SEZONU AÇTIK EKİNLERE YAĞMURLAMA İLE GÜBRE ATIYORUM

Ynt: SEZONU AÇTIK EKİNLERE YAĞMURLAMA İLE GÜBRE ATIYORUM

Kolay gelsin Hacım, bizde kar sularının çekilmesini bekliyoruz, bu gün dolaştım tarlaları küçük derecikler şırıl şırıl akıyordu.:)

iyi valla sizinkiler yine iyi bizde daha yarım metreye yakın kar var ve güzden de hiç yeşermemişti nasıl olur bilmiyorum ama pek iyi olmıycak galiba

Kolay gelsin abi. Yağmurlama ile nitrat (%33) gübreside atılabilirmi ? Yağmurlama esnasında gübreler havaya karışıp uçmazmı ? Gübreyi nasıl karıştırıyorsunuz ? Ayrıntılı bilgi verebilirmisiniz teşekkürler..

Sağolun arkadaşlarım abilerim yorumlarınız için,bölgemiz kurudu ekinlerin pençesi kuruda nerdeyse şuan tarlalara ekim yapılabilir Muhammed %33 nitratta yağmurlama ile atılabilir biz bütün gübre çeşitlerini yağmurlama ile atıyruz sadece taban gübrelerinde kum olduğu için kazanda çökme yapıyor nitrattada biraz ince kum var ma sorun yaratmıyor biz nitratı genelde 3. suda atarız ekin başağı çıkarırken 2. suda amonyum sülfat(şeker) gübresi atacağım.

Teşekkürler yorumlar için,arkadaşlar tarifeli suluyorum gece 10 sabah 5 arası yarı fiyatı elektirik az önce geldim tarladan gece1 de tekrar gideceğim.Volkan tam olarak neyi soruyorsun anlamadımona göre açıklama yapayım.

hacimmet link=topic=54071.msg570058#msg570058 date=1332878801' Alıntı:
Teşekkürler yorumlar için,arkadaşlar tarifeli suluyorum gece 10 sabah 5 arası yarı fiyatı elektirik az önce geldim tarladan gece1 de tekrar gideceğim.Volkan tam olarak neyi soruyorsun anlamadımona göre açıklama yapayım.
gübre tankına bi giriş bide taliyemi verecez o bi ucunu alıcıya bağlıycaz galiba?..