dolandırıldık

geçen yaz trafo ve tarlalarımızı ben askerde olduğum için kiraya veren babam niğde civarı alaşkan kardeşler adlı bi komisyoncu tarafından dolandırıldık trafo borcunu vermeden ve babamın 52 ton patatesini pazarlama vadiyle hem trafo borcunu vermedi hem pataesimizi satıp yemiştir bu bölgede çiftçilik yapan kardeşlerimi ikaz ederim

Ynt: dolandırıldık

şerefsizler ya bu tüccarlar kadar adi şerefsiz insan yok çiftçinin kanını emiyor namussuzlar anlaşılan fiyattan cayıp kesinti yaparlar böyle dolandırıcılık yaparlar tüccarla iş yapmayacaksın anasını satayım 10 12 yıl önce bir vurgunda biz yemiştik ufaktım tabi ama peder az uğraşmadı ama ne fayda giden gitti bir kere. belli olmaz üstüne düşmek lazım belki o kişi de zordadır. geçmiş olsun gitti diye pes edip arkasını aramamazlık yapmayın düşün peşine en azından adamı bulup bir temiz dövsen hıncını alırsın ...

Dolandirildik

Yerlerini mekanlarini bilmiyormusun yada bulamazmisin onlari hakinin pesinden kos . Sahsen benim basima gelse boyle bi olay deyil beni dolandirani sulalesini aleme ibret icin yakarim hak verilmez alinir biraz hakinin pesinden kos kardes .

adamın yeri belli gelin beni kurşunlayın der gibi gözümüzün içine baka baka yalan sölüyor giden gitti ama niğde tarafındaki çiftçi kardeşlerim de o alaşkanlara güvenip alış veriş yapmasınlar bizi dolandırdı bari başkası yanmasın

:D aman işini salam yap eğer kiraya vereceksen vermeden boş senet imzalat heleki alaşkan kardeşler die duyarsan senedi felan boş ver uzak dur ben askerde olmasam onlar giderken td 90 motorları varmış rehin alırdım ama yoktum işte

geçmiş olsun Allah yardımcınız olsun türkiyede adelet olsa bu şerefsizler bunu yapamazlar nerede şeriyat kuralları hırsızlık yapanın kolunu kesecen ibret olsun bak dolandırıcı kalıyormu ortada

nevşehir niğde de bu sorunlar malesef cok oluyor bizim nevşehirde trafoyu calıyorlar bazen yağını boşaltıyorlar geçmiş olsun sana allah böyle dolandırıcıların belasını versin

geçmiş olsun.. Ne yazıkki sulu tarımla uğraşıp patates soğan kavun karpuz vs üreten yerlerde bu tür vakalar hep oluyor..Bizimde başımıza çok geliyor..Artık birazdaha önyargılı olmak gerek..10yıllık alışveriş yaptığın tüccar bile dolandırmaya kalkıyo,onlardada bu hastalık olmuş galiba aman dikkatt..