Garaj yükseltme

Arkadaşlar garaj 285 in garajı oldugundan erkunt sıgmamıştı.Ondan komşunun garajına koymuştuk.Hemen hemen yarım metre yükselmesi gerekyor tam sıgması içn ama biz 1 metre yükseltmek istiyoruz sizce ne kadarlık bir masraf olur garaj fazla büyük degil 70 80 m kare hem çatı olarak hemde saç ile yapılırsa hangisi iyi olur ve maliyetleri ne kdr olur.

Ynt: Garaj yükseltme

Dqn link=topic=54054.msg568334#msg568334 date=1332611333' Alıntı:
Çatıları saçları indirirsin yere. Ondan sonra 1 metre duvar eklersin tamamdır masraf olarak 1 metre tuğla ve çimento filan işçi parası.
Yanlış anlamışsın dostum beni :) garaş çatılı saç degil yani yükselttikten sonra saç mı yapsak yoksa gene çatımı çaktırsak ve yükseltme falan ne kdr lık masraf açar diye sormştum

sami ÖZKAN link=topic=54054.msg568337#msg568337 date=1332611655' Alıntı:
:) işi uzatma erkunttan kestir
Kestiriyimde kardeş nereye kdr kabinin üstü yan yana getirdik kirişi geç kirişten 2 karış yukarı çıktı td95 daha alçak geldi erkunttan :)
stulu link=topic=54054.msg568341#msg568341 date=1332611833' Alıntı:
saç olursa kışın soğuk olur, ama çatı yaparsan kışın daha sıcak olur, donma problmi için, saç yaparsan daha ucuza olur
teşekkürler yorum için
XxXEsinti66 link=topic=54054.msg568342#msg568342 date=1332611924' Alıntı:
şimdi bence kapı tarafından girmiyor iç tarafı yüksek ise kapının yani girişten aşşa dogru eş öyle daha iyi
ilk başta öyle yapcaktık sadece traktöre göre bu seferde yaklaşık 50 60 cm kazmak gerekiyor bide temelin kayma ihtimalide var

yükseltmişken biraz fazla uzatın ilersini düşünün daha yüksek bişey girese felan ilerde saç yaparsan ilerde pas yapçak boyaman lazım hem hafif bi yağmurda altında duramasın dolu yağıyo gibi ses yapıyo ama ucuz olur imkanın varsa yap çatıyı bak işine

bizde de alçak eski garaj vardı 2 duvarını ve üstünü yıktık 4 metre yükseklik yaptık beton tabla attık kapı falan demir yani eksiksiz sıvası boyası yaptık 20-25 milyar gitti altına da tekrar demir döşedik direk diktik temiz bir şey oldu ama çok para gittisürekli lazım garaj sen nasıl bir şey yapacan gidecek para ona bağlı

Hebun021 link=topic=54054.msg568350#msg568350 date=1332612526' Alıntı:
Profil ve sactan yap cati falan ugrasma bence .
İlerde ugraşmakta istemiyoruz ama.
Ertuğ Aslan link=topic=54054.msg568353#msg568353 date=1332612828' Alıntı:
yükseltmişken biraz fazla uzatın ilersini düşünün daha yüksek bişey girese felan ilerde saç yaparsan ilerde pas yapçak boyaman lazım hem hafif bi yağmurda altında duramasın dolu yağıyo gibi ses yapıyo ama ucuz olur imkanın varsa yap çatıyı bak işine
İmkan olsa yeni garaj yapcaz ama imkan olmayınca mecburen 1 metre olsa 3,5 mtre yükseklik oluyor oda ideal ses falan önemli degil ama paslanma falan durumu kötü
phantomerkunt link=topic=54054.msg568356#msg568356 date=1332612945' Alıntı:
bizde de alçak eski garaj vardı 2 duvarını ve üstünü yıktık 4 metre yükseklik yaptık beton tabla attık kapı falan demir yani eksiksiz sıvası boyası yaptık 20-25 milyar gitti altına da tekrar demir döşedik direk diktik temiz bir şey oldu ama çok para gittisürekli lazım garaj sen nasıl bir şey yapacan gidecek para ona bağlı
Kardeş ben üsteki çatıyı komple söktürüp tugla veya pireketle 1 metre yükseltcem eger arasında pek fark olmazsada çatıyı tekrar çaktırcam eger fazla fark varsa saç yaptırcam galiba kapı falanda yaptırmıcaz sadece yükseltcez

bizim garajın içinde 3tane büyük tahta kiriş var 3105 sığmayınca en öndeki kirişi kirokiyle kaldırdık altını destekleyerek 1karış yükselttik çatı biraz yamuldu ama olsun ;D şimdi milimetrik giriyo ama 2.kirişe gelince yine kalıyo o yüzden garaj boşta olsa motorlar kapının ağzında duruyo :) :D bizde en kısa zamanda yükseltmeyi düşünüyoruz..Garaj bağımsızsa senin iş kolay bizimki ekmek evi,ahır samanlık garaj hepsi tek çatı altında nasıl yapcaz bilmiyorm..

eger garaj tahtadansa kendinde yaparsın bızım eski turboya gore yapyıgımız garaj golda ufak geliyodu motorun hidrolikle kaldırıp taş koyduk ama yeni agaç getirdik orta kirişlere simdi tam giriyo eskiden ben giremezdim şimdi gözüm kapalı sokuyom