Led Çalışmasına Dikkat.!!!

Ynt: Led Çalışmasına Dikkat.!!!

Allah korusun motor yanar ekmek teknesi..:( Geçen yılda bizimki garajda şasi mi ne yapmış bişeyler olmuş gittik akü tamamen bom boş..:) İyiki bişey olmamış :) Artık traktörü bırakıp gittiğimizde kutup başlarından bir tanesini çıkarıyorum emniyet için.

demneyin böle yav caydırcanız beni 3 aydır led örenmeye çalışyorm. led aldım lehimleddim. 2mt kablo aldım her şey hazır. alcağım yeri düşündüm ne kadar yer gider baktım herşey tm :D caydırcanız beni

Çağrı link=topic=53992.msg567515#msg567515 date=1332454662' Alıntı:
Bırakın ledciler bu işleri pavyona döndürmeyin motorları bak sonra allah muhafaza ateş topu olur :D herşeyin orjinali güzel fazla kurcalamamak lazım :)
Yanarrlıı, dönerlii.:D Avea bayisimi, alt tarafı tarım traktörü.

nailyetek link=topic=53992.msg567518#msg567518 date=1332454832' Alıntı:
Yanarrlıı, dönerlii.:D Avea bayisimi, alt tarafı tarım traktörü.
:D benim de ruhum yaşlı heralde,geçen köyden birkaç gençle bakarken denk geldi ömerfarukun ledler,çok hoşlarına gitti ne güzel biz de yapsak diye ;D

böyle şeylerde dikkatli olunması lazım ve en azından bir tane ana şaseyi kesen anahtar olması lazım traktörde kabin içine konulursa kullanım rahatlığı ve emniyeti olur traktörden ineceğin zaman kapatırsın emniyetini alınsın harhangi bir duman gördünmü kapa gitsin :D
aslında en iyisi bizim enterdeki sistem bütün elektrik tesisatı önde sadece kısaları yanan tek göz lamba , şarj ve marş kabloları aküde elinin altında zaten :D
yada ledçilere bir önerim şu yeni nesil sigortalar var killanımı pratik onlardan takacaklar
yoksa son pişmanlık fayda etmez onca yıllık emeğiniz kül olur... :( paylaşım için teşekkürler abi

enter link=topic=53992.msg567662#msg567662 date=1332513244' Alıntı:
böyle şeylerde dikkatli olunması lazım ve en azından bir tane ana şaseyi kesen anahtar olması lazım traktörde kabin içine konulursa kullanım rahatlığı ve emniyeti olur traktörden ineceğin zaman kapatırsın emniyetini alınsın harhangi bir duman gördünmü kapa gitsin :D
aslında en iyisi bizim enterdeki sistem bütün elektrik tesisatı önde sadece kısaları yanan tek göz lamba , şarj ve marş kabloları aküde elinin altında zaten :D
yada ledçilere bir önerim şu yeni nesil sigortalar var killanımı pratik onlardan takacaklar
yoksa son pişmanlık fayda etmez onca yıllık emeğiniz kül olur... :( paylaşım için teşekkürler abi
haklısın kardes :)

abi bende yapacaktım led ama daha 2-3 hafta önce dayımında motoru yandı bu elektirik kablolarından mf 285 s idi 98 model valla motor gözümüzün önunde yandı yanına varamadık . resimleri var atarım sonra

led için güvenli yerlerden elektriği alırsanız hiçbirşey olmaz bu güvenli yerler nereler ?
-teyp
-lambalar (sigorta bulunan lambalar)
direk elektriğin traktör içi aksamlara dağıtıldığı yerlerden alırsanız şasi yapma oranınız çok yüksektir ve şasi yaparsa bunu kesecek herhangi bir sigorta bulunmamaktadır...
bağlanılan yerler çok karmaşık paneller veya noktalar olmamalıdır çünkü bağladığınız kablonun sarsıntıdan diğerlerine şasi yaptırma oranı yüksektir
eğer sigortasız bir noktadan bağlanacak başka uygun yer bulamazsanız sigorta alıp bağlayınız
bu tür amaçlarda kullanılan yaygın sigorta çeşidi:
http://www.google.com.tr/imgres?q=elektronik+sigorta&um=1&hl=tr&sa=N&biw=1366&bih=667&tbm=isch&tbnid=F4tIbBDEogTsJM:&imgrefurl=http://320volt.com/sigorta-resimleri-cam-sigortalar-smd-sigortalar/&docid=uiBQ71lF0IdiDM&imgurl=http://320volt.com/wp-content/uploads/2010/09/sigorta-resimleri-fuse-images.jpg&w=295&h=221&ei=aCBvT6_3HYyZ8gPtmbi_DQ&zoom=1&iact=hc&vpx=793&vpy=219&dur=811&hovh=176&hovw=236&tx=130&ty=124&sig=116127102470506054854&page=2&tbnh=145&tbnw=193&start=18&ndsp=24&ved=1t:429,r:3,s:18

hişşşşt noluyo la burda, biri Ömer Faruk Koç ' mu Dedi ;D ;D led mi dediniz? ;D ;D

saka bi yana agalar akünün + kutup kablosuna bi sartel attırmak lazım kaputun dısına ;)

ledlere gelicek olursak; valla yaparken bilen ve titiz birisi yapmalı die düşnüyorum, 1 tane acık yer kalmamalı, özellikle dıs mekana yapılıyosa ;)
onun dısında yaparken iki ucu sase yaptırsanız bile tesisatınız guvvatlı ;D ise bi sorun cıkmaz ;) :D

o kadar da korkulucak bişy değil bu elektrik işi, sadece biraz bilgi ve biraz titizlkik istiyor die düşünüyorum ;)

omerfarukkoc link=topic=53992.msg568773#msg568773 date=1332694756' Alıntı:
hişşşşt noluyo la burda, biri Ömer Faruk Koç ' mu Dedi ;D ;D led mi dediniz? ;D ;D

saka bi yana agalar akünün + kutup kablosuna bi sartel attırmak lazım kaputun dısına ;)

ledlere gelicek olursak; valla yaparken bilen ve titiz birisi yapmalı die düşnüyorum, 1 tane acık yer kalmamalı, özellikle dıs mekana yapılıyosa ;)
onun dısında yaparken iki ucu sase yaptırsanız bile tesisatınız guvvatlı ;D ise bi sorun cıkmaz ;) :D

o kadar da korkulucak bişy değil bu elektrik işi, sadece biraz bilgi ve biraz titizlkik istiyor die düşünüyorum ;)
aslında ledin bağlandığı yerlerde şasi olsa pek problem olmaz diye düşünyorum traktörü yakabilecek kadar yüksek voltajlı yerlerde kaputun içindki kablolardır kabin içine o kadar yüksek elektrik gelmez
ama dediğin gibi en güvenlisi aküye bi sigorta koymak