NEW HOLLAND CX 860 İLE ÇELTİK HASADI

Ynt: NEW HOLLAND CX 860 İLE ÇELTİK HASADI

DoYrAnLı#2# link=topic=6040.msg63757#msg63757 date=1218215574' Alıntı:
Evet koray tam 12 den vurdun arazilerin bir araya getirilmesi. Tabii nekadar sağlıklı olur bilinmez..
ben şu kadarını söyleyim bizim burda 91 de yapılmış am şu anda miras yoluyla yine parçalanmış durumda bir hocam anlattı almanyada 1950 lerde yapılmış ve bir kanun çıkarılmış aileden bir çocuğa tarlalar devredilior mirasçıların parasını devlet ödüyor devlet 20 yıl içinde taksitle alıyor bu parayı çiftçiden çok mantıklı geldi bana

koraytm165 link=topic=6040.msg63760#msg63760 date=1218215934' Alıntı:
ben şu kadarını söyleyim bizim burda 91 de yapılmış am şu anda miras yoluyla yine parçalanmış durumda bir hocam anlattı almanyada 1950 lerde yapılmış ve bir kanun çıkarılmış aileden bir çocuğa tarlalar devredilior mirasçıların parasını devlet ödüyor devlet 20 yıl içinde taksitle alıyor bu parayı çiftçiden çok mantıklı geldi bana
katılıyorum....

güzel paylaşım emeğine sağlık

koraytm165 link=topic=6040.msg63760#msg63760 date=1218215934' Alıntı:
almanyadaki kanun fena değil ama bu güne kadar diğer mirascılarla anlaşmazlık yaşayan olmamış mı? sonuçta para var ama arazi yok

NsL link=topic=6040.msg63782#msg63782 date=1218218268' Alıntı:
güzel paylaşım emeğine sağlık
almanyadaki kanun fena değil ama bu güne kadar diğer mirascılarla anlaşmazlık yaşayan olmamış mı? sonuçta para var ama arazi yok

türkler almanyaya gitmeseydi aslında topraklar hep bir kişinin üzerinede kalabilirdi...
almanların çocuk yapma potansiyelleri olmadığından sorun olmayacak diye düşünüyorum..

yav bu çeltikte suyok anasını satam bizde paletliler suyun çamurun içinde gezio birde bnn gezdiği yer .............. şimdi toprak reformu bence sağlıklı değil çünkü senn ovada 10 dnm yerin var bayırdada 50 dnm yerin var adam gidip sana bayırdan 10 dnm verirse olurmu ben ce bu konu iyice trakklüp olarak incelenmesi gerekir ve tüm trakklüp halkına bilgi verilmesi gerekir yada olmazsa herkes kopyala yapıştır sora yazıcıdan çıkar ve çoğalt tüm çifçi mekanlarına dağıt alttada trakklüp imzası olarak...

Bu fotoğrafları biryerlerden alan arkadaş,
Sen eminmisin bunun çeltik olduğuna. Fotoğrafları aldığın sitenin altında çeltik yazdığına baksaydın keşke. Bu resimler hiç de çeltik harmanına benzemiyor. Eğer ki çeltik ise bu, o çeltikte ne kalite ne de verim kalmış demektir.

YOK BU TOPRAK REFORMUNDAN KASIT SADECE OVADA BULUNAN YERLERİ BİR ARAYA GETİRME CALIŞMASI...

SULU ARAZİLERİ YADA SULANA BİLEN ARAZİLERİ

TOPRAGIN VERİMİNE VE YOPRAGIN KALİTESİNE GÖRE BİR YAFTA ÇIKARIP HERKESE GÜZEL BİR PAYLAŞIM SUNACAKLAR TABİKİ YİNE ŞİKE OLABİLİR BU PAYLAŞIMI YAPANLARA YAKIN OLAN VEYA PROSEDÜRLERİ BİLENLER KENDİLERİNE BEGENDİKLERİ YERDEN ARAZİ AYIRTABİLECEKLER... AMA SAGLIK OLSUN PARCA PARCA 15 TANE VRİMLİ TARLAN OLACAGINA BİR ARAYA TOPLANSINDA VERİMSİZ OLSUN BİZ ONU VERİMLİ HALE GETİRİRİZ

diomedes link=topic=6040.msg63970#msg63970 date=1218273187' Alıntı:
Bu fotoğrafları biryerlerden alan arkadaş,
Sen eminmisin bunun çeltik olduğuna. Fotoğrafları aldığın sitenin altında çeltik yazdığına baksaydın keşke. Bu resimler hiç de çeltik harmanına benzemiyor. Eğer ki çeltik ise bu, o çeltikte ne kalite ne de verim kalmış demektir.

ÇELTİĞİ İLK DEFA GÖRMEDİM NASIL BİRŞEY OLDUGUNU BİLMEYECEK.

BİR İKİNCİSİ İNDİLİZCE SÖZLÜGÜNÜ AÇIP BAKARSAN RİCE IN ANLAMINI GÖRECEKSİN.

BİRDE GLOBAL BİR ISINMA SÖZ KONUSU FARKETTİYSEN ÇELTİK YANMIŞ ZATEN TABANI NASIL KURUMASIN....

Bir iletişim bozukluğu var.
Emin misin diye sordum sadece. O çeltik değil demedim. Zaten akabinde de ben benzetemedim ama eğer çeltikse bu çeltiğin ahı gitmiş vahı kalmış dedim. Ayrıca sadece merakımdan soruyorum. Bana bu resimleri aldığın siteyi ya da linki atar mısın? Teşekkürler