ANASON EKİMİ HAKKINDA YARDIM

Arkadaşlar mrb.
cumartesi günü 80 dekar anason ekmeyi düşünüyorum. bizim bölgede yaklaşık 4 yıldır anason ekiliyor ben ilk defa ekicem. internetten araştırdığımda 45 cm sıra arasıyla ekildiği söyleniyor ama bizim buralarda normal mibzer ile buğday gibi ekiliyor. 45 cm sıra arası ile anason ekimini deneyen varsa, yada anason tarımı hakkında tecrübesi olan arkadaşlar varsa bilgierine ihtiyacım var.
şimdiden çok teşekkür ederim.

Arkadaşlar mrb.
cumartesi günü 80 dekar anason ekmeyi düşünüyorum. bizim bölgede yaklaşık 4 yıldır anason ekiliyor ben ilk defa ekicem. internetten araştırdığımda 45 cm sıra arasıyla ekildiği söyleniyor ama bizim buralarda normal mibzer ile buğday gibi ekiliyor. 45 cm sıra arası ile anason ekimini deneyen varsa, yada anason tarımı hakkında tecrübesi olan arkadaşlar varsa bilgierine ihtiyacım var.
gecen hafta ektim 60 dekar 16 cuvala 50kg anason karistirdim ve mibzerin gubre bolumunden 15 16 kg ayarda attim

Arkadaşlar mrb.
anason zahmetli iş biraz yagmur yerse gelisme doneminde kararir tarlanin bir tarafi erken olgunlasir bir tarafi gec olgunlasir otu çopu var onlari ayiklamak lazim sulamak lazim bicer dover ile doveceksin