Erkunt, Konya Tarım Fuarı’nı Rekorla Kapattı

Türk sanayisinin duayenlerinden Konyalı İşadamı Mümin Erkunt’un arzusuyla kurulan ve kısa sürede sektör liderleri arasına yükselen Erkunt Traktör, Konya Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı’nda büyük segment modelleriyle güç gösterisi yaptı. KIYMET 90, KUDRET 100 ve HAŞMET 110’un çok büyük ilgi gördüğü fuarda, 217 traktör satan Erkunt, fuarda kendi satış rekorunu kırdı. 41 ülke ve 75 ilden ziyaretçi ağırlayan 10. Tarım, Hayvancılık ve Süt Endüstrisi Fuarı, 215 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti.
Büyük beygir sınıfında Erkunt farkı
Tüm modellerde olduğu gibi bu serinin de Türk çiftçisi tarafından ilgiyle karşılandığını vurgulayan Yurtiçi Satış Müdürü Tolga Saylan, “Tüm yeni model tanıtımlarımızda olduğu gibi, bu modellerimizin de Türk çiftçisi tarafından ilgiyle karşılanması bizleri çok mutlu etti. Çiftçilerimizin istek ve önerileri doğrultusunda ürettiğimiz yeni modellerimiz Kıymet, Kudret ve Haşmet fuarda tam not aldı. Çiftçilerimiz özellikle vites topuzundaki düğme ile debriyaja basmadan vites değiştirilebilen buçuklu şanzıman sistemi, traktöre inip binmeden ekipman ayarlayabilmeleri için çamurluğa yerleştirdiğimiz hidrolik kaldırıcı düğmeler, römork frenlemesini sağlayan çift hava tüplü kompresör, 4 hızlı kuyruk mili ve tropik klima konusunda memnuniyetlerini fuar boyunca dile getirdiler. Fuarda 217 adetlik bir rekor satış gerçekleştirdik. Standımızda bizi ziyaret eden, beğeni, görüş ve önerileriyle bizi onurlandıran herkese teşekkür ederim” dedi.
Erkunt Traktör Sanayii A.Ş. hakkında
Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu üretim tesislerinde üretilen Erkunt Traktörleri, hiçbir dünya markasının lisansına bağlı kalınmadan, Türkiye’nin, Türk mühendisleri tarafından tasarlanmış ilk yerli tasarım, yakıt tüketimi noter huzurunda belgelenmiş ve 3 yıl garantili tek traktörleridir. Traktör üretimine 2004 yılı Eylül ayında başlanmış, satışlar kısa sürede Türkiye’nin büyük bir kısmına yayılmıştır. Türkiye çapında 94 yetkili satıcı, 161 satış noktası ve 295 yetkili servis ile yapılanmıştır. ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesi, ISG-OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi, ISO 10002 Müşteri Memnuniyeti ve Şikâyet Yönetimi Standardı Belgesi ve tüm traktör modellerine Avrupa Birliği Homologasyon Raporu almıştır.

Ynt: Erkunt, Konya Tarım Fuarı’nı Rekorla Kapattı

haberin kaynağı önemli satış adadi belki olabilir toptan belli ülkelere verilmişte olabilir ,yalnız bu noter huurunda en az yakan erkun farklımı burada alan arkadaşlar yakıtına dayanamadılar 50 ye aldıkları nimetleri 34 re bayiye geri verdiler

çok iyi gidiyor erkunt yenilikleri ve seçenekleri sürekli artırıyor kimse pişman falan değil ki her yıl satış adetleri artıyor yeni seriler ile pazarda payı daha da artacaktır mutlaka erkuntu tebrik ediyorum

arkadaşlar fuar girişinde kimin ne kadar sattıgı yazıyordu zaten 1 nh 215 2, tumosan 202 3,valtra hattat 148 4,erkunt78 gerisinde dikkatimi çeken fent oldu 37 traktör satmış tabi ben 3.günü gittim bunları not almıştım