Bag Bahçe İçin önerilerinizi bekliyorum.

Toplam 70 donumluk meyva bahçesinde kullanmak için traktör arıyorum. Alman menşeili oldugu için DEUTZ iyi seçim olabilir duşuncesi ile burada sormak istedim. Bu zamana kadar 240 mf kullandım. Senede bir pulluk ile ve senede 2-3 kez de ot kırmak için Toprak Frezesi (Rotovatör) ile çalışma yapıyorum. Her ne kadar Mf 240 ile şimdiye kadar idare etmeye çalıştıysamda çok zorlandım. Değiştirmenin zamanı geldiğini dusunuyorum. Yavsiyelerinizi bekliyorum ve bu işte kullanabilecek olduğum baska marka traktör tavsiyeniz varmıdır. Şimdiden cevaplarınız için çok teşekkurler.

Ynt: Bag Bahçe İçin önerilerinizi bekliyorum.

meyve bahçesinde kullanacaksnız alçak profilli modellerden bakmalısınız deutz un agrolüx modelleri yüksek ama arkadaşın dediği f 310 size uygun yükseklikte,ayrıca manevrayıda unutmamak lazım 4 çeker traktörlerin manevrası zayıftır çok gerekli değilse tek çeker de işinizi görür hem rahat manevra yaparsınız.mf 240 bu zamana kadar idare ettiyse 60-65 hp civarı bi traktör size yeterli olur fazlası yakıt tüketimini artırır tt65-mf 3060-erkunt nimet 70 meyveci olabilir

ekselans01 link=topic=54124.msg569679#msg569679 date=1332850773' Alıntı:
arazi yapınız engebeli mi düz mü?
turbo ilaçlaması yapacak mısınız?

Arazinin yapısı genel olarak duz sayılır. Turbo ilaçlama çok nadir olarak yaptıgım bir tercih ama MF240 ile yaparken bile sorun yasamadım.

Arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkr ediyorum tekrardan.

İnternette arıştırma yapıyorum ama sonuçta tam olarak netice alınmıyor fiyatlar konusunda. AGROPLUS F 310 ECOLINE-tt65-mf 3060-erkunt nimet 70 bunların yaklaşık olarak fiyatları nedir. Bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum.

Ayrıca bu Nimet 70 m (2WD) ve Nimet 70 m (4WD) ki bu 4x4 olan sanırım. Sitesinden baktıgımda aralarında pek bir fark göremedim. Fark nedir aralarında.

ne akdarlık bir bütceniz var söylersenız daha iyi yardımcı olabilirz.
şimdi 50binlik 60hp motorda var. 25bine de var.
nasıl bişe düşünüyorsunz. fiyat özellik yıl ? 2.elmi alcaksınız gibi ?
tt de güzel bahce işi yapablrler. alcaklar.
deutz same fln güzel motorlar işinize yrıcaktır.
nimet70m yi gördüm sallı ve baya alçaktı. güzel motora benziyordu çiftçekerdi.
3060 olabilr. bilgim yok
td olmaz

nh_fıat link=topic=54124.msg570293#msg570293 date=1332920239' Alıntı:
ne akdarlık bir bütceniz var söylersenız daha iyi yardımcı olabilirz.
şimdi 50binlik 60hp motorda var. 25bine de var.
nasıl bişe düşünüyorsunz. fiyat özellik yıl ? 2.elmi alcaksınız gibi ?
tt de güzel bahce işi yapablrler. alcaklar.
deutz same fln güzel motorlar işinize yrıcaktır.
nimet70m yi gördüm sallı ve baya alçaktı. güzel motora benziyordu çiftçekerdi.
3060 olabilr. bilgim yok
td olmaz

İlginiz alakanız için ayrıca tesekkur ederim.
MF240 takasta kullanmayı duşunuyorum. 12-14 bin arası ederi var. Kullanılmamıs Traktor tercihim.Toplam butçe kullanacağım kredi ile beraber 40-50 bin . Yani şu var kredi kullanımında 5 seneye dağıttıgımda ödemeyi sanırım çok aşırı faiz ödemesi olacak. Bu yuzden aylık ödeme seceneği kullanacam. 1500 tl lik ödemeler seklinde ve asagı yukarı 24 aylık kredi kullanacağım. Traktor guç-hp-tork gibi seylerden pek anlamıyorum sonuçta. 240MF kullandınmı kullandım işte. Kullandıgımdan biraz daha guclu olması tercihim. Arıza yapmasın-uzun yıllar kullanacağım birşey olsun istiyorum. Özellikle istedigim sey fiyatından ziyade sağlamlık.

urzaiz977 link=topic=54124.msg570651#msg570651 date=1332954966' Alıntı:
İlginiz alakanız için ayrıca tesekkur ederim.
MF240 takasta kullanmayı duşunuyorum. 12-14 bin arası ederi var. Kullanılmamıs Traktor tercihim.Toplam butçe kullanacağım kredi ile beraber 40-50 bin . Yani şu var kredi kullanımında 5 seneye dağıttıgımda ödemeyi sanırım çok aşırı faiz ödemesi olacak. Bu yuzden aylık ödeme seceneği kullanacam. 1500 tl lik ödemeler seklinde ve asagı yukarı 24 aylık kredi kullanacağım. Traktor guç-hp-tork gibi seylerden pek anlamıyorum sonuçta. 240MF kullandınmı kullandım işte. Kullandıgımdan biraz daha guclu olması tercihim. Arıza yapmasın-uzun yıllar kullanacağım birşey olsun istiyorum. Özellikle istedigim sey fiyatından ziyade sağlamlık.
anladım. çevrimiçiykende hemen sorayım. kullanılmamış motor derken 0 mı düşünüyorsunz yada pek kullanılmamış kmsi az olan bi motormu ? bütce iyi 2.el çok güzel motorlar bulursnz :)