Herkes arabasını paylaşsın :)

Ynt: Herkes arabasını paylaşsın :)

Dqn link=topic=53932.msg566577#msg566577 date=1332173152' Alıntı:
Arabası olan var olmayan var bu ne terbiyesizlik...

muhammed niye kızıyorsun arabası olanlarda eşşek gibi çalışarak alıyor . herkesin alınteri seninde varsa koy yoksa allah kaza bela vermesin de geç . yani neden kızdın anlamadım . herkes çalışarak alıyor

XxXEsinti66 link=topic=53932.msg566591#msg566591 date=1332173792' Alıntı:
muhammed niye kızıyorsun arabası olanlarda eşşek gibi çalışarak alıyor . herkesin alınteri seninde varsa koy yoksa allah kaza bela vermesin de geç . yani neden kızdın anlamadım . herkes çalışarak alıyor
Eyvallah Fatih.
Dqn link=topic=53932.msg566577#msg566577 date=1332173152' Alıntı:
Arabası olan var olmayan var bu ne terbiyesizlik...
Doğan sana hak veriyorum.Konuyu açmadan önce böyle bir yorum geleceğini tahmin etmiştim.

kuru kuru resimle paylaşmayın.
artı ve eksilerini
degerini ,yakıtını yakıt türünü buna benzer konuları da açıklayın.
faydalı olsun konu.

köylü link=topic=53932.msg616211#msg616211 date=1343040379' Alıntı:
kuru kuru resimle paylaşmayın.
artı ve eksilerini
degerini ,yakıtını yakıt türünü buna benzer konuları da açıklayın.
faydalı olsun konu.
Peki açıklayım bizimkini;Yakıtı fazla.Performans Çok fazla.9 saniyede 105 e çıktım.Zorlasam 9 saniyede 120-130 da çıkarım.2.5 motor.133 ps

doganbey1 link=topic=53932.msg616732#msg616732 date=1343173578' Alıntı:
Emin napıyon len ;D Bu pikap kardeşim.
abi gel performansını gör.İnanmayanlara canlı olarak gösterdim :D Gel sende gör :) 2 km lik iki köyün arasında asfalt yol var orada 150 ye geliyorum.Ama 150 ye gelmemle frene asılmam bir oluyor :D

Arabayı alalı 1 ay olmadı Temmuz 3 ünde binmeye başladım, sıfır turneo connect glx gümüş gri, resim falanda çekmediydim henüz ama bu topiği görünce hemen yazayım dedim, soracaklarım var arkadaşlara, koltuk kılıfı bile alamadan harmana çıktım araba daha 200 km deydi sanırım tozlu tarla yollarına daldım biçerdövere kamyona tarla göstermek için gece gündüz tarla yollarında dolandım durdum, şimdi 1200 km de falan, bunda tdci motor var yani turbo, toz aldırma hapı yutarsın dediler içime bi şüphe düştü alır almaz toz toprak yolda araba tanınmaz hale geldi bile, harman bitti yıkattım koydum nadaslarakazayağı disk vb. sürdüm traktörle, bir haftadır evde yatıyorum arabaya doğru dürüst düzgün yolda binemedim ramazanlıkda tembellik yapıyorum.

Şimdi bakıyorumda connect kullanan epey çiftçi arkadaş var, acaba bu toz olayını nasıl çözüyorlar, duyduklarım abartımı yoksa gerçek payı varmı, tozdan dolayı sorun yaşayan varmı? sık sık hava filtresi değiştirmekmi lazım ne yapmalı yoksa bişey olmaz normal bakımına kadar binmeye devam edeyimmi diye sormak geldi aklıma, aslında binek araba almaya gitmiştim bunu sattılar bana bişekilde, bende böyle bişey kullanmamıştım baktım fena değil alıverdim işte, pişman değilim hoşuma gitti arabadan geniş nede olsa, ama içime bi şüphe düştü azcık, eğer cevaplayan aydınlatan olursa şimdiden teşekkürler, Allah herkese kazasız belasız arabasına binmek nasip etsin, işini gücünü rast götürsün.

[size=10pt]Bunlarda benden[/size]

1011549n.jpg

By babazulaua at 2012-07-31
1011541.jpg

By babazulaua
1011424d.jpg

By babazulaua

bull trakmarket link=topic=53932.msg618004#msg618004 date=1343762229' Alıntı:
Arabayı alalı 1 ay olmadı Temmuz 3 ünde binmeye başladım, sıfır turneo connect glx gümüş gri, resim falanda çekmediydim henüz ama bu topiği görünce hemen yazayım dedim, soracaklarım var arkadaşlara, koltuk kılıfı bile alamadan harmana çıktım araba daha 200 km deydi sanırım tozlu tarla yollarına daldım biçerdövere kamyona tarla göstermek için gece gündüz tarla yollarında dolandım durdum, şimdi 1200 km de falan, bunda tdci motor var yani turbo, toz aldırma hapı yutarsın dediler içime bi şüphe düştü alır almaz toz toprak yolda araba tanınmaz hale geldi bile, harman bitti yıkattım koydum nadaslarakazayağı disk vb. sürdüm traktörle, bir haftadır evde yatıyorum arabaya doğru dürüst düzgün yolda binemedim ramazanlıkda tembellik yapıyorum.

Şimdi bakıyorumda connect kullanan epey çiftçi arkadaş var, acaba bu toz olayını nasıl çözüyorlar, duyduklarım abartımı yoksa gerçek payı varmı, tozdan dolayı sorun yaşayan varmı? sık sık hava filtresi değiştirmekmi lazım ne yapmalı yoksa bişey olmaz normal bakımına kadar binmeye devam edeyimmi diye sormak geldi aklıma, aslında binek araba almaya gitmiştim bunu sattılar bana bişekilde, bende böyle bişey kullanmamıştım baktım fena değil alıverdim işte, pişman değilim hoşuma gitti arabadan geniş nede olsa, ama içime bi şüphe düştü azcık, eğer cevaplayan aydınlatan olursa şimdiden teşekkürler, Allah herkese kazasız belasız arabasına binmek nasip etsin, işini gücünü rast götürsün.
bende de 2006 model tourneo connect var. toz zaten turbonun en büyük düşmanıdır ve fazla tozlu ortamlarda çalışan turbolu araç eğer hava filtresi iyi değilse veya sık değiştirilmediyse turbonun ömrünün kısalmasına neden olur. eğer sen de fazla tozlu yollarda kullanıyosan normalde her 10.000km bakımında hava filtresi değişirken sen 5.000 kmde bir değiştirirsin. fakat öyle söylendiği gibi turbo hemen arıza vermez. tozlu ortamlarda sık hava filtresi değişimi turbonun ömürünün uzatır...

Deliorman link=topic=53932.msg618005#msg618005 date=1343762587' Alıntı:
[size=10pt]Bunlarda benden[/size]

1011549n.jpg

By babazulaua at 2012-07-31
1011541.jpg

By babazulaua
1011424d.jpg

By babazulaua
bizdede 2011 connect var bende köy yerinde tarlaya fln sürekli gidiyorum 10.000 lik bakımını yaptırınca değiştirdim bi sıkıntı yoktu yani anlayacağın tarlaya çayıra gitmekle o arabanın turbosuna bişey olmaz toz toprakta değişirsin filtreyi gönül rahatlığıyla gaz bas çok rahat araba ve geniş yakıtına gelince de benim araba 75ps kilometreye 25 kuruş yakıyor ortalama acaba diğer connect kullanıcılarının araçları ne alemde yakıt olarak