JD 5700 sakın kaçırmayın

Ynt: JD 5700 sakın kaçırmayın

koraytm165 link=topic=6049.msg63632#msg63632 date=1218199070' Alıntı:
abi çiftçeker de olsa şu anda çeltikçiler lastikleri çıkarıp ince demir tekerlekler kullanıor youtube ta var ipsala balabancık yazarsan ordan izleyebilirsin saygılar

koraycım o ince tekerleri tavaların tesviyesinin bozulmaması ve izin daha kolay kapanması için kullanıyolar.

Bizim orada daha çok yandan kazıklı demir takıyolar.

öncelikle paylaşım için teşekkürler.

Ben sizlere kısaca bir açıklamada bulunmak istiyorum.
bu tarla daha önceden pullukla sürülmüş ve daha sonradan su doldurumluş tavalara.

Benim rotavatörle yaptığım işin aynısını yapmakta...

yok abi avrupadaki kisiler hep yagmur yagdigindan genellikle traktörlere bu takliyor bi ise yaradigi yok sadece camurda kalmamak icin... yani benim isvecte gördugum bu is icin baska ne ise yaradigi hakkinda bi bilgim yok...

atilla link=topic=6049.msg63630#msg63630 date=1218198909' Alıntı:
güzel paylaşım..çift çeker olmasına rağmen , palete gereksinme duyuluyor...
abi çift çekerin çamurda ben pek faydası olmadığını düşünüyorum bir köyde test etmişler tümo biri tek biri çift çeker tek çekerin çıktığı yerden çift çeker çıkamamışlar sonra çifte gitmişler tek çeker daha seri bir şekilde gidiyormuş çift çeker onun gibi seri deilmiş bu olay her yerde duyuldu onun için pek faydası olmuyor

matrax link=topic=6049.msg63852#msg63852 date=1218224381' Alıntı:
abi çift çekerin çamurda ben pek faydası olmadığını düşünüyorum bir köyde test etmişler tümo biri tek biri çift çeker tek çekerin çıktığı yerden çift çeker çıkamamışlar sonra çifte gitmişler tek çeker daha seri bir şekilde gidiyormuş çift çeker onun gibi seri deilmiş bu olay her yerde duyuldu onun için pek faydası olmuyor
bu konuyu detaylı araştırmakta fayda var...

onları tekerın iz yarmaması için takmış arkadaki dızgaro daha rahat izi kapatsın dıe takılmıs mantıklı o ince demir teker dedıklerınızı bızde kullanıoruz onlar celtık e ilaç yapmak için taralı takıp aynı bugdaya ılac wurur gıbı wuruoruz ılacı sadece ınce bı iz bırakıo...

matrax link=topic=6049.msg63852#msg63852 date=1218224381' Alıntı:

matraks bak mişli geçmiş zaman kullanıyosun yani duymuşşun...

Ben iki senedir daha çeltikte sameye demir kazık takmadım JD 2030 a takıyorum sadece sebebine gelince çamurda tek çeker önünü itemiyo...

helede senin dedigin olay yani tümosan hiçç bana cazip gelmedi çünkü ağır traktör.
benim amcamın oğlu 82.80 4*4 aldı hiç senin dediğin gibi bir sorun yaşamadı.

mirza3455 link=topic=6049.msg63863#msg63863 date=1218226532' Alıntı:
onları tekerın iz yarmaması için takmış arkadaki dızgaro daha rahat izi kapatsın dıe takılmıs mantıklı o ince demir teker dedıklerınızı bızde kullanıoruz onlar celtık e ilaç yapmak için taralı takıp aynı bugdaya ılac wurur gıbı wuruoruz ılacı sadece ınce bı iz bırakıo...

yoprak senin tekerlerde yalan oldu...

bu sene bizim komşu sadece birtane 4*4 işbora aldı o küçük olanlardan ve lastikleri inci olanlardan...çeltik ilaçlamayı onunla yaptı vede hiç sorun yaşamadı.

bence bu adamın tarlası az batıyomuş daha çok batsın diye böyle bir uygulama gerçekleştirmiş.

Bu diskaro tarlanın dibini deler dönüşlerde sizde görecekseniz.

bayanlar baylar herkes beni dinlesin 1- her yerde değişik kullanımlar söz konusu trakya civarında eskiden bole paletler vardı şimdi demir tekerlek (ince)takıoruz ne kadar derin sürdüysen oraya kadar motor batıor sonra ilaç ekim vs yapıonama birde batırdınmı ayvayı yidin 2-ben anlamıyorum ndn bu adamlar kolayı varken zoru seçiyorlar ? ya sen tarlanı sürdükten sonra getir tarlaya lazer çektir ha onu yapamısan deve çek onu yapamazsan bıçakla düzle kardeşim ne bu ya koca gün çamurda uğraş dur sen toprağı sürcen nekadaristiyorsan sonrada lazer gelecek yerine göre tir yapacak ve olay biteck bizde çeltik ekioz ama bole değil bu çapulcı işi yaww