Yeni CLAAS AXOS 2009 Ürünü....!!!

Arkadaşlar işte karşınızda CLAAS' ın 2009 Ürünlerinden AXOS. Arkadaşlar AXOS serisi CELTIS' in yeni modeli. CLAAS Renault' u satın aldıktan sonra sadece CELTIS' i değiştirmemişti. Artık CELTIS serisinide geliştirerek kendi istediği özelliklerde AXOS' u yarattı. Resimde de gördüğünüz gibi AXOS yeni dizaynlı kaporta ve kabine sahip. Onun dışında Hollandacadan çevirebildiğim özellikleri. TIER 3 commonrail motorlu olması(74-100hp arası), 10x10-20x20-30x30 eletro-hidrostatik şanzımana sahip olması. Daha ayrıntılı özelliklerini ve resimlerini bulabildiğimce sizlerle paylaşacağım şimdilik bu kadar... oksa-*
nieuwsimg_533_600_scl.jpg

Ynt: Yeni CLAAS AXOS 2009 Ürünü....!!!

Mustaf-a Eskisehiri link=topic=6036.msg63485#msg63485 date=1218143111' Alıntı:
Kabin güzel olmuş ama telafi eder dediğim halde düzeltmediği bir hatası var. Kabin kapının açılma yönü yanlış bence, arka tekerlere doğru açılmalıydı. Bilgilendirme için sağol Erkan.
Mustafa o kapıların öyle açılmasının bir sebebi var. Ama bende tam olarak bilmiyorum. Çünkü o kapılar açıldığı zaman 180 derece açılıyor. Aynı zamanda 180 derecede kapı kitleniyor. Kapıyı yerinden oynatamıyorsun. Yani tarlada kapı 180 derece açık kullanabiliyorsun. Fakat hangi işler için o kapı sistemi yararlı oluyor onu tam bilmiyorum. Ama balya ve ot hasatı işlerinde yurt dışında CELTIS ' i bu yüzden tercih ediyorlar. Ülkemizde de balya işlerinde kapıların 180 derece açık sabitlenmesi yararlı oluyormuş diye duydum. Ama tam yararı nedir bilmiyorum.

alipasalierkan link=topic=6036.msg63487#msg63487 date=1218143372' Alıntı:
Mustafa o kapıların öyle açılmasının bir sebebi var. Ama bende tam olarak bilmiyorum. Çünkü o kapılar açıldığı zaman 180 derece açılıyor. Aynı zamanda 180 derecede kapı kitleniyor. Kapıyı yerinden oynatamıyorsun. Yani tarlada kapı 180 derece açık kullanabiliyorsun. Fakat hangi işler için o kapı sistemi yararlı oluyor onu tam bilmiyorum. Ama balya ve ot hasatı işlerinde yurt dışında CELTIS ' i bu yüzden tercih ediyorlar. Ülkemizde de balya işlerinde kapıların 180 derece açık sabitlenmesi yararlı oluyormuş diye duydum. Ama tam yararı nedir bilmiyorum.

Onu biliyorum, fotolarda çok gördük ama kapıyı açık tutmayı hiç sevmedim için bu stil hoşuma gitmiyor. Yani klimalı bir traktörde kapının sürekli açık kalmasını sağlayacak bir sistem mantıksız. Seninde dediğin gibi mutlaka bir amaç için böyle yapılmış olmalı. Yoksa normal zamanda çok kullanışsız.

teker boyutlarında , büyüme göze çarpıyor..kabin geniş ve ferah..ön farlar kilasik claas farı, ARİON daha modern duruyor...erkan eline sağlık....

Bence far tasarımı değişseydi daha iyi olurdu...Celtisten eser kalmızda o zaman...

Kapıların öyle açılmasıda, düşük hp ' li traktörlerde klima motorun performansını daha çok etkilediği için bazı işlerde klimayı kullanmayıp performansı attırmak olabilir mi ? Acaba... :S