size göre , claas mı jhon deere mi daha uygun traktör ?

size göre , claas mı , jhon deere mi uygun traktör ?

• Kullanılan toplam oy
    16
Ynt: size göre , claas mı jhon deere mi daha uygun traktör ?

atilla link=topic=6024.msg63328#msg63328 date=1218121221' Alıntı:

tabiki claas

şuan jd den çok geç traktör piyasasına girmiş olsa dahi jd nin önünde daha teknolojik olarak traktör üretiyorlar hasat makinalarındaki tartışılmazlığını hepimiz biliyoruz aksini düşünen varsa belgelere dayalı olarak kanıtlasın derim

saygılar

insomnia link=topic=6024.msg63337#msg63337 date=1218123774' Alıntı:
tabiki claas

şuan jd den çok geç traktör piyasasına girmiş olsa dahi jd nin önünde daha teknolojik olarak traktör üretiyorlar hasat makinalarındaki tartışılmazlığını hepimiz biliyoruz aksini düşünen varsa belgelere dayalı olarak kanıtlasın derim

saygılar
cesaretli bir yorum.....erkan...

DoYRaNLı link=topic=6024.msg63366#msg63366 date=1218126842' Alıntı:
Claas ın Biçerdöverlerini teknoloji olarak bir numara diyebilirim,,buda demek oluyoki teknoloji=Euro,,,

evet katılıyorum teknolojiyi ve kaliteyi doğru orantıdır ucuza kaliteli ve teknolojik hiç bir ürün alınamaz

Bana göre herşeyin başı tecrübedir. Bu da zaten John Deere demek. Claas son teknoloji ürünü traktörde yapsa bu dalda hiç bir tecrübesi yok. Hasat makinalarındaki gibi başarısını, yeni girdiği traktörler piyasasında da gösterirse JD ' yi geçer ama şuan için o seviyede değil bence. Daha reklam ve bayi ağını yeni yeni geliştirmeye çalışıyor...

arkadaşlar dünya ve türkiye piyasasına bakıldığında john deere önde gözüküor claasın kalitesine bir sözüm yok ama daha önce claasçı arkadaşlara söylediğim gibi claasın pazarlama stratejisini değiştirmesi lazım

bence John Deere
neden : çünkü Claasa göre daha tecrübeli teknoloji olarak Claas daha üstün orası tartışılmaz Türkiye şartlarında John Deere daha iyi
malzeme kalitesine gelince John Deere baya kaliteli Claaslar hakkında bi bilgim yok

Bence CLAAS daha uygun. Biz ARES ' i aldığımız zaman ya JD ya CLAAS alacaktık. O zaman ben her ikisinide inceledim. Özelliklerini karşılaştırdım. Beni CLAAS ' a yönelten başlıca neden şanzıman oldu. Çünkü ülkemizde JD ' nin CLAAS gibi otomatik şanzımanlısını görmedim. Şanzıman konusunda CLAAS hakkaten çok iyi. Kullandıkça şanzımanın faydalarını görüyorum. İyiki de alırken CLAAS ' ı almışım diyorum. Çünkü otomatik vites geçişleri olsun. 4 kademe 6 vites ile toplam 24 seçenek sunması her işte yakıt ve zamandan büyük fayda sağlıyor. Ama bir JD almış olsaydım. Tarlada o kadar fazla vitese seçeneğim olmayacaktı. 4 vites arasında kalacaktım. Bu yüzden vites sıklığı ve otomatikliği açısından CLAAS daha çekici geliyor. Birde beni kabin konusu CLAAS ' a yöneltti. JD nin kabini hakkaten çok ufak bir kabin. Hafif etine dolgun bir şöforseniz inip binmekte çok sıkıntı çekersiniz. Direksiyonu kaldırmadan zor inersiniz gibime geliyor. Aynı zamanda CLAAS ' ın kontolleride daha ergonomoik geliyor. Ulaşım ve yönetimi daha kolay. CLAAS ' ı seçmemin bi diğer nedenide motorunun JD olması. JD motoru ve üzerindeki şanzımanla bence JD ' den daha çekici oluyor. Daha performanslı olduğunu düşünüyorum.....

alipasalierkan link=topic=6024.msg63495#msg63495 date=1218144250' Alıntı:
Bence CLAAS daha uygun. Biz ARES ' i aldığımız zaman ya JD ya CLAAS alacaktık. O zaman ben her ikisinide inceledim. Özelliklerini karşılaştırdım. Beni CLAAS ' a yönelten başlıca neden şanzıman oldu. Çünkü ülkemizde JD ' nin CLAAS gibi otomatik şanzımanlısını görmedim. Şanzıman konusunda CLAAS hakkaten çok iyi. Kullandıkça şanzımanın faydalarını görüyorum. İyiki de alırken CLAAS ' ı almışım diyorum. Çünkü otomatik vites geçişleri olsun. 4 kademe 6 vites ile toplam 24 seçenek sunması her işte yakıt ve zamandan büyük fayda sağlıyor. Ama bir JD almış olsaydım. Tarlada o kadar fazla vitese seçeneğim olmayacaktı. 4 vites arasında kalacaktım. Bu yüzden vites sıklığı ve otomatikliği açısından CLAAS daha çekici geliyor. Birde beni kabin konusu CLAAS ' a yöneltti. JD nin kabini hakkaten çok ufak bir kabin. Hafif etine dolgun bir şöforseniz inip binmekte çok sıkıntı çekersiniz. Direksiyonu kaldırmadan zor inersiniz gibime geliyor. Aynı zamanda CLAAS ' ın kontolleride daha ergonomoik geliyor. Ulaşım ve yönetimi daha kolay. CLAAS ' ı seçmemin bi diğer nedenide motorunun JD olması. JD motoru ve üzerindeki şanzımanla bence JD ' den daha çekici oluyor. Daha performanslı olduğunu düşünüyorum.....

JD eski kurt fakat CLAAS teknoloji ergonomi ve prosesinde adeta kafa tutar gibi biri geri kaldıda biri atakmı yaptı acaba unutmayalım 70-80 li yılların rekabet felsefesi yok artık ben bir ürün yaparım sen tüketicisin eninde sonunda alırsın öyle değil artık

RENAULT şanzumanda başarılı ...pist yarışlarını zamanında transmisionu sayesinde kazandığını düşünüyorum.. yanılmıyorsam , claas ın transmision sisteminin tasarımı renault a ait...saygılar...

atilla link=topic=6024.msg63766#msg63766 date=1218216515' Alıntı:
RENAULT şanzumanda başarılı ...pist yarışlarını zamanında transmisionu sayesinde kazandığını düşünüyorum.. yanılmıyorsam , claas ın transmision sisteminin tasarımı renault a ait...saygılar...

atilla abi ayrıca renault motordada iyi bence fransızların mekaniğini beyeniyor ve takdir ediyorum

sawyer link=topic=6024.msg63801#msg63801 date=1218219670' Alıntı:
arkadaşlar claas jd ' nin terk ettiği motoru olan yine jd olan motoru kullanıyor.
bilgilerinize
saygılar

Terk edilen birşey olduğunu sanmıyorum. Zaten motor özel CLAAS ' a üretiliyor. Mantar kafalı. ARION ' larda ve AXION ' larda son teknoloji commonrail JD motor var neresi terk edilmiş bilemiyorum. ARES ve CELTIS ' te de bir önceki segmentteki TIER2 motor var buda bir önceki teknolojiden..... Euro 1 motorlu CLAAS görmedim hiç.....

alipasalierkan link=topic=6024.msg63808#msg63808 date=1218220246' Alıntı:
Terk edilen birşey olduğunu sanmıyorum. Zaten motor özel CLAAS ' a üretiliyor. Mantar kafalı. ARION ' larda ve AXION ' larda son teknoloji commonrail JD motor var neresi terk edilmiş bilemiyorum. ARES ve CELTIS ' te de bir önceki segmentteki TIER2 motor var buda bir önceki teknolojiden..... Euro 1 motorlu CLAAS görmedim hiç.....
hitap şekli biraz ağır olmuş...bir abi olarak onaylamıyorum....

al bendende okadar bilmiyorsa öğretelim gösterelim sinirimizi yansıtmayalım derim mesajın düzeltilmesini talep ediyorum

yakişmamış bu yorum delıkanlılığa