BUGÜN, İTİBARIYLE BİZİM İÇİN İŞ SEZONU BAŞLAMIŞTIR

Ynt: BUGÜN, İTİBARIYLE BİZİM İÇİN İŞ SEZONU BAŞLAMIŞTIR

bereketli olsun..maşallah su bol..topragınız biraz taşlı gibimi..bide bu karık sulamada hasat zamanı biçerin canı cıkıyodur sizin oraları biçerken ..karıklarda beşik gibi sallanır biçer (ama iyde olur hiç olmazsa hızlı biçim yapamazlar)bol kazançlı yıllar..

tümosan 8095 link=topic=53986.msg567195#msg567195 date=1332437376' Alıntı:
bereketli olsun..maşallah su bol..topragınız biraz taşlı gibimi..bide bu karık sulamada hasat zamanı biçerin canı cıkıyodur sizin oraları biçerken ..karıklarda beşik gibi sallanır biçer (ama iyde olur hiç olmazsa hızlı biçim yapamazlar)bol kazançlı yıllar..

eskıden pamuğun suyunu ufak taşlarla salma sulamada ayarlardık taş yok salma sulama yağmurlamadan daha verimlidir dönüm başına sulu buğdayda biçerciye 2tl fazla veriyoruz

valla ne yalan söyleyim buğdayda karık olayını ilkdefa gördüm :) kolay gelsin..bu arada konu TLA olunca ömerfaruğa değinmeden geçmemişsiniz :D

Kolay gelsin bereketli olsun bizden önce sulayanda varmış bende dilekçe verdim bu gün yarın trafoyu açtıracağım ve yağmurlamayla birkaçgüne gübre atacağım ekinlere.

kolay gelsin karıkların icindemi bugday ekili sulanacak arazi ne kadar verimler bugdayın cinsi hakkında bilgi alabilirmiyim ben en iyi verimi yagmurlama sistemiyle alıyorum