8 -10 gibi fark var Biz bu traktörleri Güney Japonyaan getirmekteyiz römorkörlerle nakliye parası vermekteyiz yerli modellerin daha ekonomik ve hesaplı olması lazım burda kubota traktörlerinin Türkiyeye giriş aşamasında haramalar çok fazla
....
bu sefer o bana sordu ..?
1- sizde hangi marka traktör var ?... Kubota m8540
2-neden kubota ? ..... öncelikle japon arabvam olmasından ve çok teknoloji,k motoru olduğundan bahsettim aynı sisteme yakın bir sistemin bu makinada olduğunu anlattım ismimi sordu ve aklında kalmış beni tanıdı .....
Hermiyas link=topic=53899.msg566310#msg566310 date=1332107693' Alıntı:
Değerli Mustafa sorularını we aldığın cewapları bizlerde öğrenebilirsek müteşekkir kalırız...

Abi sen birinci ağızdan almışsın haberleri hayırlısı inş.Servis olayı en önemli nokta iyice yayılmadan getirirse b ütün modellerini adı çıkacaktır bu sefer traktörün o anlamda çok mantıklı.Her bayi aynı zamanda servisliğinide yapsa bi nebze çözülür ve daha erken gelir diğer modeller.Hızlı bir şekilde ilerliyor Türkiye pazarında Kubota. Küçükten büyüğe bütün traktörleriyle böyle giderse japonların 2018 planı uygulamaya geçecektir eminim.