Trakkulüp Dostluğu

14.06.2009
19,061
1,839
Kütahya

Değerli arkadaşlar; trakkulüp sayesinde tanışma fırsatı bulduğum can dostum, güzel insan, forum Muhtarı Ağır Abi nickli arkdaşımızın bana kargo ile göndermiş olduğu aşı kalemlerini geçen yıl ağaçlara aşıladım. Bu benim hayatımda ki ilk aşı deneyimimdi ve başarılı olduğuma inandım. Bu gün bakmaya gittiğimde çok mutlu oldum, çünki; Atabey de odun olacak dal parçacıkları bizim köyümüzde hayat bulmuştu.
Elmave armut kalemlerinde başarılıydım, erikte pek şansımız olmadı.
Bu konuyu açarak kendisine bi kez daha teşekkür etmek istedim. Eğer bu ağaçlar meyva verirse ve bunlardan yiyen herkesin duası Hasan kardeşime ve trakkulüpe olsun İnşallah.
Trakkulüp olmasaydı; Isparta neree, Kütahya nere.?
Armut aşısı

Elma aşısı;

Tutmayan erik.:)

Bunlarda bizim fiğ arpa ve buğday tarlalrındaki son durum:)

Mısır anızına ekilen buğday:)

2 yıl önce yaptırdığım HİS Göleti;

Ynt: Trakkulüp Dostluğu

Bereketli olsun abi. İnşallah o ağaçlardan çuvallarla meyve toplarsın da o meyveler yüzlerce kişinin ağzını tatlandırır ve duaları da dilediğin herkese ulaşır. Dostluk güzeldir, hele ki bir şeyleri paylaştıkça çok daha güzelleşir o dostluk.

Ali SARAÇ link=topic=54123.msg569535#msg569535 date=1332802120' Alıntı:
güzel payla$ım .. kütahyadan ala$ehirede iniver bi gün nail abi bizdede var a$ılanacak agaçlar :)
Alaşehire yaz gelmiştir,:D ben aşı işinden hiç anlamıyorum bunlar ilk deneyimim.:)
Ahmed Gülsu link=topic=54123.msg569536#msg569536 date=1332802238' Alıntı:
Bereketli olsun abi. İnşallah o ağaçlardan çuvallarla meyve toplarsın da o meyveler yüzlerce kişinin ağzını tatlandırır ve duaları da dilediğin herkese ulaşır. Dostluk güzeldir, hele ki bir şeyleri paylaştıkça çok daha güzelleşir o dostluk.
Sağol teşekkürler Ahmet. Aminn, inşallah.

nailyetek link=topic=54123.msg569537#msg569537 date=1332802346' Alıntı:
Alaşehire yaz gelmiştir,:D ben aşı işinden hiç anlamıyorum bunlar ilk deneyimim.:)Sağol teşekkürler Ahmet. Aminn, inşallah.
geldi ala$ehire yaz açtı cicekler agaçlar :) a$ıya gelmezsen çayımızı içmeye gelirsin sende abi ..

Ali SARAÇ link=topic=54123.msg569538#msg569538 date=1332802439' Alıntı:
geldi ala$ehire yaz açtı cicekler agaçlar :) a$ıya gelmezsen çayımızı içmeye gelirsin sende abi ..
Nasip, inşallah yolumuz düşer uğrarız, Trakkulüp bu nelere kaadir.
doganbey1 link=topic=54123.msg569539#msg569539 date=1332802553' Alıntı:
maşallah ne güzel
Sağol Doğancan.

Köydekilere aşıdan anladığını falan söylersen,başına bir iş daha alırsın söylemedi deme. :) Sizin tarlalarda yabani ahlat ağaçları çoktu, onları da aşılamaya bak ki meyve verdiklerinde kırlarda dolaşan insanlardan çok hayır dua alırsın. :)

dostluğun meyvelerini yiyeceksin abi ne güzel ..artık muhtarın bir hatırası bu ağaç sana .
bu göl sanamı ait abi oradan sulamamı yapıyorsun su nerden geliyor oraya ..teşekkürler

Allah dostluğunuzu daim etsin abi,ağaç kültürü güzel şey de biz konyalılar mahrumuz biraz o kültürden ayrı mesele :) yıllar önce bir tarım mecmuasında okumuştum,harman zamanı tarlada röportaj yapan spiker söylüyor çiftçinin birine ' ' bu tarlanın başına ağaç ekseniz,yazın sıcak günlerde,gölgesinden faydalanırsınız diye ' ' adamın cevap şu : ' ' römork ne güne duruyor :D diyeceğim ben bunu biraz kültür meselesi olarak görüyorum..